Achterhoekse politie gaat extra controleren op telefoongebruik in het verkeer

BERKELLAND – De Achterhoekse politie gaat in de maand augustus extra handhaven op het gebruik van mobiele telefoons in het verkeer. De aanleiding voor de extra controles is onder andere de vele gevaarlijke situaties, die de politie tegenkomt, vanwege telefoongebruik in het verkeer.

Statisch
De politie geeft aan op verschillende manieren controles uit te voeren: ‘We zullen controleren tijdens onze algemene surveillance op straat en mogelijk zullen er indien dit lukt ook statische controles worden uitgevoerd.’ Bij een overtreding zal er niet eerst gewaarschuwd worden, maar direct een proces-verbaal worden uitgeschreven. ‘Het op deze manieren kenbaar maken op onder andere reclame en social media is voor ons al een uitgebreide waarschuwing’, aldus de politie.

Gevaarlijk
‘Het vasthouden van een telefoon leidt tot gevaarlijke situaties en is een belangrijke oorzaak van ongelukken in het verkeer’, laat de politie via social media weten. Aan landelijke cijfers is te zien dat het gebruik van de telefoon in het verkeer steeds harder groeit, wat voor de politie reden is om extra te gaan handhaven.

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven