Zaterdag mogelijk eerste ijsbanen open

Door Redactie op 01-12-2010

RUURLO/EIBERGEN – Als alles mee zit dan kunnen aanstaande zaterdag de eerste schaatsliefhebbers het ijs op. In Ruurlo aan de Wiersseweg is de nieuwe ijsbaan dinsdag onder water gezet. De voorzitter – Van der Mast – denkt dat bij voldoende vorst de baan dit weekend (zaterdag) geopend kan worden. In Holterhoek gaat de baan zaterdag ook open. Vanaf 11.00 uur kan men daar baantjes trekken.

De ijsbaan aan de Waterleidingdijk in Neede kan nog niet open het ijs is daar op dit moment vier centimeter dik. ”Dat moet zeven en een halve centimeter zijn om er op te kunnen schaatsen”, aldus ijsmeester Wim Beernink. In Eibergen is het zeker niet mogelijk om op de Ballastput te schaatsen. Voorzitter van de Eibergse IJsvereniging – Piet de Wit – geeft aan dat het te hard waait en de sneeuw voor problemen zorgt.

De Wit vertelde woensdagavond nog wel een primeur. “We mogen van het Waterschap Rijn en IJssel gebruik maken van de natuurvijver aan de Borculoseweg. Deze is te vinden naast het voormalige pand van ProWonen net buiten Eibergen. Onze vrijwilligers houden de baan schoon. Het is alleen bedoelt voor kinderen. Dus we kunnen misschien toch nog wel schaatsen vanaf zaterdag.”

De voorzitter van IJsclub Borculo gaf woensdagavond aan dat het ijs nu drie centimeter is. “Te dun dus om erop te komen. We moeten zes en een halve centimeter hebben. Deze dikte is voor ons veilig genoeg. De sneeuw die nu op de baan ligt zorgt voor een deken. De vorst kan er moeilijk doorheen. We hopen natuurlijk dat de baan zaterdag open kan maar dan moet het niet gaan sneeuwen”, zegt voorzitter Wicher Soek.

Zijn er nog meer ijsbanen in Berkelland? Geef dan hieronder uw reactie. Wij roepen de ijsverenigingen in Berkelland op om doormiddel van een reactie onder dit artikel de Berkellanders op de hoogte te houden van de stand van zaken.

Update woensdagavond 23.20 uur:
Morgen (donderdag) is de ijsbaan in Haaksbergen geopend. Dat werd zojuist gemeld aan de redactie van deze site. Vanaf 12.00 uur is iedereen welkom aan de Scholtenhagenweg. Tot 21.00 uur is de baan geopend. Op vrijdag is de ijsbaan open van 10.00 tot 17.00 uur. Daarna volgt er een 2e of 3e schaatsmarathon van Nederland in samenwerking met de KNSB. Dus Berkellanders u hoeft niet te wachten!

Reacties

Rondom het kasteel begint het ook aardig dicht te trekken, daar kunnen we denk ik zaterdag ook schaatsen.

Ruurlo!!!!!!!!!! | 01-12-10 | 20:49

De Eibergse IJsvereniging houdt maar vol dat de Ballastput de mooiste ijsbaan van Gelderland is. Maar wat heb je nou aan een ijsbaan die eens in de tien jaar geopend is?

Dat betekent dus dat je gewoon GEEN ijsbaan hebt, want zo kun je het niet meer noemen. De Eibergse jeugd moet het doen met allerlei krabbelbaantjes. Tijd dat de Eibergse IJsclub hier eens goed over nadenkt en op zoek gaat naar een andere, ECHTE ijsbaan.

Arjan | 02-12-10 | 11:50

op de maat mag de brandweer wel weer een schaatsbaan maken

Clemence pape | 02-12-10 | 12:57

@arjan, ja gewoon de maat weer onder laten lopen.
De maat ligt ook beter centraal dan de Ballastput. er zal alleen wat meer verlichting moeten komen maar dat moet ook wel te regelen zijn.

jeroen e | 02-12-10 | 14:20

Sorry

A.N | 08-12-10 | 08:02

Copyright © 2023 NUB
Realisatie: Niels Voortman - Computer-Parts.NL - Eibergen

Lentewandeling VVV Neede groot succes
NEEDE - Het prachtige weer heeft afgelopen zondag veel mensen naar de wandeling van VVVV Neede gelokt. Men kon kiezen uit een van de drie routes, t.w......
Lees verder »

Martin ter Denge komt naar Novia Noordijk
NOORDIJK - Woensdag 22 maart komt Martin ter Denge naar Noordijk om een avond van Vrouwenvereniging Novia te verzorgen. Hij zal de avond in het Neder......
Lees verder »

Dingen waar je aan moet denken als je een huis gaat kopen
BERKELLAND - Het is tegenwoordig helemaal niet makkelijk om als starter een huis te vinden. Het kost óf bijzonder duur, óf er is gewoonweg niets van ......
Lees verder »

Bankzitters en Young Dylan in Openluchttheater Eibergen
EIBERGEN – Bekend van hun YouTube carrière en inmiddels ook geroemd om de muziek: Bankzitters komen op zaterdag 2 september naar Eibergen en spelen e......
Lees verder »

Auto op de kop bij botsing in Eibergen
EIBERGEN - De hulpdiensten zijn zondagmiddag rond 15.15 uur uitgerukt naar de kruising tussen de Winterswijkseweg en de Vredenseweg in Eibergen. ......
Lees verder »

Dorus en Wilma te gast zonnebloem Borculo en Haarlo
HAARLO - Afgelopen zaterdag  hebben de gasten van De Zonnebloem afdeling Borculo-Haarlo genoten van optredens van "Dorus" en Wilma Klein Willink ......
Lees verder »

Heet middagje op het voetbalveld: titelstrijd in Borculo en wellicht voorlopig laatste Neede-Eibergen
BERKELLAND - Het wordt een heet middagje op de Berkellandse voetbalvelden. In Borculo staat het duel Reünie tegen VIOS Beltrum op het programma. Deze......
Lees verder »

BBB stelt Gert Jan van Noort aan als verkenner, kennismaking op woensdag 22 maart 2023
BERKELLAND - Op vrijdag 17 maart 2023 kwamen de voorlopig gekozen partijen voor Provinciale Staten van Gelderland voor een startbijeenkomst van de ver......
Lees verder »

Extra kaarten Zwarte Cross 2023 uitverkocht
BERKELLAND - Zo uitgestorven als de Megatent een dag na het festival is, zo leeg is de ticketshop van de Zwarte Cross 2023. De extra kaarten voor het ......
Lees verder »

Groot enthousiasme onder de allerkleinsten tijdens kennismakingstraining v.v. DEO
BORCULO - Wat was het een heerlijke voetbalochtend afgelopen zaterdag bij v.v. DEO! Onder leiding van trainster Rianne Fleissner en met hulp van Sand......
Lees verder »

Help elkaar via Burenhulp in Berkelland
BERKELLAND - Wilt u zich inzetten voor een ander? Zoekt u hulp of contact met een naober als het even niet lukt? Eenmalig, iedere week of alles daart......
Lees verder »

Bijzondere verzameling eierdoppen te zien in Natuurpark Kronenkamp
NEEDE - Het Natuurpark Kronenkamp heeft een bijzondere verzameling eierdoppen ontvangen. In deze tijd voor Pasen worden ze in Het Filter tentoongestel......
Lees verder »

Fratsen door Marcel Stroet

Fratsen, lekker biertje­?
NEEDE - Steeds mear leu of zogenaamde deskundigen buugt zich oaver van alles wat met onze gezondheid te maken hef. Ik zol zeggen hol het bie thoes in......
Lees verder »

Fratsen ontheffing
BERKELLAND - Onze gemeente is met zichzelf an `t massen en mieren,noe blik dat ze al joaren illegaal alcoholische drankjes schenkt in hun kantine. Ve......
Lees verder »

Fratsen neet te volgen
NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj......
Lees verder »

Fratsen dagje oet
NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w......
Lees verder »

NUB TV

Feest in straten van Rietmolen tijdens verlichte carnavalsoptocht

RIETMOLEN – Zeventien wagens vol kleurrijke verlichting trokken zaterdagavond door de straten van Rietmolen tijdens de verlichte carnavalsoptocht, die sinds 1997 georganiseerd wordt door carnavalsvereniging De Reetkwakers. Na de gedwongen coronapauze merkt de organisatie dat de animo er nog altijd is, maar dat de carnavalssfeer wat langzamer op gang kwam.

“De vibe moet er weer een beetje inkomen”, zegt Corine te Morsche namens de organisatie van de verlichte optocht. “We hopen dat het enthousiasme na dit jaar teurgkomt en dat ze toch weer wagens gaan bouwen.” In Rietmolen is de enige verlichte carnavalsoptocht van de Achterhoek. Dit is voor de deelnemers dan ook een belangrijke reden om mee te lopen. “De wagen komt heel mooi naar voren met al die lichtjes”, zegt een van de feestvierders, gehuld in een Yoshi-kostuum uit de gamewereld van Mario. “Het geeft veel meer sfeer”, zegt haar vriendin Wario. “En de karakters zelf komen er ook meer uit.”

Om jonge wagenbouwers weer aan de gang te krijgen wordt er ook nadrukkelijk samengewerkt met de Sint Jozef basisschool in het Berkellandse dorp. Alle groepen deden dit jaar mee. “Dus we hopen ook dat er vanuit daar nieuwe aanwas komt”, zegt Te Morsche. Mede-organisator Jarno Borgerlink vult aan: “Je moet de jongeren meer pushen om actief aan de gang te gaan. Maar als je deze optocht weer ziet staan, dat is gewoon gaaf.”

Door: REGIO8

Uit de krant

Met trots dragen wij de groene Achterhoek muts en sjaal!
BERKELLAND - Deze prachtige Achterhoekse vlag muts met groene pluim is een mooi gebreide winter muts in de Achterhoek kleuren.. De heerlijk zachte mu......
Lees verder »

Geest eren
GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa......
Lees verder »

Balkenbrij is typisch Gelders: ‘Het smaakt lekkerder dan het klinkt’
ACHTERHOEK - Je houdt ervan, of je vindt het absoluut niet lekker: balkenbrij. Het vleesgerecht kent zijn oorsprong in Gelderland en is misschien wel ......
Lees verder »

Recept: Salade kalfstong met tartaar van ossenhaas
Ossenhaas tartaar: Benodigdheden: Gesnipperde ui (geblanceerd) Gehakte kappertjes Augurk Fijn gesneden bieslook Sweet chilli Zout en peper  &nbs......
Lees verder »

Willy’s tuincolumn: Koester het dialect a’j plat könt praoten, mo’j ut neet laoten
Hoe heet dit? En dat? Soms weet ik niet eens de Nederlandse naam, maar ken ik alleen het dialect. Maar geregeld vraag ik mij ook af of er naam is in ......
Lees verder »