EIBERGEN – De Vereniging Vrienden van de 3e Berkelcompagnie heeft samen met 4 kanoverenigingen aan de Berkel een nieuw kano-evenement opgezet: KSV Stadtlohn, KSV Vreden, LKV Njord (Lochem) en de Zutphense Kanovereniging Anax. Ook 5 kanoverhuurders werken mee: Fiets en Kanoverhuur ten Brinke (Rekken), Sportwijzer (Eibergen), Ultimate Adventures (Borculo), Zwembad de Berkel (Almen) en Fun Sport Total (Warnsveld). Op 25 en 26 augustus 2018 zal tijdens het Berkelfestival worden gevaren van Vreden/Ellewick naar Zutphen. Dit is de eerste keer dat de Berkel Kanorally wordt georganiseerd. Het betreft een grensoverschrijdende toertocht met deelnemers uit beide landen, met mooie stops en trajecten, die over twee dagen wordt gehouden. De overnachting tussen beide kano-dagen zal plaatsvinden in de Zompenloze van St. De Berkelzomp, aan de Graaf Wichmanstraat in Borculo.
Enthousiastelingen van de Vereniging Vrienden van de 3e Berkelcompagnie en de genoemde kanoverenigingen hebben de tocht al voor-gevaren met veel plezier. Ze zijn wel van mening dat degenen, die op 25 en 26 augustus a.s. mee willen varen geoefende kano’ers moeten zijn, omdat de lengte van de tocht beide dagen tussen de 25 en 30 km is en er een behoorlijk aantal stuwen moet worden gepasseerd (met overdragen van de kano).
Voor meer informatie over de Berkel Kanorally verwijzen we graag naar www.berkelcompagnie.com/berkelkanorally. Daar is ook het inschrijfformulier vinden.
Informatiemarkt over geldzaken BERKELLAND - De Cliëntenraad Participatiewet FiJnder Werkleerbedrijf Oost Achterhoek organiseert op 31 maart een speciale informatiemarkt over geldzak...... Lees verder »
Lentewandeling VVV Neede groot succes NEEDE - Het prachtige weer heeft afgelopen zondag veel mensen naar de wandeling van VVVV Neede gelokt. Men kon kiezen uit een van de drie routes, t.w...... Lees verder »
Auto op de kop bij botsing in Eibergen EIBERGEN - De hulpdiensten zijn zondagmiddag rond 15.15 uur uitgerukt naar de kruising tussen de Winterswijkseweg en de Vredenseweg in Eibergen. ...... Lees verder »
Fratsen, lekker biertje? NEEDE - Steeds mear leu of zogenaamde deskundigen buugt zich oaver van alles wat met onze gezondheid te maken hef. Ik zol zeggen hol het bie thoes in...... Lees verder »
Fratsen ontheffing BERKELLAND - Onze gemeente is met zichzelf an `t massen en mieren,noe blik dat ze al joaren illegaal alcoholische drankjes schenkt in hun kantine. Ve...... Lees verder »
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
NUB TV
Feest in straten van Rietmolen tijdens verlichte carnavalsoptocht
RIETMOLEN – Zeventien wagens vol kleurrijke verlichting trokken zaterdagavond door de straten van Rietmolen tijdens de verlichte carnavalsoptocht, die sinds 1997 georganiseerd wordt door carnavalsvereniging De Reetkwakers. Na de gedwongen coronapauze merkt de organisatie dat de animo er nog altijd is, maar dat de carnavalssfeer wat langzamer op gang kwam.
“De vibe moet er weer een beetje inkomen”, zegt Corine te Morsche namens de organisatie van de verlichte optocht. “We hopen dat het enthousiasme na dit jaar teurgkomt en dat ze toch weer wagens gaan bouwen.” In Rietmolen is de enige verlichte carnavalsoptocht van de Achterhoek. Dit is voor de deelnemers dan ook een belangrijke reden om mee te lopen. “De wagen komt heel mooi naar voren met al die lichtjes”, zegt een van de feestvierders, gehuld in een Yoshi-kostuum uit de gamewereld van Mario. “Het geeft veel meer sfeer”, zegt haar vriendin Wario. “En de karakters zelf komen er ook meer uit.”
Om jonge wagenbouwers weer aan de gang te krijgen wordt er ook nadrukkelijk samengewerkt met de Sint Jozef basisschool in het Berkellandse dorp. Alle groepen deden dit jaar mee. “Dus we hopen ook dat er vanuit daar nieuwe aanwas komt”, zegt Te Morsche. Mede-organisator Jarno Borgerlink vult aan: “Je moet de jongeren meer pushen om actief aan de gang te gaan. Maar als je deze optocht weer ziet staan, dat is gewoon gaaf.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »