Tweede Kamer neemt boek van Erika Klein Kranenbarg en Roy Amerongen over boerenkinderen in ontvangst

Door Redactie op 10-03-2023


RUURLO – Fotograaf Erika Klein Kranenbarg uit Ruurlo heeft woensdag, samen met mede-initiatiefnemer Roy Amerongen uit Borculo en vier boerenkinderen, hun boek ‘Met De Pet Rond’ aangeboden aan de Tweede Kamer. Daarmee zetten de initiatiefnemers een stap richting het verbinden van het platteland met de stad.

“Vooral de kinderen vonden het heel spannend”, vertelt Erika over het bezoek aan Den Haag. “Maar de Kamerleden namen de tijd om met hen in gesprek te gaan, dat vond ik heel mooi om te zien.” Het boek is aangeboden aan zes Kamerleden van commissie Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. BBB-voorzitter Caroline van der Plas, die het boek eerder in Haarlo in ontvangst nam, was aanwezig. Ook Anne-Marijke Podt van D66, Wybren van Haga van BVNL, VVD’er Thom van Campen, Derk Boswijk van CDA, ChristenUnie Kamerlid Pieter Grinwis en Roelof Bisschop van de SGP waren aanwezig om het boek in ontvangst te nemen. Naast de kinderen vonden ook de initiatiefnemers het een spannende dag. “Toen wij begonnen met het boek hadden we nooit gedacht dat dit tot stand kon komen”, vertelt Erika. “Maar het was wel een wens om in Den Haag te gaan verbinden en als dat lukt is dat natuurlijk heel gaaf.”

Het doel van Erika en Roy is om de kloof tussen het platteland en de stad kleiner te maken en wederzijds begrip te creëren. Door vijftig boeken naar de Tweede Kamer te brengen hebben zij naar eigen zeggen een belangrijke stap gezet richting dat doel. “Er wordt in Den Haag wel gezegd dat er onzekerheid is bij de boeren, maar lang niet iedereen beseft zich wat die onzekerheid doet met boerengezinnen”, vertelt Erika, die die twijfels zelf ziet bij haar zoon Loek. “Kinderen willen wel boer worden, maar er is onvoldoende perspectief en dat maakt ze onzeker.”

Gemeenteraad Berkelland
Het boek werd dinsdag tijdens de raadsvergadering ook aangeboden aan de gemeenteraad van Berkelland. “We willen verbinden en daar kan de gemeente Berkelland ook in ondersteunen”, reageert Erika. Burgemeester Joost van Oostrum draagt ‘Met de pet rond’ een warm hart toe en hoopt dat naast de onzekerheid van hun ouders ook de boerenkinderen vaker gezien worden: “Wat te vaak vergeten wordt is wat het betekent voor de jeugd. Voor onze jeugd.”

Verbinden aan de keukentafel
‘Met de pet rond’ moet volgens Erika op zo veel mogelijk keukentafels komen te liggen. Daarnaast zijn ze bezig met het ontwikkelen van lesmateriaal voor basis- en middelbare scholen en zijn er plannen voor een expositie die door het hele land zal trekken. “En we gaan met de kinderen uit het boek en Tweede Kamerleden van zoveel mogelijk partijen in gesprek”, vertelt de fotograaf. “Een aantal Kamerleden hebben de uitnodiging al geaccepteerd”

 

Foto: Met de pet rond
Door: REGIO8

Copyright © 2023 NUB
Realisatie: Niels Voortman - Computer-Parts.NL - Eibergen

DEO MO15-1 kampioen
BORCULO - Afgelopen zaterdagochtend stond de laatste wedstrijd van de DEO MO15 op het programma. Bij winst op SJO AZSV-AD'69 waren de dames kampioen. ......
Lees verder »

Provincie trekt waarschuwing voor blauwalgen bij recreatieplas Hambroekplas in Borculo in
BORCULO - De provincie Gelderland heeft de waarschuwing voor blauwalgen bij Hambroekplas in Borculo ingetrokken. Uit recente controles van Waterschap......
Lees verder »

Gemeente en politie kunnen je hulp gebruiken bij drugsdumping
BERKELLAND - In de afgelopen maanden is er in vrijwel alle gemeenten om ons heen drugsafval gevonden. Het gaat om vaten die gedumpt zijn, maar ook ove......
Lees verder »

Hout beschermen met Remmers HK lazuur
BERKELLAND - Bent u op zoek naar mooie verf of lak om hout mee te bewerken, bijvoorbeeld omdat u zelf professionele schilder bent? Of bent u een amat......
Lees verder »

College biedt gemeenteraad perspectiefnota 2024 aan
BERKELLAND - De financiën van de gemeente Berkelland staan onder druk. Vooralsnog is de perspectiefnota 2024 niet sluitend en ook in de ramingen voor......
Lees verder »

Vanavond Politieke Avond in Gemeentehuis
BERKELLAND - Op dinsdag 30 mei is de volgende Politieke Avond in het gemeentehuis in Borculo. Tijdens een Politieke Avond worden er eerst politieke s......
Lees verder »

Uitnodiging voor ondernemers: 8 juni bijeenkomst over de Omgevingswet
BERKLLAND - Gaat u nieuw bouwen, verbouwen of zaken aanpassen? Dan verandert er het nodige per 1 januari 2024. De nieuwe Omgevingswet wordt dan ingev......
Lees verder »

Burgernetmelding: Meisje (13) vermist in Neede
NEEDE - De politie heeft dinsdagmorgen om 10.19 uur een burgernetmelding uitgedaan. Er wordt een 13 jarig meisje vermist in Neede. Zij is verstandeli......
Lees verder »

Zomeravondconcert in Ruurlose bossen
RUURLO – De KunstKring organiseert in samenwerking met Pannenkoekboerderij De Heikamp een vrolijk, luchtig zomeravondconcert. Op zaterdagavond 29 juli......
Lees verder »

Rijbewijskeuringen CBR in Eibergen
EIBERGEN - Een medische keuring voor het verlengen van uw rijbewijs is nodig wanneer u 75 jaar of ouder bent of wanneer u een zgn. groot rijbewijs (C/......
Lees verder »

‘Tis hier geen hotel’ in Openluchttheater Eibergen
EIBERGEN – Soms worden ouders horendol van hun kinderen die hun eigen huis als een soort hotel beschouwen. Daar draait het om in de theatervoorstellin......
Lees verder »

Uitslag loterij k.v. Olympia’22
BORCULO – Dinsdagavond 23 mei j.l. heeft de trekking van de jaarlijkse lotenverkoop van K.V.. Olympia’ 22 plaats gevonden. De hoofdprijs, een rei......
Lees verder »

Fratsen door Marcel Stroet

Fratsen, lekker biertje­?
NEEDE - Steeds mear leu of zogenaamde deskundigen buugt zich oaver van alles wat met onze gezondheid te maken hef. Ik zol zeggen hol het bie thoes in......
Lees verder »

Fratsen ontheffing
BERKELLAND - Onze gemeente is met zichzelf an `t massen en mieren,noe blik dat ze al joaren illegaal alcoholische drankjes schenkt in hun kantine. Ve......
Lees verder »

Fratsen neet te volgen
NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj......
Lees verder »

Fratsen dagje oet
NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w......
Lees verder »

NUB TV

Feest in straten van Rietmolen tijdens verlichte carnavalsoptocht

RIETMOLEN – Zeventien wagens vol kleurrijke verlichting trokken zaterdagavond door de straten van Rietmolen tijdens de verlichte carnavalsoptocht, die sinds 1997 georganiseerd wordt door carnavalsvereniging De Reetkwakers. Na de gedwongen coronapauze merkt de organisatie dat de animo er nog altijd is, maar dat de carnavalssfeer wat langzamer op gang kwam.

“De vibe moet er weer een beetje inkomen”, zegt Corine te Morsche namens de organisatie van de verlichte optocht. “We hopen dat het enthousiasme na dit jaar teurgkomt en dat ze toch weer wagens gaan bouwen.” In Rietmolen is de enige verlichte carnavalsoptocht van de Achterhoek. Dit is voor de deelnemers dan ook een belangrijke reden om mee te lopen. “De wagen komt heel mooi naar voren met al die lichtjes”, zegt een van de feestvierders, gehuld in een Yoshi-kostuum uit de gamewereld van Mario. “Het geeft veel meer sfeer”, zegt haar vriendin Wario. “En de karakters zelf komen er ook meer uit.”

Om jonge wagenbouwers weer aan de gang te krijgen wordt er ook nadrukkelijk samengewerkt met de Sint Jozef basisschool in het Berkellandse dorp. Alle groepen deden dit jaar mee. “Dus we hopen ook dat er vanuit daar nieuwe aanwas komt”, zegt Te Morsche. Mede-organisator Jarno Borgerlink vult aan: “Je moet de jongeren meer pushen om actief aan de gang te gaan. Maar als je deze optocht weer ziet staan, dat is gewoon gaaf.”

Door: REGIO8

Uit de krant

Met trots dragen wij de groene Achterhoek muts en sjaal!
BERKELLAND - Deze prachtige Achterhoekse vlag muts met groene pluim is een mooi gebreide winter muts in de Achterhoek kleuren.. De heerlijk zachte mu......
Lees verder »

Geest eren
GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa......
Lees verder »

Balkenbrij is typisch Gelders: ‘Het smaakt lekkerder dan het klinkt’
ACHTERHOEK - Je houdt ervan, of je vindt het absoluut niet lekker: balkenbrij. Het vleesgerecht kent zijn oorsprong in Gelderland en is misschien wel ......
Lees verder »

Recept: Salade kalfstong met tartaar van ossenhaas
Ossenhaas tartaar: Benodigdheden: Gesnipperde ui (geblanceerd) Gehakte kappertjes Augurk Fijn gesneden bieslook Sweet chilli Zout en peper  &nbs......
Lees verder »

Willy’s tuincolumn: Koester het dialect a’j plat könt praoten, mo’j ut neet laoten
Hoe heet dit? En dat? Soms weet ik niet eens de Nederlandse naam, maar ken ik alleen het dialect. Maar geregeld vraag ik mij ook af of er naam is in ......
Lees verder »