Verstandelijk beperkte inwoner Eibergen krijgt boete van 170 euro voor rapen statiegeldblikjes

EIBERGEN – Een 27-jarige inwoner van Eibergen  heeft vorige week een boete van 170 euro gekregen voor het rapen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De man, Robert, heeft een verstandelijke beperking en zamelt al langere tijd statiegeld in als onderdeel van zijn dagbesteding. De boete komt hard aan bij hem en zijn vader Martijn. Volgens zijn vader helpt Robert regelmatig buurtgenoten met kleine klusjes en haalt hij statiegeldblikjes op, ook uit afvalbakken. “Hij kent de wijkagenten en handhavers en maakt altijd even een praatje,” vertelt Martijn tegen Hart van Nederland op SBS6. Tot voor kort leverde dat nooit problemen op.

Boete
Dat veranderde toen Robert onlangs werd aangesproken door een handhaver die hem niet kende. Hij kreeg een boete van 170 euro opgelegd voor het vervuilen van de straat. Robert nam direct contact op met zijn vader. “Ik heb de boa nog aan de telefoon gehad, maar die gaf aan dat het niet is toegestaan om blikjes uit prullenbakken te halen,” aldus Martijn. Volgens de vader maakte zijn zoon geen rommel. “Iedereen in de buurt kent hem. Er was zelfs een getuige die heeft gezien dat hij alles netjes achterliet. In het verleden heeft hij zelfs eens een sleutel gekregen van een handhaver om een prullenbak te openen. En dan gebeurt nu dit,” reageert hij verbaasd.

Mishandeling
De situatie raakt Robert extra, omdat hij anderhalf jaar geleden slachtoffer werd van mishandeling. Volgens zijn vader zijn daar beelden van, maar is die zaak nog altijd niet afgerond. “Die gebeurtenis heeft veel impact gehad. En nu dit erbij. Hij voelt minder vertrouwen in de maatschappij. Het overheersende gevoel bij hem is ongeloof.”

Reactie 
De gemeente Berkelland heeft schriftelijk gereageerd. In de verklaring staat dat in de afvalstoffenverordening is opgenomen dat het doorzoeken of verspreiden van afvalstoffen of inzamelmiddelen die klaarstaan voor inzameling niet is toegestaan. De gemeente geeft aan geen specifiek beleid te hebben gericht op personen die statiegeld verzamelen. Wie het niet eens is met een opgelegde boete, kan bezwaar maken. In die procedure wordt de situatie opnieuw beoordeeld. Martijn heeft inmiddels bezwaar aangetekend tegen de boete. Op een reactie van de gemeente wordt nog gewacht.


Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven