Verbod op Achterhoek Rally: CDA en D66 houden zich op de vlakte, Hans Pelle (PVDA) blij

Door Redactie op 19-10-2021


EIBERGEN – Ondernemers en inwoners van Eibergen reageren boos en teleurgesteld op het besluit van de gemeente Berkelland om op het laatste moment geen vergunning af te geven aan de organisatie van de Achterhoek Rally. Vanuit de politiek komen veelal gematigde reacties. Behalve van Hans Pelle, het Eibergse raadslid van de PVDA reageert verheugd. “Ik ben blij met dit besluit. Een overwinning voor de natuur in Berkelland”. Zo laat hij weten.

D66 reageert bij monde van fractievoorzitter Han Boer “D66 is niet principieel voor of tegen een rally. Van geval tot geval zal het college een afweging moeten maken waarbij alle aspecten gewogen dienen te worden. De uitkomst kan dan zijn dat het niet door kan gaan. Wij kennen de afweging niet in dit geval. D66 is van mening dat er naar de procedure voor dit soort evenementen dient te worden gekeken zodat aan alle belanghebbenden recht gedaan kan worden en een juiste afweging kan plaatsvinden”. 

Een soort gelijke reactie komt er uit de CDA fractie “Wij kennen op dit moment de reden niet, waarom dit evenement geen doorgang mag vinden. Daarop willen wij nu nog niet vooruit lopen, we wachten de uitleg van de burgemeester af. Maar we begrijpen de enorme teleurstelling! De Achterhoek Rally is een mooi evenement, waar veel vrijwilligers en ondernemers maandenlang mee bezig zijn geweest. Mensen zagen ernaar uit en het brengt reuring, gezelligheid. Een gemis voor onze prachtige gemeente!”. Aldus Martine Tenhagen
vicefractievoorzitter CDA Berkelland.

Reacties

Wat een onzin, bij dit soort afwegingen wint de organisatie nooit want deze afweging dat de natuur wint is elk jaar aanwezig. Ik denk dat de gemeente beter een definitief besluit kan nemen zodat je niet elk jaar weer deze discussies krijgt. Het betekend gewoon dat de burger en de organisatie nooit meer wat kan organiseren.

Johan | 19-10-21 | 09:38

Valt me vies van je tegen, Hans. Maar je zult wel meedeinen met de huidige tendens waarbij het mogelijk is, dat een paar zeikerds met non-argumenten het plezier van velen kunnen vergallen.
Want wat is die schade aan de natuur dan? Een paar sporen in een zandweg? Die zijn er nu ook van het landbouwverkeer. Of een paar vogels die opvliegen van de knallen uit de uitlaat? Die komen wel terugvliegen. Doen ze namelijk ook als de jagers weg zijn.
Of je GroenLinks collega uit Ruurlo, die zeurt dat ze op bepaalde tijdstippen even niet van haar erf af kan, omdat de rallykaravaan over haar weg komt. Zou ze ook zo zeuren, als die weg opnieuw geasfalteerd moet worden en ze ook een dag niet van haar erf af kan?
Gadverdamme!

Ludwig NIjhof | 19-10-21 | 11:10

Echt belachelijk het is ook nog voor het Nederlands kampioenschap zo krijg je niks meer in Eibergen.
We hebben nog de Nederlandse skeeleren gehad in Eibergen. Als ze horen krijg je niks meer in Eibergen. Dan zeggen ga maar niet naar Eibergen daar krijg je toch geen vergunning.

B.bomers | 19-10-21 | 11:49

Die ideote ambtenaren die dit beslist hebben een functie elders geven sloten schoonmaken of zo, diep treurig deze beslissing.
Allemaal met excuus aanvoeren van milieu .
Ze zijn helemaal de weg kwijt die ambtenaren, alleen als het in hun straatje ligt mag wat.
Wat een walgelinke vertoning.

R.scheers | 19-10-21 | 13:27

Schande dat dit besluit is genomen…. kapot schamen moet jij je.Hier maak je geen vrienden mee…en je jaagt een hoop mensen in het harnas die al veel onkosten hebben gemaakt en vele uren hier hebben in gestoken …ga je schamen

Carlos1533 | 19-10-21 | 14:44

Laat die hans pelle naar een onbewoond eiland emigreren of ….functie elders 🖕

Hennie | 19-10-21 | 14:57

Hans, ben je zo blij? Wij niet! Een topevenement op randvoorwaarden naar de prullenbak verwijzen is politiek onwaardig. Ik had je/jullie verstandiger gedacht. Wordt het nu fietsen en lopen voor iedereen om de grassprietjes te sparen? Dat knalvuurwerk wat elke avond/nacht afgestoken wordt om de drugsdealer aan te melden, daar schrikken de vogeltjes niet van? Dat richt meer kwaad aan! Bezint eer ge begint.

Henk Vermeulen | 19-10-21 | 15:14

Ook hier is de fusie van GL en PVDA begonnen..
En de rally gaat “langs twee gegraven poelen”. Sinds wanneer wordt jong aangelegd natuur ook aan bovenmatige regels gesteld?

Henk | 19-10-21 | 17:43

Wat wat natuur Oke daar ben ik voor een evenement wat een keer in het jaar wordt georganiseerd door een grote club vakmensen tiptop voor mekaar niks aan de hand …..toch wat natuur wij worden in eibergen ieder twee weken op zaterdag en door de weeks kompleet weg geroerd door trekkers met acrobaten er op van de muziek vereniging wie het oudpapier doen ophalen roet uit stoot euro nul …en dat mag volgens de wegen verkeerswet ech niet de veeg machine van de gemeente berkelland uit stoot roet roet en nog eens roet dat is max CO2 uitstoot voor de natuur in berkelland dit is pas met twee maten meten…prima geen rallysport in eibergen dan ook niet meer die rij de trekkers meer dan kan dat ook niet meer …toch het wordt totaal onmogelijk gemaakt om nog een mooi evenement te organiseren dan kun je de carnavals optochten ook vergeten zo lijkt het mij…gewoon tegek ….gemeente raad denk er nog eens over na en kom op juli besluit terug het is een belangrijke evenement voor ons ze gemeente om ons op de kaart te zetten in Nederland……groeten roy papen

Roy Papen | 20-10-21 | 01:08

Je maakt geen vrienden hier in Eibergen met jouw besluit hans belachelijk is beter voor de natuur pfff

Schaperclaus | 20-10-21 | 09:30

Nou wat zijn we toch allemaal teleurgesteld. Nou ik niet ben heel blij dat ik dit als aan wonende niet hoef mee temaken .zonder overleg over hoe en wat kregen we een brief in de bus waar wij ons die dag aan moesten houden. Navraag leerde ons dat er geen overleg mogelijk was .noem je dat goed voor mekaar van de organisatie. Supper slecht.Hans(pvda) en Andrea (groenlinks) heel hartelijk dank dat jullie de nek hebben durven uit te steken en ook alle andere bezwaarmakers dank hier voor jullie verdienen een bos bloemen en bij de volgende verkiezingen mijn stem .trek jullie niks aan van de krkritiek dat er over jullie wordt ge zegt .want alles wat ik lees aan kritiek is een gebrek aan woorden en kennis

M.m | 20-10-21 | 12:49

Belachelijk besluit ik ben benieuwd wat jullie met die carnavalsoptocht gaan doen
Tevens neem ik aan Hans dat jij zo braaf bent en alles met de fiets doet en geen gebruik maakt van een auto
Die nieuwe weg geeft meer milieu overlast dan die rally

Herman | 20-10-21 | 20:24

Copyright © 2021 NUB
Realisatie: Niels Voortman - Computer-Parts.NL - Eibergen

Inzameling Voedselbank in Neede op zondag 5 december
NEEDE - "Wat zijn we enorm blij met alle gulle en trouwe voedselbankgevers in Neede. Mede dankzij u konden we afgelopen maand weer flink inkopen doen......
Lees verder »

Duitse vrachtwagen gestrand op de N18 bij Eibergen
EIBERGEN - Een uit Duitsland afkomstige vrachtwagen heeft maandagmorgen voor commotie gezorgd op de N18 bij Eibergen. Het voorwiel van de vrachtwagen......
Lees verder »

Lezing Sint Petersburg in Ruurlo
RUURLO – in een tijd waarin reizen niet meer zo vanzelfsprekend is biedt deze lezing van Sjoerd Kuipers op dinsdag 14 december bezoekers gelegenheid ......
Lees verder »

Zondagmiddagconcert Haytham Safia Qu4rtet
RUURLO – In de aanloop naar de feestdagen organiseert KunstKring Ruurlo op zondagmiddag 12 december een bijzonder concert met verbindende wereldmuzie......
Lees verder »

Keiko vermist in Ruurlo
RUURLO - Sinds zaterdagavond 22.00 uur is poes Keiko vermist vanaf de Morsdijk in Ruurlo. Heb jij Keiko gezien? ......
Lees verder »

Midwinterhoornwandeling in Beltrum op 5 december 2021 afgelast
BELTRUM - Langs deze weg wil de organisatie laten weten dat de midwinterhoornwandeling in Beltrum op 5 december 2021 is afgelast, de aanvullende maat......
Lees verder »

Achterhoekse bodem goed op orde
BERKELLAND - De toestand van de Achterhoekse landbouwbodem is over het algemeen van een goed niveau. De organische stofgehaltes zijn gemiddeld goed, ......
Lees verder »

De Leukste Plekjes In Berkelland
BERKELLAND - In de Achterhoek in de provincie Gelderland ligt op de grens met Twente de gemeente Berkelland. Het is een vrij nieuwe gemeente door een......
Lees verder »

Digitale kerstkaarten maken in bieb
BERKELLAND – Op 8 december worden er in de Bibliotheek Neede en Borculo workshops ‘digitale kerst- en nieuwjaarskaarten maken’ georganiseerd. De deel......
Lees verder »

Agem, Kuster Energy en Amperapark plaatsen zonnelaadstations in de Achterhoek
REGIO - Drie partijen in de duurzame mobiliteit gaan zich samen inzetten voor de realisatie van zonnelaadstations in de Achterhoek. Op deze locaties ......
Lees verder »

Burenhulp: voor een helpende hand in Berkelland
BERKELLAND - Wilt u zich inzetten voor een ander? Zoekt u hulp of contact met een naober als het even niet lukt? Eenmalig, iedere week of alles daart......
Lees verder »

Geen kerstmarkt in Rekken, wel kerstwandeltocht
REKKEN - De traditionele kerstmarkt van Crescendo Rekken gaat in z’n huidige vorm dit jaar niet door. Binnen de mogelijkheden van dit moment is beslo......
Lees verder »

Fratsen door Marcel Stroet

Fratsen Kletskassa
NEEDE - Wat veur de kleine winkeliers heel normaal is wurdt deur de supermarkten op e bloazen of ze iets nieuws hebt oet e vonden. Het preutje met de......
Lees verder »

Fratsen oogsttied
NEEDE - September is natuurlijk de oogstmoand bie oetstek.De boeren meit nog `n leste snit van `t land. Dit joar was natuurlijk biezonder vruchtboar ......
Lees verder »

Fratsen Park De Stroet
NEEDE - Onlangs tuffen ik met onze bezorgbusse hendig deur de Beltrumse stroaten. Neet vulle volk in de beene en ik mos denken an de familie Dute en ......
Lees verder »

Fratsen gemoffel
NEEDE - Kiek ie ok voetbalwedstrieden op `t EK ?? Dan vin ik `t altied mooi um de aparte dinge te zeen. Zoas `t publiek dat zut dat ze in beeld komp ......
Lees verder »

NUB TV

film: Kijkje op de kermis in Borculo

Uit de krant

Recept: Salade kalfstong met tartaar van ossenhaas
Ossenhaas tartaar: Benodigdheden: Gesnipperde ui (geblanceerd) Gehakte kappertjes Augurk Fijn gesneden bieslook Sweet chilli Zout en peper  &nbs......
Lees verder »

Willy’s tuincolumn: Koester het dialect a’j plat könt praoten, mo’j ut neet laoten
Hoe heet dit? En dat? Soms weet ik niet eens de Nederlandse naam, maar ken ik alleen het dialect. Maar geregeld vraag ik mij ook af of er naam is in ......
Lees verder »

Dorps Accommodatie Rietmolen bestaat 10 jaar
 RIETMOLEN – Op 29 mei was het precies 10 jaar geleden dat de Dorps Accommodatie Rietmolen, kort weg DAR, werd geopend. Rob Spikker werd in 2017 voor......
Lees verder »

Willy’s tuin column: De gratis EHBO-doos
BERKELLAND - EHBO met onkruid raar? Nee helemaal niet, je kent het alleen (nog) niet! Onkruid vind ik altijd zo negatief klinken, maar het kan ook hee......
Lees verder »

De woningnood is hoog, er is een groot tekort aan voedselbanken, maar jij kunt helpen.
BERKELLAND - Waar? Gewoon in je eigen tuin. Moeilijk? Nee hoor, kwestie van doen! Hoe? Hier en daar wat rommeltjes laten liggen, een bakje met water n......
Lees verder »