GEESTEREN – De brandweer redt niet alleen mensenlevens; ook dieren worden net zo goed geholpen. Brandweerlieden van het korps uit Lochem hebben woensdagmiddag het leven van een zwaan gered. Het dier zat vastgevroren in het ijs van de Bolksbeek aan de Schaghorstweg.
De dierenambulance werd opgeroepen om het dier uit zijn benarde positie te bevrijden. Maar de knobbelzwaan zat vast op een onveilige plek waar de medewerkers niet bij konden komen. Het is gelukt om het dier zonder verwondingen uit het ijs te halen. De vogel is meteen met de dierenambulance overgebracht naar een opvangcentrum waar het dier op krachten kan komen.
“Als er bij zo’n melding niet snel wordt ingegrepen dan vriest het dier dood. Ik was nog niet weg of het volgende telefoontje kwam weer binnen, in Groenlo zat ergens een reiger vast. Godzijdank kunnen we veel dieren redden. Maar helaas zijn we soms ook te laat. Tijdens deze winter heb ik zeker tien dode zwanen aangetroffen”, zei Gert Wissing van de dierenambulance Doetinchem/Winterswijk.
er zijn geen afbeeldingen gevonden
Reacties
Gelukkig zijn brandweermannen ook dieren vrienden.
Verrassende gerechten voor 2021 BERKELLAND - Het begin van 2021 zal net als het hele jaar 2020 in de boeken gaan als een vreemde tijd. We zijn enorm beperkt geweest in onze beweginge...... Lees verder »
Oproep Kinderen Kopen Een Huis BERKELLAND - Wil je dolgraag verhuizen, maar levert dit veel strijd op met jouw thuiswonende kinderen? Wijzen zij iedere woning af die je voorstelt e...... Lees verder »
Kennismaken met basisscholen in Ruurlo RUURLO - Ouders van kinderen die vier jaar worden zijn van harte welkom op de basisscholen van Ruurlo om kennis te komen maken. In verband met corona ...... Lees verder »
Fratsen gelukkig NEEDE - Gelukkig moar `t nieuwe joar kump deran, 2020 was achterof eigenlijk `n joar vol gemas. Deur `t virus kwam onze dagelijkse gang van zaken behe...... Lees verder »
Fratsen Trio NEEDE - Onlangs schreef ik ne keare iets oaver een escortbureau, doar warkt van dee vrouwleu dee ie kunt bellen as ie argens van of mot. In dat artike...... Lees verder »
Fratsen de road NEEDE - Onze gemeenteroad begunt zich een betje te reuren,ze denkt volgens mien dat ze neet serieus genog wordt e nommen. De wetholder hef `n dealtje ...... Lees verder »
NUB TV
film: Het jaar van Bas te Velthuis
BERKELLAND – In de laatste dagen van het jaar blikken we met een 11-tal Berkellanders terug op 2020. Op de laatste dag van het jaar hebben we niet alleen het interview met burgemeester Joost van Oostrum, maar ook met Bas te Velthuis, de eindredacteur van Nieuws uit Berkelland. Eigenlijk zou deze film geplaatst worden op donderdag 30 december. Echter is Bas gisteren voor de eerste keer vader geworden. Daarom hebben we even gewacht met het plaatsen van dit interview. Tim Loos sprak met Bas voor dat hij vader werd.