EIBERGEN – Boh Foi Toch speelt zaterdag 25 augustus tijdens de Eibergse kermis in het openluchttheater. Het is het tweede jaar dat het amfitheater Kermispop organiseert. In het voorprogramma speelt de cajun band Des Fais Do Do. Tijdens de eerste editie was Boh Foi Toch ook al te gast. ”Dat werd zo’n geweldig succes dat we de populaire Achterhoekse groep op verzoek van velen nog één keer terugvragen”, aldus de organisatie.
Kermispop begint op tijd en eindigt ook op tijd. ”De insteek is de kermis in ons theater te beginnen. Vrienden ontmoeten, een biertje en wijntje drinken, lekker bijkletsen en natuurlijk van de muziek genieten. Er is volop ruimte, iedereen kan z’n ding doen. Vorig jaar trok kermispop ruim 700 bezoekers.”
In het voorprogramma speelt de cajun-feestband Des Fais Do Do, een mix van Rowwen Hèze en Boh Foi Toch. Kermispop begint klokslag 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. De entreeprijs is €7,50
Britt Riethorst zesde op NK NEEDE - Britt Riethorst reed met haar paard Lexus naar de zesde plaats op het NK springen in Ermelo. Afgelopen weekend vond het Nederlands Kamp...... Lees verder »
Afgelastingen zondag 26 maart BERKELLAND - De forse regenval van gisteren heeft en voor gezorgd dat er diverse voetbalwedstrijden vanmiddag niet doorgaan. Hieronder een overzicht:&...... Lees verder »
Fratsen door Marcel Stroet
Fratsen, lekker biertje? NEEDE - Steeds mear leu of zogenaamde deskundigen buugt zich oaver van alles wat met onze gezondheid te maken hef. Ik zol zeggen hol het bie thoes in...... Lees verder »
Fratsen ontheffing BERKELLAND - Onze gemeente is met zichzelf an `t massen en mieren,noe blik dat ze al joaren illegaal alcoholische drankjes schenkt in hun kantine. Ve...... Lees verder »
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
NUB TV
Feest in straten van Rietmolen tijdens verlichte carnavalsoptocht
RIETMOLEN – Zeventien wagens vol kleurrijke verlichting trokken zaterdagavond door de straten van Rietmolen tijdens de verlichte carnavalsoptocht, die sinds 1997 georganiseerd wordt door carnavalsvereniging De Reetkwakers. Na de gedwongen coronapauze merkt de organisatie dat de animo er nog altijd is, maar dat de carnavalssfeer wat langzamer op gang kwam.
“De vibe moet er weer een beetje inkomen”, zegt Corine te Morsche namens de organisatie van de verlichte optocht. “We hopen dat het enthousiasme na dit jaar teurgkomt en dat ze toch weer wagens gaan bouwen.” In Rietmolen is de enige verlichte carnavalsoptocht van de Achterhoek. Dit is voor de deelnemers dan ook een belangrijke reden om mee te lopen. “De wagen komt heel mooi naar voren met al die lichtjes”, zegt een van de feestvierders, gehuld in een Yoshi-kostuum uit de gamewereld van Mario. “Het geeft veel meer sfeer”, zegt haar vriendin Wario. “En de karakters zelf komen er ook meer uit.”
Om jonge wagenbouwers weer aan de gang te krijgen wordt er ook nadrukkelijk samengewerkt met de Sint Jozef basisschool in het Berkellandse dorp. Alle groepen deden dit jaar mee. “Dus we hopen ook dat er vanuit daar nieuwe aanwas komt”, zegt Te Morsche. Mede-organisator Jarno Borgerlink vult aan: “Je moet de jongeren meer pushen om actief aan de gang te gaan. Maar als je deze optocht weer ziet staan, dat is gewoon gaaf.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »