Derde titel in vier jaar voor Melktap 2 bij ONK Boerengolf, ook damesteam in topvorm


GEESTEREN  – Ze hebben het weer geflikt. Team Melktap 2 uit de Geesteren heeft tijdens het Nederlands Kampioenschap Boerengolf opnieuw de nationale titel veroverd. Op de uitdagende baan van kampeerboerderij Tienmorgen in Beers (Noord-Brabant) bleek het drietal wederom het sterkste Nederlandse team.

Team Melktap 2 prolongeert nationale titel
Na een wat moeizame voorronde begon de finale met een schone lei. Op de lastige holes, waar precisie het verschil maakte, hield Melktap 2 het hoofd koel. De weersomstandigheden, regen, wind en een gladde ondergrond, maakten het toernooi extra lastig, maar dat hield het team niet tegen. De internationale overwinning ging naar de Duitse ploeg Windigen Hook, maar Melktap 2 eindigde als beste Nederlandse team. Reint Esselink, Henk Flamma en Jan Peters mochten voor de derde keer in vier jaar de hoogste nationale eer in ontvangst nemen. Ook Melktap 1 deed van zich spreken met een knappe derde plaats in het nationale klassement.


Dames pakken wederom zilver
Ook het damesteam van Melktap kende een sterk weekend. Irene Esselink, Iris Erinkveld en Annemarie Esselink eindigden, net als vorig jaar, op een fraaie tweede plaats. Hun spel was solide, maar bij het putten ontbrak net dat beetje geluk. De winst ging naar het damesteam Klompengieters 6.0.  “Aan het putten moeten we het aankomende jaar harder gaan werken,” grapte Irene Esselink na afloop.

Individuele prijzen voor Melktap
In de individuele wedstrijden, die voorafgaand aan het teamtoernooi werden gespeeld, was er opnieuw succes voor de Melktappers. Irene Esselink behaalde een tweede plaats bij de dames, terwijl Jan Peters, de winnaar van vorig jaar, bij de heren dit keer tweede werd. De winst ging naar Paul Niehues uit Vreden (Duitsland). “Toch nog steeds de beste Nederlander,” lachte Jan Peters tevreden.

Volgend jaar weer in Beers
Het NK Boerengolf keert in 2026 terug naar kampeerboerderij Tienmorgen. De belangstelling voor het kampioenschap blijft groot: dit jaar deden 49 teams uit Nederland en Duitsland mee. Hoewel de regen en wind op de openingsdag het spel bemoeilijkten, klaarde het later gelukkig op. De dag werd afgesloten met een typisch Brabants feest. “Dan is er even geen competitie meer en voert de gezelligheid de boventoon,” aldus een van de deelnemers.

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven