NEEDE – Het dartteam “Café Vally’s 5” heeft gisteravond promotie naar de Eredivisie van de Dartvereniging Oost-Nederland (D.V.O.) af weten te dwingen. In de uitwedstrijd tegen De Natnekkn, die hun thuisbasis hebben bij Café Brandpunt in Almelo, won het team met 2-4. Na het veroveren van de tweede plaats in de eerste klasse kreeg het Needse team de kans om in een tweeluik tegen het team uit Almelo te strijden voor promotie. Omdat de thuiswedstrijd eerder al met 6-3 in het voordeel van Vally’s 5 werd beslist, waren vier punten voldoende om promotie veilig te stellen. Die opdracht werd gisteravond met overtuiging volbracht.
Het team bestaat uit vijf spelers uit Neede, aangevuld met één darter uit Borculo en één uit Rietmolen. Café Vally’s 5 begon jaren geleden in de vierde divisie en heeft zich sindsdien gestaag omhoog gewerkt. Na een aantal stabiele seizoenen in de eerste divisie was er dit jaar voor het eerst echt zicht op promotie. Die kans hebben ze met beide handen aangegrepen.
Nieuwe aanwinsten leveren direct resultaat
Opvallend dit seizoen is de impact van de twee nieuwe spelers: Teun Lankheet uit Rietmolen en de Needse Sebastiaan Bomer. Voor Teun is het zijn eerste seizoen op dit niveau, terwijl Sebastiaan zelfs zijn debuutseizoen in competitievorm speelde. Beiden deden het uitstekend en leverden een belangrijke bijdrage aan het succes van het team.
Ook de statistieken spreken boekdelen. Robert Markink gooide dit seizoen maar liefst 36 keer de maximale score van 180, gevolgd door Jesper Kistemaker met 20 en Teun Lankheet met 16. Wat betreft hoge finishes noteerde Jesper de hoogste met een indrukwekkende finish van 164.
Dartvereniging Oost-Nederland
De Dartvereniging Oost-Nederland is de grootste dartbond in Nederland. Alle zes teams van Café Vally’s zijn aangesloten bij deze bond. De D.V.O. organiseert al ruim 30 jaar competities en toernooien in Oost-Nederland. Door deze promotie speelt Vally’s 5 komend seizoen op het allerhoogste niveau binnen deze organisatie.