NEEDE – Je ziet ze overal hangen in Neede: de lachende narrenkoppen. Maar wie heeft de versieringen eigenlijk opgehangen aan meer dan honderdtwintig lantaarnpalen? Carnavalsverenging De Vlearmuze heeft dit jaar flink geïnvesteerd in de nieuwe straatversiering. Langs alle invalswegen zijn de vrolijke ‘koppen’ te bewonderen. “We hebben onlangs een straatversieringscommissie opgericht die zich bezig houdt met de versieringen in het dorp. We gaan het volgend jaar nog groter aanpakken, het begin is er al”, aldus voorzitter Gerd Jansen.
De Vlearmuze willen ook buurten oproepen om hun straat te versieren. Jansen: “Je ziet dit ook in andere plaatsen tijdens zomerfeesten. Het lijkt ons leuk om ook tijdens de carnaval in Neede de straten te versieren. Met zijn allen het dorp gezellig maken daar gaat het om.” Voor de carnavalsvereniging breekt een drukke tijd aan. Vooral aanstaande weekend is het één groot feest in Neede. Dan trekt de grote carnavalsoptocht weer door de straten.
Maar ook de kinderoptocht (zaterdagmiddag 14.00 uur) trekt altijd veel bezoekers. Op zondagmiddag vertrekt om 13.30 uur de grote optocht vanaf het industrieterrein De Wheemergaarden om via de Jasmijnstraat, Haaksbergseweg, Meijersweg, Ruwenhofstraat, Kempersdijk, Bosstraat, Rapenburg, Oudestraat en Nieuwstraat door het dorp te trekken. De inschrijving is inmiddels gesloten en het aantal inschrijvingen is ongeveer gelijk aan dat van vorig jaar.
Door de gezamenlijke horeca wordt op maandag vanaf 12.00 het dweilen georganiseerd, Gestart wordt bij café de Rooi’n Vos en via het Sportcafé Het Spilboek, Vallys, Leonardo, de Smulgrill, café De Vrienden, Marmoura Plaza en De Ruif eindigt het dweilen in de tent aan de Oranjelaan waar Karin van ’t Haantje zorgt dat en gegeten en gedronken kan worden.
Extra voorstellingen Stokkums Toneel REGIO - Vanwege de aanhoudende vraag naar kaarten, heeft het Stokkums Toneel besloten om een extra voorstelling te geven op: Vrijdag 3 & zate...... Lees verder »
Filmavond in Beltrum BELTRUM - Op dinsdag 21 maart om 19.30 uur vertoont de Commissie Ontmoeting & Inspiratie de film Lion, in de Onze-Lieve-Vrouw-Tenhemelopnemingkerk...... Lees verder »
6 tips voor een nieuw interieur in huis BERKELLAND - Nieuw interieur in huis kan het design nieuw leven inblazen en het laten voelen alsof de woning net helemaal opnieuw is gebouwd. Deze ze...... Lees verder »
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
Fratsen wat een gedoo NEEDE - De prieze van gas en stroom riest de panne oet. Wat leu kunt `t neet mear betalen allemoale,wat een nare toestand. Noe krieg ie allerlei tips...... Lees verder »
Fratsen kamelen NEEDE - Dreuge,dreuge,dreuge op `t moment dat ik dit schrief heb wij net oetgerekend onder de jammarkt een buitje ehad. Was nog ens neet zovulle en zo...... Lees verder »
NUB TV
Boeren feliciteren FrieslandCampina in Borculo met verjaardag
BORCULO – De zuivelfabriek van FrieslandCampina in Borculo bestaat 125 jaar, wat reden was voor Achterhoekse melkveehouders om woensdagochtend langs te komen met een bloemetje én een feestelijke banner. De boeren, die als lid onderdeel zijn van het internationale bedrijf, hopen zo de banden aan te halen. “Een mooi moment vanuit de boeren die bij ons zijn aangesloten”, vindt locatiedirecteur Eric Hassink.
“We zijn hier ooit begonnen met een boterfabriek, later kaas, en uiteindelijk is het uitgegroeid tot wat je nu ziet staan.” Behalve een felicitatie, was het voor de boeren een manier om de banden aan te halen. Volgens Gerbert Boenink, voorzitter van de districtsraad van het bedrijf in de Achterhoek, is dat nodig: “De verbinding tussen de leden en de mensen die hier werken is minder geworden. Vroeger werkten de zonen en dochters allemaal in die fabriek. Wij willen die verbinding terugbrengen.” De locatiedirecteur herkent het verhaal. “Ik denk dat de band in het verleden misschien wel hechter geweest is, toen was het echt lokaal gericht”, zegt Hassink. “Het bedrijf is internationaler geworden, misschien zijn we ook wel wat uit elkaar gegroeid, maar de contacten zijn nog steeds goed.” Boenink: “In een coöperatie is net als in een familie veel discussie, er zijn continu mensen die iets vinden. In globaliteit zijn mensen tevreden, maar er zijn ook zeker kritische leden, dat is goed.”
‘Gezonde toekomst’
Hoewel er vanwege de stikstofcrisis bij sommige veehouders zorgen zijn over de toekomst, ziet de fabriek de toekomst met vertrouwen tegemoet. “Zuivel in zijn algemeenheid heeft denk ik nog steeds een ongelofelijk mooie toekomst”, aldus Hassink, die aangeeft dat de locatie in Borculo onder meer kindervoeding en medische producten produceert. “Die breedheid zorgt ervoor dat we echt een gezonde toekomst tegemoet gaan.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »