NOORDIJK – De geheime zender ‘station M.P.C.’ (Maffe Piraten Combinatie) heeft afgelopen weekend een marathonuitzending gehouden in het buitengebied van Noordijk. De geheime zender kreeg meteen al bezoek van het Agentschap Telecom. Ambtenaar Theo Brouwer legde vrijdag een dwangsom op omdat de jongens illegaal aan het uitzenden waren. Maar de heren trokken zich daar niets van aan en bleven gewoon in de lucht.
Het hele weekend – en waarschijnlijk maandag ook nog – waren de piraten te horen in de ether. “We zijn begonnen op de Needse Berg. Maar al snel zijn we verhuisd omdat de gemeente langs kwam rijden. Nu zitten we om een andere locatie die we liever niet in de media willen hebben.” De jongens vertellen met veel plezier over hun hobby. “We hebben hier alleen vinyl. Dit is dus pure muziek”, lacht één van de piraten.
De nummers waren te horen in de ether op 96,7. “We hebben veel reacties ontvangen van luisteraas. ’s Nachts draaien we ook gewoon door. We lossen elkaar af. Of er dan wel mensen luisteren? Zeker, mensen die in een fabriek werken, truckers, en bakkers.” De geheime zender bestaat al zes jaar. “We zijn niet uit het veld te slaat we blijven draaien!”
Politieke Avond op 24 mei 2022 BERKELLAND - De gemeenteraad vergadert volgens het BOB-model. BOB staat voor beeldvorming, oordeelsvorming en besluitvorming. Elke 2 weken is er een ...... Lees verder »
Gemeentehuis gesloten op 26 en 27 mei BERKELLAND - Het gemeentehuis is op donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) gesloten. De dag er na, vrijdag 27 mei, zijn wij ook gesloten. Op deze dagen is...... Lees verder »
Fratsen gedoo NEEDE - Wat een gedoo is `t toch,iedereene mut mear betalen deur de hooge energieprieze,moar snappen kun e wij `t neet. Ollie maatschappen dreit woek...... Lees verder »
Fratsen Tegenstriedigheden NEEDE - Langzamerhand kump `t zowiet dat gin mense de wereld mear snapt. De hele wereld is `t deroaver ens dat wij wat zuuniger mot wean op de eardbo...... Lees verder »
Fratsen Borstbeeld NEEDE - Willem Sluiter joarenlang e woont in Eibargen moar `t blik dat dissen dominee en dichter in Neede is geboren. Dat kunt wij as Needenaren natu...... Lees verder »
Fratsen de fotograaf NEEDE - In vrogger tied, eigenlijk nog ens neet zo lange e leden, was `t `n hele toestand as der een fotograaf kwam. Ieder mos dan de zundagse kleare...... Lees verder »
NUB TV
Molenaar Bennie Mensink denkt nog lang niet aan stoppen
NEEDE – In het hele land openden molenaars afgelopen weekend hun deuren tijdens het Nationale Molenweekend. Zo ook in Neede, waar Bennie Mensink met zijn collega’s de molen aan de Diepenheimseweg in het zonnetje zet. Tijdens dit weekend vragen ze aandacht voor de aanwas van nieuwe molenaars, want die is op dit moment minimaal. Mensink: “Het is een prachtig ambacht, dat niet verloren mag gaan.” Zo’n twintig bezoekers hebben zich op zaterdagochtend verzameld in- en rondom de molen. Er worden pannenkoeken gebakken, je kan rieten manden vlechten en een rondleiding krijgen door de molen. “In dit gedeelte maken we de mix voor ons brood, pannenkoeken en cakes. Onze zelf gebouwde mechanismen worden aangedreven door de wieken van de molen. We hebben het mooi voor elkaar hier”, zegt een tevreden Mensink.
Stoppen
Jong en oud geniet van de molen, die sinds kort op de UNESCO-werelderfgoedlijst staat. “We hopen op jonge mensen die zich aanmelden voor de opleiding van molenaar, want het is veel te leuk om dit verloren te laten gaan”, vindt Mensink. Ondertussen hoopt Mensink nog jaren actief te blijven als molenaar. “Ik denk er nog lang niet aan om te stoppen, ik hoop tot m’n oude dag door te gaan.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »