Achterhoek presenteert nieuwe woningdeal: ‘We investeren in de leefbaarheid’

BERKELLAND – De Achterhoek heeft een nieuwe woningdeal opgesteld voor meer woningbouw dan eerder beoogd. In de voorgaande woningdeal van 2023 stond een omvatting van 8400 nieuwe woningen voor de periode 2022 tot 2030 met een eigen doel van 11.500. De nieuwe woningdeal bedraagt nu echter fors meer, namelijk 15.110 woningen in de periode 2025-2034.

“Wij plannen vijf tot tien jaar vooruit en hebben alle gemeenten in de Achterhoek gevraagd hun plannen tot 2035 inzichtelijk te maken: welke grond ze aankopen, wat ze al in bezit hebben en welke afspraken er zijn met initiatiefnemers”, legt voorzitter van de Thematafel Wonen & Vastgoed Arjen van Gijssel uit. “Als je dat optelt, ontstaat er een duidelijk beeld dat we kunnen vastleggen in een nieuwe woondeal. Daarmee laten we richting het Rijk zien dat we veel meer kunnen bouwen dan eerder gedacht – niet 8.000, maar ruim 15.000 woningen tot 2035.”

Met hun ambitieuze nieuwe deal verwachten de Achterhoek Ambassadeurs ook dat het Rijk investeert in andere voorzieningen, zoals infrastructuur en wegenbouw. “Als wij deze hoge opgave gaan doen, dan zullen zij ook moeten investeren in bijvoorbeeld de N18 en in de Regio Express en in ons lokale busvervoer”, aldus Van Gijssel, tevens ook wethouder van de gemeente Berkelland. “Daar doen we natuurlijk zelf al veel aan met allerlei ontwikkelingen. Maar we hebben daar ook echt gewoon ondersteuning bij nodig van het Rijk. Dus het is wel een soort voor-wat-hoort-wat, zeg maar.”

Groei of daling nog altijd mogelijk
De ambitieuze nieuwe deal is dus fors meer als dat het eerder voor ogen werd gehouden. Volgens Van Gijssel is het nog wel altijd mogelijk dat het nog meer of minder wordt: “Dat blijkt dan uit monitoring. Dus we houden heel erg vinger aan de pols. Eén keer in de twee jaar gaan we kijken van is dit nog steeds realistisch? Moet het minder? Moet het meer? Dus wat dat betreft blijven we gewoon heel erg vinger aan de pols houden.”

‘Investeren in leefbaarheid’
Naast een grotere hoeveelheid nieuwe woningen en het bijdragen aan de landelijke opgave, hoopt de Achterhoek nog meer te kunnen bereiken. “We investeren in woningen en daarmee investeer je dus in de leefbaarheid. Maar ook in de duurzaamheid en toekomstbestendigheid van de regio”, aldus Van Gijssel. “Deze extra woningen versterken daarbij dus de regio en maakt het een stuk aantrekkelijker om hier te blijven wonen. We willen ook onze jongeren behouden en er is genoeg werk voor deze jongeren, maar daarvoor zijn ook woningen nodig.”

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven