Vermissing: Tamandua ontsnapt vanuit Hof van Eckberge in Eibergen


EIBERGEN – Eén van de tamandua’s (boom-miereneters) van Hof van Eckberge is afgelopen weekend ontsnapt uit zijn binnenverblijf. Het dier wist op een onverwachte plek een opening te forceren en is buiten de grenzen van het park geraakt. De organisatie roept inwoners van Eibergen en omgeving op om uit te kijken naar het dier en waarnemingen direct te melden via telefoonnummer 0545-461100. De tamandua werd voor het laatst gezien in het buitengebied van Eibergen, ter hoogte van de kruising Kuipersweg en Vaarwerkweg, ten noorden van Hof van Eckberge. Hoewel het dier zich mogelijk nog in deze omgeving bevindt, kan het zich snel verplaatsen en elders zijn opgedoken. De tamandua is ongeveer zo groot als een flinke kat, heeft een wit-zwarte vacht en een lange, spitse snuit. Het dier is vooral actief in de avond, nacht en vroege ochtend en kan zich zowel op de grond als in bomen ophouden. Ook schuren, tonnen, kratten of andere beschutte plekken kunnen als schuilplaats dienen.

Belangrijke instructies bij een waarneming:

  • Blijf in de buurt van het dier, maar houd afstand en probeer het niet te benaderen of op te pakken.
  • Verlies het dier niet uit het oog.
  • Bel direct met 0545-461100 en blijf aan de lijn.
  • Neem alleen contact op bij concrete tips of waarnemingen, zodat de telefoonlijn beschikbaar blijft voor urgente meldingen.

Hoewel de weersomstandigheden gunstig zijn, maakt het specifieke dieet van de tamandua dat het dier snel opgespoord moet worden. Hof van Eckberge betreurt de situatie en maakt zich zorgen over het welzijn van het dier. De organisatie hoopt dan ook op de hulp van het publiek om de tamandua snel en veilig terug te brengen.

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven