BORCULO – Het was maandagmorgen rond 11.30 uur voor vele familieleden en andere vrienden van Jan Ribbers een indrukwekkend afscheid. Stichting Berkelzomp heeft op verzoek van de familie, Jan (die afgelopen maandag overleed), als eerbetoon nog één keer per Jappe over de Berkel vervoerd. Bij het gemeentehuis werd de kist in de boot getild. Jan maakte daarna zijn laatste tocht over de Berkel. Veel mensen – die Jan een laatste groet wilden brengen – kregen kippenvel van het bijzondere afscheid. “Dit heeft Jan verdiend”, zegt een vrouw langs de kant.
De bijzondere vaart werd bijgewoond door honderden mensen. Tijdens de tocht was het muisstil. Op de steiger ter hoogte van de watermolen werd de kist uit de boot getild door de schippers. Daarna werd Jan per auto vervoerd naar Kerkemeijer waar maandagmiddag een afscheidsdienst zal plaatsvinden. Van 12.30 tot 13.15 uur konden mensen afscheid nemen en de familie condoleren. Na de dienst werd Ribbers – in besloten kring – begraven op de begraafplaats De Sprakelberg in Geesteren.
Ook deze plechtigheid gebeurde op een bijzondere manier. Jan werd op een platte-wagen (kleedwagen) vanaf sloopbedrijf Snuverink vervoerd naar de begraafplaats.
Hout beschermen met Remmers HK lazuur BERKELLAND - Bent u op zoek naar mooie verf of lak om hout mee te bewerken, bijvoorbeeld omdat u zelf professionele schilder bent? Of bent u een amat...... Lees verder »
Zomeravondconcert in Ruurlose bossen RUURLO – De KunstKring organiseert in samenwerking met Pannenkoekboerderij De Heikamp een vrolijk, luchtig zomeravondconcert. Op zaterdagavond 29 juli...... Lees verder »
Rijbewijskeuringen CBR in Eibergen EIBERGEN - Een medische keuring voor het verlengen van uw rijbewijs is nodig wanneer u 75 jaar of ouder bent of wanneer u een zgn. groot rijbewijs (C/...... Lees verder »
Uitslag loterij k.v. Olympia’22 BORCULO – Dinsdagavond 23 mei j.l. heeft de trekking van de jaarlijkse lotenverkoop van K.V.. Olympia’ 22 plaats gevonden. De hoofdprijs, een rei...... Lees verder »
Fratsen, lekker biertje? NEEDE - Steeds mear leu of zogenaamde deskundigen buugt zich oaver van alles wat met onze gezondheid te maken hef. Ik zol zeggen hol het bie thoes in...... Lees verder »
Fratsen ontheffing BERKELLAND - Onze gemeente is met zichzelf an `t massen en mieren,noe blik dat ze al joaren illegaal alcoholische drankjes schenkt in hun kantine. Ve...... Lees verder »
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
NUB TV
Feest in straten van Rietmolen tijdens verlichte carnavalsoptocht
RIETMOLEN – Zeventien wagens vol kleurrijke verlichting trokken zaterdagavond door de straten van Rietmolen tijdens de verlichte carnavalsoptocht, die sinds 1997 georganiseerd wordt door carnavalsvereniging De Reetkwakers. Na de gedwongen coronapauze merkt de organisatie dat de animo er nog altijd is, maar dat de carnavalssfeer wat langzamer op gang kwam.
“De vibe moet er weer een beetje inkomen”, zegt Corine te Morsche namens de organisatie van de verlichte optocht. “We hopen dat het enthousiasme na dit jaar teurgkomt en dat ze toch weer wagens gaan bouwen.” In Rietmolen is de enige verlichte carnavalsoptocht van de Achterhoek. Dit is voor de deelnemers dan ook een belangrijke reden om mee te lopen. “De wagen komt heel mooi naar voren met al die lichtjes”, zegt een van de feestvierders, gehuld in een Yoshi-kostuum uit de gamewereld van Mario. “Het geeft veel meer sfeer”, zegt haar vriendin Wario. “En de karakters zelf komen er ook meer uit.”
Om jonge wagenbouwers weer aan de gang te krijgen wordt er ook nadrukkelijk samengewerkt met de Sint Jozef basisschool in het Berkellandse dorp. Alle groepen deden dit jaar mee. “Dus we hopen ook dat er vanuit daar nieuwe aanwas komt”, zegt Te Morsche. Mede-organisator Jarno Borgerlink vult aan: “Je moet de jongeren meer pushen om actief aan de gang te gaan. Maar als je deze optocht weer ziet staan, dat is gewoon gaaf.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »