Strenge handhaving mobiel gebruik in september

BERKELLAND – Wijkagent Martijn Schot van de politie Berkelland kondigt aan dat er in de maand september extra streng gehandhaafd zal worden op het gebruik van mobiele telefoons in het verkeer. Deze actie, onder de noemer Mono, is bedoeld om de verkeersveiligheid te verhogen en het aantal verkeersslachtoffers te verminderen.

Slachtoffers
“Elk jaar vallen er nog steeds minimaal 600 slachtoffers in het verkeer door het gebruik van mobiele telefoons. Helaas zien we dit aantal jaarlijks stijgen,” aldus Wijkagent Schot. Om deze trend te keren, zet de politie Berkelland in op intensieve controle en handhaving.

Aanzienlijke boetes
De boetes voor het vasthouden van een mobiele telefoon tijdens het rijden zijn aanzienlijk: €170,- voor fietsers, €300,- voor brom- en snorfietsers, en maar liefst €430,- voor automobilisten. Wijkagent Schot benadrukt dat deze boetes niet alleen een financiële last zijn, maar vooral bedoeld zijn om bewustwording te creëren over de gevaren van afleiding in het verkeer. De politie roept alle verkeersdeelnemers op om hun mobiele telefoon opzij te leggen en zich volledig te concentreren op de weg. Mono staat voor één ding tegelijk: aandacht voor het verkeer.

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven