Niet langer verbod op motorcrossen, geen strengere regels rondom carbidschieten


BERKELLAND – Na twee jaar gaat het verbod van crossen op eigen terrein toch weer uit de Berkellandse Algemene Plaatselijke Verordening (APV) en de beperkingen voor bus inhoud voor het Carbid schieten komen er niet in. Het college van Burgemeester & Wethouders had juist  voorgesteld aan de gemeenteraad om een maximum inhoud van een carbid bus in te stellen. Echter kwam de gemeenteraad onder aanvoering van het CDA,  met een amendement (voorstel tot wijziging). Dit amendement haalde een raadsmeerderheid.

Tradities blijven koesteren
“Tradities moeten we blijven koesteren”, Zegt Biense Klein Braskamp van het CDA. “Zoals in ons verkiezingsprogramma al omschreven vinden we dat inwoners onderling bij gevoel van hinder met elkaar in gesprek moeten. Zonder direct de gemeente of de politie te bellen. We houden rekening met elkaar. Voor het Carbidschieten gaan we ervan uit dat de veiligheid door de (jongeren-)groepen zelf wordt betracht en schieten niet met gevaarlijke voorwerpen, maar met een (voet-)bal. Wij hebben vertrouwen in onze jeugd en gaan ervan uit dat de richtlijnen worden gevolgd. Zo blijft oudejaarsdag een feestdag in Berkelland, ook voor onze jeugd”. Klein Braskamp noemde het een mooi succes dat zijn amendement het haalde. 

Deel dit artikel:

Meer nieuws

Scroll naar boven