EIBERGEN – Op 8 juni kunnen alle uitvinders aan de slag in het BIEBlab. Je gaat aan de slag met Lego WeDo. Het BIEBlab begint om 15.00 uur. Het aanmelden gaat via de site of 088-0062929 en de deelnamekosten bedragen € 2,50. De Bibliotheek Oost-Achterhoek organiseert BIEBlab speciaal voor kinderen uit groep 5 tot en met 8.
Knikkerbaan
Wat voor een technologisch hulpmiddel zou jij wel kunnen gebruiken? Een kameropruimer? Een huiswerkmaker? Je bedenkt en ontwerpt een machine die je daarna met Lego WeDo gaat bouwen. Je programmeert hem via de app en zo kom je erachter of de machine ook werkt zoals je had bedacht. Misschien moet je het ontwerp nog aanpassen?
Samenwerking Bibliotheek en ‘Culturije’
Twee keer per maand worden er in twee vestigingen in Berkelland activiteiten in het kader van BIEBlab georganiseerd. In Ruurlo is dat op de eerste en derde woensdag van de maand, in Eibergen op de tweede en vierde woensdag in de maand. De ene keer verzorgt ‘Culturije’ het programma, de andere keer is de Bibliotheek Oost-Achterhoek verantwoordelijk voor de invulling van de dag.
Rijbewijskeuringen CBR in Eibergen EIBERGEN - Een medische keuring voor het verlengen van uw rijbewijs is nodig wanneer u 75 jaar of ouder bent of wanneer u een zgn. groot rijbewijs (C...... Lees verder »
Hond Alex vermist in Noordijk NOORDIJK - Sinds vanochtend rond een uur of 8 is hond (Alex) vermist geraakt. Mocht je in de omgeving van Noordijk, Neede, Geesteren of Gelselaar zij...... Lees verder »
Buikschuiven in Geesteren GEESTEREN - Op zaterdag 9 juli vindt, tijdens de oranjefeesten in Geesteren, de 2e editie plaats van het kampioenschap buikschuiven. Het buikschuiven...... Lees verder »
Kinderen koken met verse kruiden EIBERGEN - Koken met verse, zelfgeplukte kruiden. Dat staat op het programma van de jeugdactiviteit die zondag 10 juli in de Kruidenhof te Mallum in ...... Lees verder »
Fratsen Kleurt wal bie NEEDE - Noe was wij onlangs een betje an `t verbrekken ,hier en doar mossen wat tegels oet dee versletten waren. Ok een stukske muure mos vernieuwd w...... Lees verder »
Fratsen gedoo NEEDE - Wat een gedoo is `t toch,iedereene mut mear betalen deur de hooge energieprieze,moar snappen kun e wij `t neet. Ollie maatschappen dreit woek...... Lees verder »
Fratsen Tegenstriedigheden NEEDE - Langzamerhand kump `t zowiet dat gin mense de wereld mear snapt. De hele wereld is `t deroaver ens dat wij wat zuuniger mot wean op de eardbo...... Lees verder »
Fratsen Borstbeeld NEEDE - Willem Sluiter joarenlang e woont in Eibargen moar `t blik dat dissen dominee en dichter in Neede is geboren. Dat kunt wij as Needenaren natu...... Lees verder »
NUB TV
Besluit locatie keuze sporthal Ruurlo nadert zijn ontknoping
RUURLO – In Ruurlo wachten ze er al langere tijd op, de keuze voor een locatie van de nieuwe sporthal. Na het debacle met wethouder Bosman moest Gerda ter Denge de ijzers uit het vuur halen. Ter Denge is dinsdagavond afgezwaaid als wethouder en maakt het definitieve besluit dus niet meer mee. Komende dinsdag vergadert de raad nogmaals over het onderwerp. De VVD komt dan nog met een amendement en Jan Zappeij denkt nog na over een motie die hij mogelijk zal indienen.
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »