50 jaar kwijt maar Normaal-plakboek is terug: ‘Waarschijnlijk verkocht voor pakje shag’

NEEDE – Een pakje shag, een vergeten verkoop en een doos in een museum: zo verdween én verscheen het plakboek van Ingrid Konings (63). Het mysterie duurde vijftig jaar maar het boek, vol knipsels van Bennie Jolink en de mannen van Normaal, is terug. En dat vlak voor het jubileumoptreden van de band. “Waarschijnlijk verkocht voor een pakje shag.” Ingrid maakte het plakboek als tiener in Groenlo. Ze liep langs een café, hoorde muziek uit de kelder en bleef staan. De zanger zong in het Achterhoeks. Dat hadden Ingrid en het vriendinnetje met wie ze was nog nooit gehoord. Het was Bennie Jolink, met zijn mannen. Ze speelden Hels as ’n jagthond, de eerste single van Normaal. Ze waren verkocht. “We waren er zo van onder de indruk dat we kort daarop met z’n tweetjes naar een optreden in Lochem zijn gefietst.” Dat optreden is de boeken ingegaan als het inmiddels legendarische debuut in het openluchttheater. Daarna begon ze haar plakboek, zoals een goed fan betaamt.


‘Verkocht voor een pakje shag’
Na zo’n zeventien jaar høken verdween Normaal uit beeld, en ook het plakboek. Ingrid vergat het bestaan ervan. Tot haar broer haar eraan herinnerde dat ze het ooit verkocht had. Voor tien gulden. “Waarschijnlijk om een pakje shag te kopen.” Een collega bracht het balletje aan het rollen. Haar man bleek het boek later doorverkocht te hebben – voor 500 euro. Ingrid vroeg zich af waar het gebleven was. RTV Oost wijdde er een oproep aan.

In een doos, onder het stof
Het spoor leidde naar Jan Donkers in het Brabantse Erp, die een eigen Normaal-museum heeft. Hij dacht het boek ooit geruild te hebben voor de allereerste tourposter van Normaal, maar kwam het eind vorig jaar toch tegen in een doos. “Kennelijk over het hoofd gezien. Het is altijd hier gebleven.”Hij stuurde het naar Neede, waar Ingrid nu woont. “Of ik er inderdaad 500 euro voor heb betaald? Nee joh”, zegt Donkers, “ik heb het in één koop gekocht samen met wat andere spulletjes. Maar ik heb zeker geen 500 euro voor dat plakboek betaald.” Als Ingrid Konings (63) het oude plakboek voorzichtig uitpakt, moet ze lachen. “Dat is toch wel heel bizar hè”, zegt ze, door het album bladerend. “Dat je nu ziet hoe je een halve eeuw lang dit in elkaar hebt geplakt. Ik word hier stil van. Niet normaal wat leuk.”

Samen met dochter naar Normaal
Ze dacht eerst nog dat ze het boek moest terugsturen. Maar Donkers wil er niets voor hebben. “En nee, ik hoef hier geen geld voor. Het is goed zo. Dit gaat om veel meer dan geld alleen.” En Ingrid? Die staat op Hemelvaartsdag gewoon weer in Lochem. Samen met dochter Sietske.

Deel dit artikel:

3 gedachten over “50 jaar kwijt maar Normaal-plakboek is terug: ‘Waarschijnlijk verkocht voor pakje shag’”

  1. Ik.ben heel blij voor jouw Ingrid veel plezier er mee dat mensen dat kunnen doen voor 1 pak shag vreselijk maar jij hebt het terug na 50 jaar

    Veel plezier ermee
    Desirée van der pluijm borculo

  2. Wat bijzonder Ingrid.
    Ik weet nog dat je alles verzamelde van Normaal..
    En wat een grote fan je was/bent.
    Veel plezier, samen met Sietske, bij het volgende optreden van Normaal.
    Groetjes,

    Marieke T.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven