RUURLO – Als organisatie heb je bijna alles in de hand behalve het weer. Dat laat zich nog steeds niet regelen en dat is misschien maar goed ook. Toch hoop je op lekker zonnig, of in ieder geval droog weer tijdens een festival als Reurpop. Mocht het weer echter niet mee willen werken dit weekend, ook al komt er regen, hagel, sneeuw en storm, Reurpop is tegen alle weersomstandigheden bestand.
Omdat de weersomstandigheden momenteel wat onstabiel zijn, zijn wij deze week al wat eerder met de opbouw van de tenten en met de inrichting van het festivalterrein begonnen. ”We liggen dan ook al voor op het werkschema”, zo verklaarde voorzitter Martijn Klein Brinke dinsdagmorgen. Klein Brinke: ”We hebben voor een nog compactere opstelling van de verschillende tenten gekozen dan wat we in eerste instantie voor ogen hadden. Mocht het komend weekeinde toch wat minder goed weer zijn dan kunnen we alle mensen zo wie zo onderdak geven. Maar we hopen natuurlijk dat het mooi festivalweer wordt en dat de mensen zich ook buiten op het terrein kunnen begeven.”
”De voorverkoop van kaarten verloopt zeer positief. Voor zaterdagavond en zondag zijn al ruim duizend kaarten per dag verkocht. Daarnaast zijn we natuurlijk ook voorbereid op tropische temperaturen en hevige zonneschijn. In dat geval is er namelijk een prachtig schaduwterras waar u heerlijk onder een parasol kunt genieten van een verkoelend drankje en het spektakel dat plaats vindt op het Reurpopfestijn.” Weer of geen weer, Reurpop trekt zich er niets van aan! Laat je door het weer niet weerhouden om te komen en kom dus naar het Reurpopfestival op 8,9 of 10 juni. Voor meer info: www.reurpop.nl
Fratsen, lekker biertje? NEEDE - Steeds mear leu of zogenaamde deskundigen buugt zich oaver van alles wat met onze gezondheid te maken hef. Ik zol zeggen hol het bie thoes in...... Lees verder »
Fratsen ontheffing BERKELLAND - Onze gemeente is met zichzelf an `t massen en mieren,noe blik dat ze al joaren illegaal alcoholische drankjes schenkt in hun kantine. Ve...... Lees verder »
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
NUB TV
Feest in straten van Rietmolen tijdens verlichte carnavalsoptocht
RIETMOLEN – Zeventien wagens vol kleurrijke verlichting trokken zaterdagavond door de straten van Rietmolen tijdens de verlichte carnavalsoptocht, die sinds 1997 georganiseerd wordt door carnavalsvereniging De Reetkwakers. Na de gedwongen coronapauze merkt de organisatie dat de animo er nog altijd is, maar dat de carnavalssfeer wat langzamer op gang kwam.
“De vibe moet er weer een beetje inkomen”, zegt Corine te Morsche namens de organisatie van de verlichte optocht. “We hopen dat het enthousiasme na dit jaar teurgkomt en dat ze toch weer wagens gaan bouwen.” In Rietmolen is de enige verlichte carnavalsoptocht van de Achterhoek. Dit is voor de deelnemers dan ook een belangrijke reden om mee te lopen. “De wagen komt heel mooi naar voren met al die lichtjes”, zegt een van de feestvierders, gehuld in een Yoshi-kostuum uit de gamewereld van Mario. “Het geeft veel meer sfeer”, zegt haar vriendin Wario. “En de karakters zelf komen er ook meer uit.”
Om jonge wagenbouwers weer aan de gang te krijgen wordt er ook nadrukkelijk samengewerkt met de Sint Jozef basisschool in het Berkellandse dorp. Alle groepen deden dit jaar mee. “Dus we hopen ook dat er vanuit daar nieuwe aanwas komt”, zegt Te Morsche. Mede-organisator Jarno Borgerlink vult aan: “Je moet de jongeren meer pushen om actief aan de gang te gaan. Maar als je deze optocht weer ziet staan, dat is gewoon gaaf.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »