RUURLO – De Welkoop in Ruurlo is aankomende drie dagen omgetoverd tot een grote ‘afhaalchinees’. Niet voor een portie babi panggang. Maar voor een ruim assortiment knal- en siervuurwerk. Al meer dan 15 jaar verkoopt het bedrijf aan de Krashof een ruim assortiment vuurwerk. Het reclamebureau van de landelijke winkelketen heeft dit jaar groots uitgepakt. Op de voorgevel is dat goed te zien, de pakkende kreten: “Wij zijn de grootste afhaalchinees van Nederland” en “Één keer per jaar halen we chinees” trekken bij veel mensen de aandacht.
Eigenaar Hans Tragter, die al 10 jaar het bedrijf runt, geeft aan dat alle voorbereidingen klaar zijn. “Dinsdagmorgen gaan we van start. Ons voorwerkteam bestaande uit meer dan zes personen is continu bezig met de verkoop. Of wij last hebben van de crisis? Nee, tot nu toe nog niet. De voorverkoop is gelijk aan vorig jaar.”
Het verkopen van vuurwerk brengt ook veel regels met zich mee. De strenge eisen zijn na de vuurwerkramp in Enschede onder de loep genomen en aangepast. De Ruurlose Welkoop moest daarom ook veel investeren om de twee bunkers – voor losse verpakkingen en dossen – aan te passen. De gemeente, brandweer en de provincie hebben al een bezoekje gebracht om te controleren of dit filiaal aan de eisen voldoet.
Tragter: “Vooral het siervuurwerk is dit jaar in trek. De potten van maximaal 500 gram zijn in de voorverkoop veel aangekruist. Op www.goedvuurwerk.nl zijn al onze producten te vinden.” Nieuwsuitberkelland.nl heeft voor u alle vuurwerkpunten in Berkelland op een rijtje gezet. Hieronder staan alle verkooppunten:
Neede J.B.W. Ter Harkel (ENAC) (Bremstraat 32)
Wormgoor Schilders v.o.f. (Bosstraat 16)
TCA agrarische centrum v.o.f (Stationweg 20)
Extra voorstellingen Stokkums Toneel REGIO - Vanwege de aanhoudende vraag naar kaarten, heeft het Stokkums Toneel besloten om een extra voorstelling te geven op: Vrijdag 3 & zate...... Lees verder »
Filmavond in Beltrum BELTRUM - Op dinsdag 21 maart om 19.30 uur vertoont de Commissie Ontmoeting & Inspiratie de film Lion, in de Onze-Lieve-Vrouw-Tenhemelopnemingkerk...... Lees verder »
6 tips voor een nieuw interieur in huis BERKELLAND - Nieuw interieur in huis kan het design nieuw leven inblazen en het laten voelen alsof de woning net helemaal opnieuw is gebouwd. Deze ze...... Lees verder »
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
Fratsen wat een gedoo NEEDE - De prieze van gas en stroom riest de panne oet. Wat leu kunt `t neet mear betalen allemoale,wat een nare toestand. Noe krieg ie allerlei tips...... Lees verder »
Fratsen kamelen NEEDE - Dreuge,dreuge,dreuge op `t moment dat ik dit schrief heb wij net oetgerekend onder de jammarkt een buitje ehad. Was nog ens neet zovulle en zo...... Lees verder »
NUB TV
Boeren feliciteren FrieslandCampina in Borculo met verjaardag
BORCULO – De zuivelfabriek van FrieslandCampina in Borculo bestaat 125 jaar, wat reden was voor Achterhoekse melkveehouders om woensdagochtend langs te komen met een bloemetje én een feestelijke banner. De boeren, die als lid onderdeel zijn van het internationale bedrijf, hopen zo de banden aan te halen. “Een mooi moment vanuit de boeren die bij ons zijn aangesloten”, vindt locatiedirecteur Eric Hassink.
“We zijn hier ooit begonnen met een boterfabriek, later kaas, en uiteindelijk is het uitgegroeid tot wat je nu ziet staan.” Behalve een felicitatie, was het voor de boeren een manier om de banden aan te halen. Volgens Gerbert Boenink, voorzitter van de districtsraad van het bedrijf in de Achterhoek, is dat nodig: “De verbinding tussen de leden en de mensen die hier werken is minder geworden. Vroeger werkten de zonen en dochters allemaal in die fabriek. Wij willen die verbinding terugbrengen.” De locatiedirecteur herkent het verhaal. “Ik denk dat de band in het verleden misschien wel hechter geweest is, toen was het echt lokaal gericht”, zegt Hassink. “Het bedrijf is internationaler geworden, misschien zijn we ook wel wat uit elkaar gegroeid, maar de contacten zijn nog steeds goed.” Boenink: “In een coöperatie is net als in een familie veel discussie, er zijn continu mensen die iets vinden. In globaliteit zijn mensen tevreden, maar er zijn ook zeker kritische leden, dat is goed.”
‘Gezonde toekomst’
Hoewel er vanwege de stikstofcrisis bij sommige veehouders zorgen zijn over de toekomst, ziet de fabriek de toekomst met vertrouwen tegemoet. “Zuivel in zijn algemeenheid heeft denk ik nog steeds een ongelofelijk mooie toekomst”, aldus Hassink, die aangeeft dat de locatie in Borculo onder meer kindervoeding en medische producten produceert. “Die breedheid zorgt ervoor dat we echt een gezonde toekomst tegemoet gaan.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »