BORCULO – Met het afplakken van de laatste haldeur rondt Stephan Toxopeüs, algemeen directeur van NAWI, symbolisch de eerste fase van het grote verbouwingsproject af. Tijdens deze eerste fase is vooral de buitenkant van NAWI aangepakt. Het kantoorgebouw heeft een houten ombouw gekregen, het bedrijfspand is in de nieuwe huisstijlkleuren geverfd en er is meer parkeerruimte gecreëerd. Het kantoor en de 7 fabriekshallen van NAWI ogen nu als één geheel en hebben veel meer uitstraling gekregen.
Han Boer, wethouder van Economische Zaken van de gemeente Berkelland: ”De gemeente Berkelland huisvest een aantal unieke internationale bedrijven. NAWI is één van die bedrijven. Zij hebben onlangs geïnvesteerd in een grote verbouwing. Hierdoor heeft zowel het bedrijf als het bedrijventerrein een ander aanzien gekregen. Wij willen in 2020 de meest ondernemende gemeente van de Achterhoek zijn. Daar horen bedrijventerreinen met een professionele uitstraling bij. NAWI heeft hierin alvast het voortouw genomen.”
In het najaar van 2012 start fase 2 van de verbouwing. Dan wordt de eerste verdieping van het kantoorgebouw compleet verbouwd. ”Wij hebben ons personeelsbestand in korte tijd enorm zien groeien. Zo hebben wij nu meer dan vijftig engineers in dienst. Om al deze mensen goed te kunnen huisvesten willen we een optimale werkomgeving voor hen creëren”, aldus Stephan Toxopeus, algemeen directeur van NAWI.
NAWI bestaat al ruim 30 jaar en heeft meer dan 160 medewerkers in dienst. NAWI ontwikkelt, produceert en onderhoudt productielijnen voor de voedingsmiddelenindustrie. De lijnen van NAWI worden wereldwijd geleverd aan grote internationale productiebedrijven die varkensvlees, rundvlees en groente verwerken.
Het eindproduct van deze bedrijven is voor de consument bestemd en te vinden in de schappen van de supermarkt. www.nawi.nl.
Extra avond Brooksfeest in Ruurlo RUURLO – Het Brooksfeest, georganiseerd door de Ruurlose Buurtvereniging Het Broek en Omstreken telt dit jaar een extra dag. Het jaarlijks terugkerend...... Lees verder »
Extra voorstellingen Stokkums Toneel REGIO - Vanwege de aanhoudende vraag naar kaarten, heeft het Stokkums Toneel besloten om een extra voorstelling te geven op: Vrijdag 3 & zate...... Lees verder »
Filmavond in Beltrum BELTRUM - Op dinsdag 21 maart om 19.30 uur vertoont de Commissie Ontmoeting & Inspiratie de film Lion, in de Onze-Lieve-Vrouw-Tenhemelopnemingkerk...... Lees verder »
Fratsen door Marcel Stroet
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
Fratsen wat een gedoo NEEDE - De prieze van gas en stroom riest de panne oet. Wat leu kunt `t neet mear betalen allemoale,wat een nare toestand. Noe krieg ie allerlei tips...... Lees verder »
Fratsen kamelen NEEDE - Dreuge,dreuge,dreuge op `t moment dat ik dit schrief heb wij net oetgerekend onder de jammarkt een buitje ehad. Was nog ens neet zovulle en zo...... Lees verder »
NUB TV
Boeren feliciteren FrieslandCampina in Borculo met verjaardag
BORCULO – De zuivelfabriek van FrieslandCampina in Borculo bestaat 125 jaar, wat reden was voor Achterhoekse melkveehouders om woensdagochtend langs te komen met een bloemetje én een feestelijke banner. De boeren, die als lid onderdeel zijn van het internationale bedrijf, hopen zo de banden aan te halen. “Een mooi moment vanuit de boeren die bij ons zijn aangesloten”, vindt locatiedirecteur Eric Hassink.
“We zijn hier ooit begonnen met een boterfabriek, later kaas, en uiteindelijk is het uitgegroeid tot wat je nu ziet staan.” Behalve een felicitatie, was het voor de boeren een manier om de banden aan te halen. Volgens Gerbert Boenink, voorzitter van de districtsraad van het bedrijf in de Achterhoek, is dat nodig: “De verbinding tussen de leden en de mensen die hier werken is minder geworden. Vroeger werkten de zonen en dochters allemaal in die fabriek. Wij willen die verbinding terugbrengen.” De locatiedirecteur herkent het verhaal. “Ik denk dat de band in het verleden misschien wel hechter geweest is, toen was het echt lokaal gericht”, zegt Hassink. “Het bedrijf is internationaler geworden, misschien zijn we ook wel wat uit elkaar gegroeid, maar de contacten zijn nog steeds goed.” Boenink: “In een coöperatie is net als in een familie veel discussie, er zijn continu mensen die iets vinden. In globaliteit zijn mensen tevreden, maar er zijn ook zeker kritische leden, dat is goed.”
‘Gezonde toekomst’
Hoewel er vanwege de stikstofcrisis bij sommige veehouders zorgen zijn over de toekomst, ziet de fabriek de toekomst met vertrouwen tegemoet. “Zuivel in zijn algemeenheid heeft denk ik nog steeds een ongelofelijk mooie toekomst”, aldus Hassink, die aangeeft dat de locatie in Borculo onder meer kindervoeding en medische producten produceert. “Die breedheid zorgt ervoor dat we echt een gezonde toekomst tegemoet gaan.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »