HAARLO – De Zomerexpositie in De Kluntjespot loopt bijna ten einde maar de organisatie heeft nog wat in petto. Op 17 augustus vertelt John Brandsen niet alleen over zijn Kunst, maar over Prothesekunst. Hij zal dat doen in de vorm van een Anatomisch Theater. John Brandsen is geboren in Vorden, thans woonachtig in Deventer. Deze zomermaanden maakt hij deel uit van de groep kunstenaars die deze zomer exposeren in De Kluntjespot. Hij is geen onbekende in deze contreien. Eerder deed hij al mee aan diverse atelierroutes, maakte hij een aantal jaren geleden zandsculpturen, niet alleen bij de Kluntjespot, ook op diverse andere plaatsen in het land zoals In Den Haag en Bathmen. Daarnaast restaureert hij oude beelden of ornamenten, maakt hij enorm grote beelden, maar hij kan zich tevens toeleggen op het kleine en fijne werk. Toen hij in de zijn land- en bosbouw werkte ontstond de belangstelling voor de dierenwereld. Het observeren van hun gedrag werd een fascinatie. Die observaties bracht hem tot het vak van beeldhouwen en keramiek. Want wat een prothesemaker in wezen doet is beeldhouwen. Hoe ziet een arm eruit, waar lopen de aders, hoeveel haar en welke kleur heeft dat haar. Hoe sterk zijn de spieren zichtbaar en gevormd. Een ander voorbeeld: een hand. Heeft die hand lange vingers, hoe zijn de nagels gevormd, met of zonder maantje.
Handwerk
In het vakgebied van prothesemaker staan heel verfijnde techniek ter beschikking, maar zeker de observaties zijn heel belangrijk, maar het blijft handwerk. Zijn kennis draagt hij ook uit naar andere belangstellenden over de wereld verspreid. Zo was hij vorig jaar nog in Colombia, waar hij de prothesemakers de fijne kneepjes van het vak leerde, waaronder het werken met siliconen.
John kan en zal nog veel meer vertellen èn laten zien in zijn Anatomisch Theater. Wat een Anatomisch theater inhoudt.? Denk dan aan het beroemde schilderij van Rembrandt: De Anatomische les van Dr. NicolaesTulp.
Wil je erbij zijn:
Datum: Zondag 17 augustus
Tijd: Aanvang 14.30 uur.
Adres: Wolinkweg 19, De kluntjespot, Haarlo
Entree gratis, maar een vrijewillige bijdrage, ten behoeve van het kerkje, wordt op prijs gesteld.