Café De Krekel verwoest door felle brand
Door de redactie op 29-08-2010
EIBERGEN – Een felle uitslaande brand heeft zondagavond café De Krekel aan de Grotestraat verwoest. Drie brandweerkorpsen werden ingezet om het vuur te bestrijden (Eibergen, Neede en Winterswijk). De eerste melding kwam bij het Eibergse korps om 22.50 uur binnen. Er was gelukkig niemand in het pand aanwezig. Hieronder het live-verslag van de avond en nacht en foto’s en film.
Update 22.50 uur: Politie, ambulance(s) en brandweer zijn zojuist (22.50 uur) uitgerukt naar een melding binnenbrand aan de Grotestraat in Eibergen. Op dit moment is nog onbekend hoe groot de omvang van de calamiteit is.
Update 22.57 uur: Er wordt middelbrand gegeven. Brandweer Neede en brandweer Winterswijk (hoogwerker) worden gealarmeerd.
Update 23.00 uur: Neede hoeft niet ter plaatse te komen.
Update 23.04 uur: Er wordt grote brand gegeven. Brandweer Neede wordt alsnog opgeroepen ter plaatse te komen. Het betreft een binnenbrand in café De Krekel die op het moment van ontstaan van de brand gesloten was. Er waren derhalve geen mensen in het pand aanwezig. De brand is niet uitslaand. Het pand brand boven, aan de dakzijde binnenkant.
Update 23.10 uur: De brandweer slaat de ruiten in om het pand te betreden. Het pand is uitgelicht door de brandweer (zie foto)
Update 23.16 uur: Brandweer Neede en hoogwerker Winterswijk nog niet ter plaatse. Brandweer Eibergen blust het pand vanaf de buitenzijde (zie foto). Vermoedelijk wordt het een uitslaande brand. Op dit moment is er stevige rookontwikkeling.
Update 23.20 uur: Uitslaande brand (zie foto) Het dak staat volledig in brand.
Update 23.22 uur: Naast de Officier van Dienst (OvD) wordt nu ook de Hoofd Officier van Dienst (HOvD) ter plaatse geroepen.
Update 23.30 uur: Er zijn erg veel kijkers op de brand afgekomen. Er wordt door de brandweer volop geblust.
Update 23.40 uur: Volgens mensen ter plaatse werd de brand ontdekt door een voorbijganger. Deze heeft de hulpdiensten gewaarschuwd. Brandweer Neede en de hoogwerker uit Winterswijk zijn inmiddels ook volop aan het helpen bij het bestrijden van de brand.
Update 23.45 uur: Team brandonderzoek van de brandweer Noord- en Oost Gelderland wordt ter plaatse geroepen.
Update 00.03 uur: De eigenaar van het pand is gebeld en komt ter plaatse. De vlammen zijn inmiddels uit. De brandweer is volop bezig met nablussen en het nathouden van naastgelegen woningen / bedrijven. De brandweer verwacht nog zeker 2 uur bezig te zijn met nablussen. De voorgevel staat nog overeind; het achterste deel van het pand is verwoest. Het is niet waarschijnlijk dat het pand behouden blijft.
Update 00.11 uur: De brandweer bevestigd dat het pand gesloten was; er zijn geen slachtoffers.
Update 00.21 uur: Brandweer Doetinchem is opgeroepen voor verzorging. Eten en drinken voor de brandweerlieden zal aangevoerd worden.
Update 00.35 uur: Het centrum is voor een groot deel afgezet. De brandweer geeft aan dat het geen zin heeft om te komen kijken. Ook bevestigd de brandweer dat enkele omwonenden hun woning hebben moeten verlaten. Het is niet bekend of er asbest bij de brand is vrijgekomen. De AGS (Adviseur Gevaarlijke Stoffen) is in ieder geval nog niet gewaarschuwd.
Update 6.30 uur (maandag): De brandweer is op dit moment nog steeds bezig met het nablussen. Burgemeester Hein Bloemen heeft afgelopen nacht ook een kijkje genomen bij de brand. De brandweermensen en buurtbewoners waardeerden de betrokkenheid van de burgervader enorm. Tijdens de felle brand is er asbest vrijgekomen. Dit heeft geen gevaar voor de volksgezondheid opgeleverd. Door het vele water is de stof sterk verdund. Er was in het begin van de inzit van de brandweer sprake dat er één slachtoffer in het pand zou zitten maar dat was na onderzoek niet het geval. De gemeente heeft rond 04.00 uur het pand afgezet met bouwhekken. De hoogwerker die ter plaatse was had omstreeks 03.30 uur problemen door een elektronische storing. Het probleem kon niet opgelost worden; het voertuig ging weer richting Winterswijk. Rond 05.00 uur zijn de brandweermensen begonnen met het opruimen van de slangen en ander materiaal. Één tankautospuit werd ingezet voor het nablussen. Vanmorgen komt er een branddeskundige van de politie onderzoek verrichten naar de toedracht van de brand.
Update 12.30 uur (maandag): De oorzaak van de brand is nog steeds niet duidelijk. De politie houdt rekening met brandstichting en is vandaag een onderzoek gestart.
Update 14.15 uur (maandag): Cameraman Jeroen Sloot heeft in opdracht van Nieuwsuitberkelland.nl onderstaand filmpje gemaakt. De vlammenzee is goed te zien op de film.
Update 15.30 uur (maandag): De brandweer wordt opgeroepen voor nabluswerkzaamheden aan het pand.
Update 19.30 uur (maandag): Er is vanmiddag tijdens het onderzoek naar de oorzaak van de brand een speurhond ingezet. In de reacties wordt veel gesproken over de luiken. Deze zijn vanaf de kermis al dicht omdat er toen een ruit is gesneuveld. De Krekel was voor de brand nog gewoon geopend, die bevestiging kregen we omdat er een overleg is geweest over het jaarlijkse bokbierfeest.
Update dinsdag: ivm de brand in Cafe de Krekel wordt de Bacchus Bingo avond, die hedenavond aldaar zou plaatsvinden, verplaats naar Cafe/Res.de Klok. Aanvang; 19.30 uur.
Foto’s Roy Nijman:
Foto’s Jeroen Sloot:
Foto’s Yvonne Berends:
