BORCULO – De verlichtingsroute onder het motto ‘Diekhook in ’t Lech’ is donderdagavond in buurschap Dijkhoek en omgeving van start gegaan. De dertig kilometer lange tocht langs verlichte boerderijen, huizen en objecten kan nog tot zondag gereden worden. Fotograaf Han te Hennepe ging donderdag voor Nieuwsuitberkelland.nl op pad om een impressie te maken van de verlichtingsroute.
“Tijdens de rit worden de deelnemers zelfs door een loopstal met koeien geleid, zie foto 64. Deze mensen verdienen echt een pluim. Een geweldig mooie ervaring om met je auto door een loopstal te mogen rijden!”, aldus Te Hennepe.
Elke avond kunt u vanaf 20.00 uur starten bij buitencentrum Kerkemeijer.
er zijn geen afbeeldingen gevonden
Reacties
leuke fotoreportage
wilma | 24-09-10 | 08:50
Mooie foto’s inderdaad..
En een mooie route..
De dijkhoekers hebben erg hun best gedaan.
piet | 24-09-10 | 11:11
Wat een leuke route en wat waren wij onder de indruk dat je zomaar een kijkje mocht nemen in de ‘koeienkamer’, waar de koeien heerlijk stonden te chillen onder de borstel of een snackmomentje hadden, zag er relaxed uit.
Complimenten voor de buurtschap Dijkhoek!
Informatiemarkt over geldzaken BERKELLAND - De Cliëntenraad Participatiewet FiJnder Werkleerbedrijf Oost Achterhoek organiseert op 31 maart een speciale informatiemarkt over geldzak...... Lees verder »
Lentewandeling VVV Neede groot succes NEEDE - Het prachtige weer heeft afgelopen zondag veel mensen naar de wandeling van VVVV Neede gelokt. Men kon kiezen uit een van de drie routes, t.w...... Lees verder »
Auto op de kop bij botsing in Eibergen EIBERGEN - De hulpdiensten zijn zondagmiddag rond 15.15 uur uitgerukt naar de kruising tussen de Winterswijkseweg en de Vredenseweg in Eibergen. ...... Lees verder »
Fratsen, lekker biertje? NEEDE - Steeds mear leu of zogenaamde deskundigen buugt zich oaver van alles wat met onze gezondheid te maken hef. Ik zol zeggen hol het bie thoes in...... Lees verder »
Fratsen ontheffing BERKELLAND - Onze gemeente is met zichzelf an `t massen en mieren,noe blik dat ze al joaren illegaal alcoholische drankjes schenkt in hun kantine. Ve...... Lees verder »
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
NUB TV
Feest in straten van Rietmolen tijdens verlichte carnavalsoptocht
RIETMOLEN – Zeventien wagens vol kleurrijke verlichting trokken zaterdagavond door de straten van Rietmolen tijdens de verlichte carnavalsoptocht, die sinds 1997 georganiseerd wordt door carnavalsvereniging De Reetkwakers. Na de gedwongen coronapauze merkt de organisatie dat de animo er nog altijd is, maar dat de carnavalssfeer wat langzamer op gang kwam.
“De vibe moet er weer een beetje inkomen”, zegt Corine te Morsche namens de organisatie van de verlichte optocht. “We hopen dat het enthousiasme na dit jaar teurgkomt en dat ze toch weer wagens gaan bouwen.” In Rietmolen is de enige verlichte carnavalsoptocht van de Achterhoek. Dit is voor de deelnemers dan ook een belangrijke reden om mee te lopen. “De wagen komt heel mooi naar voren met al die lichtjes”, zegt een van de feestvierders, gehuld in een Yoshi-kostuum uit de gamewereld van Mario. “Het geeft veel meer sfeer”, zegt haar vriendin Wario. “En de karakters zelf komen er ook meer uit.”
Om jonge wagenbouwers weer aan de gang te krijgen wordt er ook nadrukkelijk samengewerkt met de Sint Jozef basisschool in het Berkellandse dorp. Alle groepen deden dit jaar mee. “Dus we hopen ook dat er vanuit daar nieuwe aanwas komt”, zegt Te Morsche. Mede-organisator Jarno Borgerlink vult aan: “Je moet de jongeren meer pushen om actief aan de gang te gaan. Maar als je deze optocht weer ziet staan, dat is gewoon gaaf.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »