BERKELLAND – De Achterhoekse Talententuin werd afgelopen vrijdag 25 november druk bezocht met ruim 1400 bezoekers. Een interessant programma met een mix van 100 prachtige Achterhoekse bedrijven, hoofdspreker Chahid Charrak (beter bekend als YouTuber Dutch Performante), interessante masterclasses van Reginald Fonseca (Blockchain & Cryptocurrency Specialist bij Rabobank) en Femme Tech Achterhoek. Het SmartHub Talentstage had 3 jonge talenten uitgenodigd om ons mee te nemen in hun pad naar succes.
Vrijdag
Duizenden jongeren kwamen afgelopen vrijdag naar de Talententuin toe en velen maakte hier contact met potentiële werkgevers. Een unieke mogelijkheid om op een laagdrempelige manier tot een match te komen en je te oriënteren op de toekomst. In tien jaar tijd is de Talententuin uitgegroeid tot het grootste carrière-evenement van de Achterhoek. 10 jaar geleden begon het carrière evenement met een handjevol bedrijven en een kleine 100 bezoekers. Dit is in de afgelopen jaren flink gestegen. De 10e editie van de Talententuin telde 100 bedrijven en bijna 1500 bezoekers.
Contact
Michelle Hendriksen, projectleider van de Talententuin: ”We doen ons best om zoveel mogelijk jongeren in contact te brengen met Achterhoekse bedrijven. Het is natuurlijk fantastisch als er tijdens de Talententuin meteen een match ontstaat. Tijdens de afsluiting van de Talententuin spraken wij verschillende bedrijven die de week na de Talententuin al verschillende kennismakingsgesprekken gepland hebben. Dat is natuurlijk mooi om te horen, dat is waar we het voor doen. Ik ben trots op hoe we dit als team en samen met onze partners en bedrijven voor elkaar hebben gekregen”.
Inspirerend
Deze 10e editie stond er een inspirerend programma voor de bezoeker klaar. Het eerste onderdeel van deze dag werd verzorgd door Femme Tech Achterhoek, vrouwen die met trots in de techniek werkzaam zijn. Hierna volgde de interessante masterclass van Reginald Fonseca, hij nam de bezoeker mee in de wereld van Crypto en Blockchain. Als hoofdspreker was Chahid Charrak aanwezig, hij vertelde hoe hij keihard heeft moeten werken om een succesvol ondernemer te worden en hij in de wereld van social media is terecht gekomen. Vervolgens was het de beurt aan drie jonge talenten tijdens het SmartHub Talentstage. De dag werd samen met de bezoekers en bedrijven afgesloten met een toost op 10 jaar Talententuin. Op naar de volgende 10 jaar!
Extra avond Brooksfeest in Ruurlo RUURLO – Het Brooksfeest, georganiseerd door de Ruurlose Buurtvereniging Het Broek en Omstreken telt dit jaar een extra dag. Het jaarlijks terugkerend...... Lees verder »
Extra voorstellingen Stokkums Toneel REGIO - Vanwege de aanhoudende vraag naar kaarten, heeft het Stokkums Toneel besloten om een extra voorstelling te geven op: Vrijdag 3 & zate...... Lees verder »
Filmavond in Beltrum BELTRUM - Op dinsdag 21 maart om 19.30 uur vertoont de Commissie Ontmoeting & Inspiratie de film Lion, in de Onze-Lieve-Vrouw-Tenhemelopnemingkerk...... Lees verder »
Fratsen door Marcel Stroet
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
Fratsen wat een gedoo NEEDE - De prieze van gas en stroom riest de panne oet. Wat leu kunt `t neet mear betalen allemoale,wat een nare toestand. Noe krieg ie allerlei tips...... Lees verder »
Fratsen kamelen NEEDE - Dreuge,dreuge,dreuge op `t moment dat ik dit schrief heb wij net oetgerekend onder de jammarkt een buitje ehad. Was nog ens neet zovulle en zo...... Lees verder »
NUB TV
Boeren feliciteren FrieslandCampina in Borculo met verjaardag
BORCULO – De zuivelfabriek van FrieslandCampina in Borculo bestaat 125 jaar, wat reden was voor Achterhoekse melkveehouders om woensdagochtend langs te komen met een bloemetje én een feestelijke banner. De boeren, die als lid onderdeel zijn van het internationale bedrijf, hopen zo de banden aan te halen. “Een mooi moment vanuit de boeren die bij ons zijn aangesloten”, vindt locatiedirecteur Eric Hassink.
“We zijn hier ooit begonnen met een boterfabriek, later kaas, en uiteindelijk is het uitgegroeid tot wat je nu ziet staan.” Behalve een felicitatie, was het voor de boeren een manier om de banden aan te halen. Volgens Gerbert Boenink, voorzitter van de districtsraad van het bedrijf in de Achterhoek, is dat nodig: “De verbinding tussen de leden en de mensen die hier werken is minder geworden. Vroeger werkten de zonen en dochters allemaal in die fabriek. Wij willen die verbinding terugbrengen.” De locatiedirecteur herkent het verhaal. “Ik denk dat de band in het verleden misschien wel hechter geweest is, toen was het echt lokaal gericht”, zegt Hassink. “Het bedrijf is internationaler geworden, misschien zijn we ook wel wat uit elkaar gegroeid, maar de contacten zijn nog steeds goed.” Boenink: “In een coöperatie is net als in een familie veel discussie, er zijn continu mensen die iets vinden. In globaliteit zijn mensen tevreden, maar er zijn ook zeker kritische leden, dat is goed.”
‘Gezonde toekomst’
Hoewel er vanwege de stikstofcrisis bij sommige veehouders zorgen zijn over de toekomst, ziet de fabriek de toekomst met vertrouwen tegemoet. “Zuivel in zijn algemeenheid heeft denk ik nog steeds een ongelofelijk mooie toekomst”, aldus Hassink, die aangeeft dat de locatie in Borculo onder meer kindervoeding en medische producten produceert. “Die breedheid zorgt ervoor dat we echt een gezonde toekomst tegemoet gaan.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »