BORCULO – Volgens Van de Haar Groep heeft de gemeente Berkelland tijdens de landelijke Heemdag een eerste prijs in de wacht gesleept met het Berkelpark. Dit park heeft bijzonder bijgedragen aan maatschappelijk draagvlak, burgerparticipatie, biodiversiteit, natuureducatie, eetbare groente en fruit, innovatie en duurzaamheid. De gemeente Berkelland kan dit bericht zondagmorgen niet bevestigen. “Ik haal twee dingen door elkaar, volgens mij moet het op 27 september plaatsvinden”, zegt Jan Dirk Focker. Is het op Youtube uitgelekt voor de uitreiking? In de video wordt tekst en uitleg gegeven over het park.
Persbericht gemeente Berkelland 24-september 2012:
Van de Haar Groep heeft met het Berkelpark in Borculo de 1e prijs gewonnen op de landelijke Heemdag. Dit groen/civiele project haalde de eerste plaats door zijn bijzondere bijdrage aan biodiversiteit, maatschappelijk draagvlak, burgerparticipatie, natuureducatie, eetbare groente en fruit, innovatie en duurzaamheid. Het winnende thema is dat “Heem” niet alleen natuur dichterbij brengt maar ook mensen met elkaar verbindt. Dit kwam in het bijzonder tot uiting door de samenwerking tussen de gemeente Berkelland, Van de Haar Groep, Heem, IVN, Daltonschool St.Joris en burgers. De 1e prijs, een “bij op eikenhout” in het teken van “Jaar van de Bij 2012”, werd uitgereikt door Jaap Dirkmaat van de Vereniging Nederlands Cultuurlandschap en Das&Boom. Jaap Dirkmaat verzorgde een lezing samen met Arnold van Vliet van de Wageningen UR, die werkt bij de Leerstoelgroep Milieusysteemanalyse en bij de Stichting voor Duurzame Ontwikkeling als coördinator van De Natuurkalender. De Heemprijs wordt in ontvangst genomen door; Iljitsj IJsebrands gemeente Berkelland en Kees Torn Broers Van de Haar Groep uit handen van Jaap Drikmaat Vereniging Nederlands Cultuurlandschap en Das&Boom.
Hout beschermen met Remmers HK lazuur BERKELLAND - Bent u op zoek naar mooie verf of lak om hout mee te bewerken, bijvoorbeeld omdat u zelf professionele schilder bent? Of bent u een amat...... Lees verder »
Zomeravondconcert in Ruurlose bossen RUURLO – De KunstKring organiseert in samenwerking met Pannenkoekboerderij De Heikamp een vrolijk, luchtig zomeravondconcert. Op zaterdagavond 29 juli...... Lees verder »
Rijbewijskeuringen CBR in Eibergen EIBERGEN - Een medische keuring voor het verlengen van uw rijbewijs is nodig wanneer u 75 jaar of ouder bent of wanneer u een zgn. groot rijbewijs (C/...... Lees verder »
Uitslag loterij k.v. Olympia’22 BORCULO – Dinsdagavond 23 mei j.l. heeft de trekking van de jaarlijkse lotenverkoop van K.V.. Olympia’ 22 plaats gevonden. De hoofdprijs, een rei...... Lees verder »
Fratsen, lekker biertje? NEEDE - Steeds mear leu of zogenaamde deskundigen buugt zich oaver van alles wat met onze gezondheid te maken hef. Ik zol zeggen hol het bie thoes in...... Lees verder »
Fratsen ontheffing BERKELLAND - Onze gemeente is met zichzelf an `t massen en mieren,noe blik dat ze al joaren illegaal alcoholische drankjes schenkt in hun kantine. Ve...... Lees verder »
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
NUB TV
Feest in straten van Rietmolen tijdens verlichte carnavalsoptocht
RIETMOLEN – Zeventien wagens vol kleurrijke verlichting trokken zaterdagavond door de straten van Rietmolen tijdens de verlichte carnavalsoptocht, die sinds 1997 georganiseerd wordt door carnavalsvereniging De Reetkwakers. Na de gedwongen coronapauze merkt de organisatie dat de animo er nog altijd is, maar dat de carnavalssfeer wat langzamer op gang kwam.
“De vibe moet er weer een beetje inkomen”, zegt Corine te Morsche namens de organisatie van de verlichte optocht. “We hopen dat het enthousiasme na dit jaar teurgkomt en dat ze toch weer wagens gaan bouwen.” In Rietmolen is de enige verlichte carnavalsoptocht van de Achterhoek. Dit is voor de deelnemers dan ook een belangrijke reden om mee te lopen. “De wagen komt heel mooi naar voren met al die lichtjes”, zegt een van de feestvierders, gehuld in een Yoshi-kostuum uit de gamewereld van Mario. “Het geeft veel meer sfeer”, zegt haar vriendin Wario. “En de karakters zelf komen er ook meer uit.”
Om jonge wagenbouwers weer aan de gang te krijgen wordt er ook nadrukkelijk samengewerkt met de Sint Jozef basisschool in het Berkellandse dorp. Alle groepen deden dit jaar mee. “Dus we hopen ook dat er vanuit daar nieuwe aanwas komt”, zegt Te Morsche. Mede-organisator Jarno Borgerlink vult aan: “Je moet de jongeren meer pushen om actief aan de gang te gaan. Maar als je deze optocht weer ziet staan, dat is gewoon gaaf.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »