De Geschiedenis van de Berkelland Rally: Van Start tot Comeback

 

BERKELLAND – De Berkelland Rally, een autosportevenement in de Achterhoek, heeft een korte maar bewogen geschiedenis. Wat begon als een veelbelovende toevoeging aan het Nederlands rallylandschap, kende al snel tegenslagen – maar maakt in 2025 een opvallende comeback.

Eerste editie in 2019
De allereerste Berkelland Rally vond plaats op 5 oktober 2019 en werd georganiseerd door de Stichting Rallysport Achterhoek. De rally werd volledig verreden binnen de gemeentegrenzen van Berkelland, met Eibergen als start- en finishlocatie. Het parcours liep langs de kernen Rekken, Beltrum en Eibergen, en bestond uit drie klassementsproeven. De deelnemers reden over diverse ondergronden: van asfalt en klinkers tot gravel en zand, wat zorgde voor een uitdagend en gevarieerd parcours. De rally maakte deel uit van het Nederlands Kampioenschap Rally, en werd gewonnen door Jim van den Heuvel met navigator Jouri Dockx in een Ford Fiesta R5.


Afgelastingen door corona en vergunningen
De editie van 2020 werd geannuleerd vanwege de coronapandemie. Ook in 2021 kon de rally niet doorgaan, dit keer door het uitblijven van vergunningen. Bezwaren van omwonenden en natuurorganisaties speelden hierbij een rol. De organisatie vreesde zelfs voor het definitieve einde van het evenement.


Virtuele editie
In 2020 werd er een Virtual Berkelland Rally georganiseerd, waarbij Simon Vansevenant als winnaar uit de bus kwam in een digitale Ford Fiesta R5 MKII. Deze virtuele editie was een creatieve manier om de rallysport levend te houden tijdens de pandemie.


Comeback in 2025
Na zes jaar afwezigheid keert de rally op 13 december 2025 terug onder de naam ACtronics Berkelland Rally. De comeback is het resultaat van intensieve voorbereidingen en overleg met betrokken partijen. De rally wordt opnieuw verreden in de omgeving van Rekken, Beltrum en Eibergen, met het industrieterrein De Kiefte als servicepark en podium voor start en finish. De editie van 2025 is bijzonder: het is een kersteditie, uniek in Nederland, met kans op winterse omstandigheden zoals sneeuw. De rally bestaat uit drie klassementsproeven die elk tweemaal worden gereden. Hoewel het evenement nog geen onderdeel is van het Nederlands kampioenschap, hoopt de organisatie daar in de toekomst wel op aan te sluiten.


Een rally met karakter
Wat de Berkelland Rally onderscheidt van andere rally’s in Nederland is het karakter van het parcours en de sfeer van het evenement. De mix van ondergronden, het Achterhoekse landschap en de betrokkenheid van lokale partijen maken het tot een rally met een eigen gezicht. Met de herstart in 2025 lijkt de Berkelland Rally klaar voor een nieuwe toekomst, als sportief hoogtepunt én als verbindend evenement voor de regio.

 

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven