Nieuw Talent Slagwerkorkest Neede

NEEDE – Op zaterdag 14 februari is de eerste repetitie van Nieuw Talent Slagwerkorkest Neede. Volwassenen zonder muzikale ervaring of kennis kunnen in orkestverband een slagwerkinstrument leren bespelen. Na het succes van Nieuw Talent Orkest Neede (voor blazers) richt Crescendo Neede zich nu op slagwerk. Vincent Hofman van de organisatie over dit bijzondere initiatief: “Wij beleven zelf heel veel plezier aan onze hobby en we laten anderen dat ook graag ervaren. Dus voor iedereen die van ritme houdt en de droom heeft om nog eens een slagwerkinstrument te gaan bespelen is dit dé kans. Ook als je ooit hebt gespeeld of je wilt nieuwe mensen leren kennen, het kan allemaal. We hopen dat er veel mensen mee gaan doen om te ervaren wat het is om samen verschillende ritmes te spelen”.

Nieuw Talent Slagwerkorkest
Nieuw Talent Slagwerkorkest is een programma van de Friezen Guus Pieksma en Annewiep Bloem waarin volwassenen een slagwerkinstrument leren bespelen. Musicus en dirigent Guus Pieksma, zelf slagwerker, heeft de orkestmap voor slagwerk geschreven. Pieksma: “De methode is zo opgebouwd dat alle slagwerkinstrumenten mee kunnen doen en dat de nieuwe muzikanten ook meerdere instrumenten leren bespelen. Drumstel, pauken, grote trom, kleine trom, bongo’s, marimba, xylofoon, bekkens en klein slagwerk. Ieder instrument heeft z’n eigen rol en
ritme, dat maakt het heel aantrekkelijk”. Net als bij Nieuw Talent Orkest voor blaas- en slagwerkinstrumenten is ook hier de kracht dat er geen drempel is. Je hoeft geen muzikale achtergrond te hebben om mee te kunnen doen. Annewiep Bloem hierover: “Dat je samen vanaf nul aan de slag gaat vinden mensen heerlijk. Door thuis te oefenen kom je op de repetitie al heel snel verder. Bovendien is het ook nog eens heel gezellig”.

Wervingscampagne
Op dit moment loopt de wervingscampagne voor Nieuw Talent Slagwerkorkest Neede. Hofman: “We willen zoveel mogelijk mensen uit Neede en de regio enthousiast maken voor dit initiatief. Natuurlijk vertellen we ook graag aan iedereen hoe leuk het is om samen muziek te maken. Het is zoals Annewiep zegt, écht iedereen kan meedoen. Dus of je nu dertig, veertig, vijftig of zestig jaar bent:
met Nieuw Talent Slagwerkorkest maak je je hoofd even helemaal leeg, je leert nieuwe mensen kennen en ontdekt wellicht een geweldige nieuwe hobby”.

Instrumenten
Deelnemers aan Nieuw Talent Slagwerkorkest gebruiken instrumenten, stokken en
lessenaars van de vereniging. Alles staat klaar op de eerste repetitie. Hofman: “Het leuke van Nieuw Talent Slagwerkorkest is ook dat je niet één, maar ook verschillende slagwerkinstrumenten kunt bespelen en dus verschillende rollen in het orkest kunt hebben”. Hofman kijkt erg uit naar de eerste repetitie. “Guus en Annewiep komen hier naartoe om de start met ons te maken. Ze verstaan de kunst om mensen enthousiast te maken”. Zelf zijn we er ook alle tien repetities bij om de nieuwe muzikanten zoveel mogelijk te helpen”. Nieuw Talent Slagwerkorkest werkt toe naar een spetterende eindpresentatie.

Doe je mee?
Kijk voor meer informatie op www.crescendo-neede.nl of neem direct contact op met Vincent Hofman, telefoon 06 – 28420870 of email [email protected].

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven