
BERKELLAND – Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Berkelland vanwege de kans op zware windstoten. Vanochtend vroeg is er een korte periode waarin windstoten van 70-80 km/uur mogelijk zijn bij de passage van een buienlijn.
Middag
In de loop van de ochtend zal de wind draaien naar het westen tot zuidwesten, met windstoten van 80-90 km/uur in de kustgebieden. Later in de middag en aan het begin van de avond kunnen er direct aan zee windstoten voorkomen van 90-100 km/uur. De wind zal naar verwachting geleidelijk afnemen in de loop van zondag. Er is nog enige onzekerheid over hoe ver de windstoten landinwaarts zullen reiken vanmiddag en vanavond. Inwoners van Berkelland worden geadviseerd om de berichten in de gaten te houden en voorzorgsmaatregelen te nemen indien nodig.
Afgelast
Overal worden evenementen wegens de slechte weersverwachting afgelast. Zo gaat ook de voor vanavond geplande lichtjesavond bij De Kruidenhof in Eibergen niet door.