NEEDE – ”Mensen de natuur in jagen, dat is het grootste doel van onze wandelingen”, zegt Piet Schadee namens het IVN. ”Ze kunnen nog lang genoeg achter de computer of televisie zitten.” Het IVN Oost-Achterhoek maakt zich nog steeds hard voor de natuur. Afgelopen zondag organiseerde de afdeling een wandeling door natuurgebied ’t Vleer in Neede. Ruim vijftig belangstellenden liepen mee. IVN-gids Anke Hollink: ”Let op, als je goed kijkt zie je daar een groene boomkikker op een bramenstruik zitten…” En ja hoor, de boomkikker werd door de meeste aanwezigen voor het eerst waargenomen. ”Ik heb dit diertje nog nooit in het echt gezien”, roept een wandelaar. Maar er was nog veel meer te zien, prachtige vlinders, libellen, en veel planten die nog laat in bloei staan. Hollink: “Kijk maar naar de witte margrieten in het gedenkbos, die bloeien nog steeds.” Het educatiegehalte was tijdens de wandeling erg hoog, er werd veel verteld over de natuur. Op 18 oktober staat de volgende wandeling op het programma. Dan gaan de gidsen wandelen langs de Leringbeek in Beltrum. Meer op de site van IVN Oost-Achterhoek.
Foto’s Roy Nijman:
Reacties
Mijn compliments aan Peter Schadee & Anke Hollink Het is reuze om dit te lezen wat de IVN doet. De natuurwandelingen zijn zeer goed. In Canada hebben wij nu, de ‘allergie vriendelijke schoolyard’, wat ik ben begonnen. Op het school terrein werden vroeger (misschien nu ook) vele bomen geplant die veel ‘pollen’ produceerden, wat is heel moeilijk voor astma ‘sufferers’. Meer dan 15000 kindren hebben astma in Nederland. “Elke adem telt”!
Succesvolle pilot Powervrouwen afgerond BERKELLAND - Vandaag kregen alle vrouwen die mee hebben gedaan aan het traject Powervrouwen een certificaat. Burgemeester Joost van Oostrum reikte dez...... Lees verder »
Informerende avond windenergie BERKELLAND - Op 10 maart 2021 om 19.30 uur is er een digitale informerende avond over windenergie voor raadsleden en genodigden. Inwoners en andere b...... Lees verder »
Columns Marcel & Monique
Fratsen aparte dinge NEEDE - In disse wondere aparte tied van beparkingen hebt wij ok allemoale iets mear tied um te leazen. As ie vulle least wurd ie vanzelf ok luk wieze...... Lees verder »
Fratsen gelukkig NEEDE - Gelukkig moar `t nieuwe joar kump deran, 2020 was achterof eigenlijk `n joar vol gemas. Deur `t virus kwam onze dagelijkse gang van zaken behe...... Lees verder »
Fratsen Trio NEEDE - Onlangs schreef ik ne keare iets oaver een escortbureau, doar warkt van dee vrouwleu dee ie kunt bellen as ie argens van of mot. In dat artike...... Lees verder »
NUB TV
film: Actie “Beleg in Berkelland” gesprek met Erna Koeslag en Richard Grevelink
BERKELLAND – De ondernemersverenigingen van Borculo, Eibergen, Neede en Ruurlo organiseren samen met Bedrijvenkring Berkelland en de gemeente Berkelland de actie ‘Beleg in Berkelland’. Een actie om juist nu onze ondernemers die deze Coronatijd hard worden getroffen te steunen! Als inwoner van Berkelland kan men met deze actie de eigen winkelier ondersteunen en helpen om de lockdown periode te overleven. Door de aankoop van een waardebon krijgen de winkeliers nu financiële ruimte, terwijl de tegenprestatie pas later geleverd hoeft te worden.
De actie ‘Beleg in Berkelland’ is op 2 februari 2021 gestart. Met behulp van de gemeente verschijnt in week 5, 6,7 en 8 een paginagrote advertentie in een regionaal weekblad waarin onder meer staat welke ondernemers deelnemen. Via de afgedrukte QR code kan de consument bij de winkel(s) naar keuze online een waardebon aanschaffen welke na aankoop toegestuurd wordt. De betreffende waardebonnen zijn alleen geldig voor de winkel(s) waarin ze gekocht zijn en kunnen na de lockdown periode in de winkel(s) worden verzilverd.
Hoe werkt het?
Ga naar http://www.bedrijvenkringberkelland.nl/actie/ en koop een waardebon bij een van de deelnemende ondernemer(s). Reken de waardebon rechtstreeks bij de betreffende ondernemer af (contant, via Tikkie, pinnen of overschrijving). Na ontvangst van het bedrag ontvang je de bon per mail, post of thuisbezorging. Zodra de lockdown voorbij is, kun je de geïnvesteerde bon verzilveren bij de ondernemer.
Investeer nu in ons mooie Berkelland en koop een bon bij een van de deelnemende ondernemers. Ben je een Berkellandse ondernemer en wil ook aansluiten? Dat kan! Ga naar http://www.bedrijvenkringberkelland.nl/actie/ en meld je aan!