NEEDE/ALMELO – Donderdag vond in Almelo de rechtszitting tegen 2 waterpolozusjes uit Borne plaats. Zij staan terecht wegens doodslag op een tegenstandster die zij extreem lang onder water hielden. Op 11 oktober 2008 vond het incident plaats tijdens een wedstrijd van SG Twente-3 en NZC uit Neede. De waterpolozusjes zijn direct na het incident door hun vereniging geroyeerd.
De speelster van de club uit Neede – Sabine Zwaan (27) – moet echt in doodsangst zijn geweest. In de slotfase van het duel wordt zij door beide zusjes langdurig onder water gehouden. Met veel moeite konden de andere speelsters en de scheidsrechter de speelster uit Neede uit de handen van de zusjes bevrijden. Volgens getuigen heeft de speelster zeker 1 minuut onder water gezeten.
De speelster is in shock uit het water gehaald. Ze heeft een posttraumatische stressstoornis opgelopen. Gedurende lange tijd was ze niet in staat om te werken en ze kan nog steeds geen wedstrijden spelen voor haar club.
Een speelster – Maria Rotman (22) – kreeg tijdens de zitting een eis van 240 uur en een celstraf van vier maanden. Haar zusje – Daantje Rotman (17) – kreeg te horen dat ze 180 werkstraf krijgt opgelegd. Op 22 oktober doet de rechtbank uitspraak.
Oproep Kinderen Kopen Een Huis BERKELLAND - Wil je dolgraag verhuizen, maar levert dit veel strijd op met jouw thuiswonende kinderen? Wijzen zij iedere woning af die je voorstelt e...... Lees verder »
Kennismaken met basisscholen in Ruurlo RUURLO - Ouders van kinderen die vier jaar worden zijn van harte welkom op de basisscholen van Ruurlo om kennis te komen maken. In verband met corona ...... Lees verder »
Rijbewijskeuringen CBR in Borculo BORCULO - Een medische keuring voor het verlengen van uw rijbewijs is nodig wanneer u 75 jaar of ouder bent of wanneer u een zgn. groot rijbewijs (C/...... Lees verder »
Fratsen gelukkig NEEDE - Gelukkig moar `t nieuwe joar kump deran, 2020 was achterof eigenlijk `n joar vol gemas. Deur `t virus kwam onze dagelijkse gang van zaken behe...... Lees verder »
Fratsen Trio NEEDE - Onlangs schreef ik ne keare iets oaver een escortbureau, doar warkt van dee vrouwleu dee ie kunt bellen as ie argens van of mot. In dat artike...... Lees verder »
Fratsen de road NEEDE - Onze gemeenteroad begunt zich een betje te reuren,ze denkt volgens mien dat ze neet serieus genog wordt e nommen. De wetholder hef `n dealtje ...... Lees verder »
NUB TV
film: Het jaar van Bas te Velthuis
BERKELLAND – In de laatste dagen van het jaar blikken we met een 11-tal Berkellanders terug op 2020. Op de laatste dag van het jaar hebben we niet alleen het interview met burgemeester Joost van Oostrum, maar ook met Bas te Velthuis, de eindredacteur van Nieuws uit Berkelland. Eigenlijk zou deze film geplaatst worden op donderdag 30 december. Echter is Bas gisteren voor de eerste keer vader geworden. Daarom hebben we even gewacht met het plaatsen van dit interview. Tim Loos sprak met Bas voor dat hij vader werd.