GEESTEREN – Komend weekend staat het jaarlijkse Open Nederlandse Kampioenschap Boerengolf op de agenda, dit jaar bij kampeerboerderij Tienmorgen in Beers (NB). Traditiegetrouw is De Melktap uit Geesteren weer sterk vertegenwoordigd, nu met maar liefst vijf herenteams en één damesteam.
Toernooi
Het toernooi start op zaterdagmorgen met allereerst het individuele kampioenschap. Daarbij verdedigt Jan Peters zijn nationale titel van vorig jaar. Zo’n 30 spelers lopen een ronde over 10 holes en diegene met minste aantal slagen mag zich Nederlands kampioen Boerengolf noemen. Aansluitend zijn de voorrondes voor de verschillende teams. Op zondagmiddag vindt de finaleronde plaats waar de beste twintig teams worden toegelaten. In 2023 won team Melktap 1 en vorig jaar was Melktap 2 de sterkste. Ook het damesteam wist toen het podium te vinden en wil dit jaar proberen op de hoogste trede te eindigen.
Feest
In totaal nemen zo’n vijftig teams deel waaronder enkele uit Duitsland. Voor de zaterdagvond heeft de organisatie een mooi Brabants feest in petto waar uitgebreid terug gekeken kan worden op de 1e speeldag. “We hebben de eer hoog te houden en zelfs onderling is een gezonde competitie om te zien wie nu het beste kan presteren. Naast de vaardigheid speelt ook de psychische druk altijd een rol”, aldus Jan Peters en Wily Erinkveld. Eén ding is zeker; of de titel nu in Geesteren blijft of niet, de Achterhoek is dit weekend hoe dan ook weer stevig vertegenwoordigd.
























