
EIBERGEN – Bennink administratie en belastingadviseurs in Eibergen heeft een nieuwe eigenaar. De aandelen van het kantoor zijn overgedragen aan Riekhoff accountants en adviseurs. Daarmee komt een nieuw hoofdstuk in de lange geschiedenis van het familiebedrijf, dat in 1973 werd opgericht. De oorsprong van Bennink ligt in de Vogelenzangstraat in Eibergen, waar het administratiekantoor destijds vanuit huis begon. In de jaren daarna groeide het bedrijf gestaag en ontwikkelde het zich tot een bredere dienstverlener op het gebied van administratie, belastingen, verzekeringen en makelaardij.
Geen eenvoudige stap
Volgens Anneke Bennink, die jarenlang een centrale rol binnen het bedrijf vervulde, was de beslissing om het kantoor over te dragen geen eenvoudige stap. “De oorsprong van ons bedrijf draag je niet zomaar over,” aldus Bennink. “Maar de ontwikkelingen in de accountancy gaan snel. Digitalisering en veranderende klantvragen vragen om een andere schaal en meer specialisatie. Ik merkte dat ik het team niet meer kon bieden wat er nodig is voor de toekomst.” De afgelopen jaren werd al een eerste stap gezet in de overdracht van onderdelen van het bedrijf. In 2023 werden de assurantie en hypotheekportefeuille overgenomen, waarna een samenwerking ontstond die positief werd ervaren. De recente overname van de administratie en belastingadviespraktijk door Riekhoff sluit daar volgens Bennink goed op aan. “In de gesprekken met Riekhoff merkten we dat de visie sterk overeenkomt,” legt zij uit. “Het kantoor toekomstbestendig maken, samen met het team, en tegelijk de cultuur behouden die we hebben opgebouwd. Dat gaf vertrouwen.”
Huidige vorm
Voor medewerkers en klanten verandert er volgens Bennink zo min mogelijk. Het kantoor blijft in zijn huidige vorm bestaan en blijft gevestigd in Eibergen. “Geen grote verhuizing of ingrijpende veranderingen, maar wel versterken waar dat nodig is,” zegt zij daarover. Bennink zelf blijft verbonden aan het bedrijf en actief binnen de makelaardijtak. Daarnaast krijg zij meer ruimte om zich te richten op haar eigen onderneming Annenij voor Inzicht, waarin zij zich bezighoudt met persoonlijke ontwikkeling en teambegeleiding. Met de overname komt een periode van meer dan vijftig jaar familiegeschiedenis in een nieuwe fase terecht. Bennink kijkt daar met vertrouwen op terug. “We zijn ontzettend blij dat Bennink dankzij deze overname in dezelfde vorm en onder één dak kan blijven bestaan. Voor onze medewerkers, voor onze klanten en voor de toekomst.”




























