Ouderwets oogstfeest bij de Piepermolen in Rekken op 26 juli

REKKEN – Op zaterdag 26 juli 2025 organiseert de Stichting Vrienden van de Piepermolen opnieuw de sfeervolle en tweejaarlijkse Oogstdag bij de Piepermolen in Rekken. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn bezoekers van harte welkom aan de Rekkenseweg 87 om te ervaren hoe de rogge op traditionele wijze wordt geoogst – alsof je even terug in de tijd stapt. Tijdens deze nostalgische dag wordt het ambacht van vroeger tot leven gebracht. De rogge wordt met de hand van het land gehaald, zoals dat generaties geleden gebeurde. Bezoekers kunnen van dichtbij meemaken hoe het graan wordt gebonden, vervoerd en verwerkt. Een unieke kans om kennis te maken met het boerenleven van weleer. 
Meer dan alleen oogsten
Naast het oogsten is er nog veel meer te beleven. Zo wordt er op het terrein heerlijk brood gebakken in een authentieke houtoven,  de geur alleen al is een bezoek waard. Ook is er een kleine markt met streekproducten en ambachtelijke waren, waar bezoekers kunnen proeven, kopen en in gesprek kunnen gaan met lokale makers.
Voor jong en oud
De Oogstdag is een gezinsvriendelijk evenement en biedt voor jong en oud een leerzame en gezellige dag in de buitenlucht. De toegang is gratis en de sfeer is gemoedelijk, zoals je mag verwachten van een dag met een rijke traditie.

Locatie en organisatie
De Oogstdag vindt plaats bij de Piepermolen, gelegen aan de Rekkenseweg 87 in Rekken. De organisatie is in handen van de Stichting Vrienden van de Piepermolen, die zich inzet voor het behoud van dit bijzondere stukje cultureel erfgoed. Voor actuele informatie en sfeerimpressies kun je terecht op de Facebook-pagina van de stichting.  Kom op 26 juli langs en beleef het boerenleven van vroeger,  met de geur van vers brood, het geluid van ritselende rogge en de warmte van Achterhoekse gastvrijheid.

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven