Berkelland houdt procedure voordracht wethouders tegen het licht


BERKELLAND – De gemeente Berkelland gaat de procedure rond de voordracht en benoeming van wethouders tegen het licht houden. Het presidium heeft woensdag 8 juli besloten om de beschikbare mogelijkheden voor integriteitsonderzoeken bij kandidaat-wethouders te laten analyseren en te bekijken of de huidige werkwijze moet worden aangepast. Burgemeester en griffier werken daarvoor een voorstel uit dat na de zomer aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Het gesprek in het presidium vond plaats naar aanleiding van het vertrek van wethouder Koenderink. In de vergadering spraken de fractievoorzitters, de burgemeester en de griffier over afspraken rondom integriteit, de lessen die kunnen worden getrokken en de manier waarop Berkelland in de toekomst omgaat met de voordracht van kandidaat-wethouders en hun benoemingen door de raad.

Verschillende verantwoordelijkheden
De fractievoorzitters spraken onder andere over de verschillende verantwoordelijkheden rondom de wethoudersbenoemingen. Daarbij kwamen de verantwoordelijkheden van alle betrokkenen aan bod. Zo zijn kandidaat-wethouders zelf verantwoordelijk voor hun handelwijze, net als de politieke partij die hen voordraagt. De gemeenteraad toetst of kandidaten aan de wettelijke vereisten voldoen en neemt op basis van de rapportages risicoanalyse een politiek besluit over hun benoeming. De burgemeester heeft een wettelijke taak bij het bevorderen van integriteit binnen het gemeentebestuur.

Voorstel na de zomer
De burgemeester en griffier brengen deze zomer, samen met de gemeenteraad, in kaart welke vormen van integriteitsonderzoek beschikbaar en gebruikelijk zijn en welke mogelijkheden daarbinnen passen bij de wettelijke kaders en ambities van Berkelland. Op basis daarvan stellen zij een voorstel op voor toekomstige wethoudersvoordrachten. De gemeenteraad bespreekt het raadsvoorstel in de eerstvolgende raadsvergadering op 8 september.

Deel dit artikel:

7 gedachten over “Berkelland houdt procedure voordracht wethouders tegen het licht”

  1. En de burgers van de gemeente hebben de verantwoordelijkheid om op minder achterlijke partijen te stemmen! Pro en CDA hebben tegen Koenderink gestemd, maar dat mocht niet baten. Helaas hebben de populistische partijen een meerderheid in Berkelland.

    Daar mogen de burgers ook wel even bij stil staan!

  2. Hans Wielakker

    Ank….het probleem is dat die burgers juist op zo’n populistisch partij hebben gestemd.

  3. De procedure tegen: “het licht houden”. Ze noemen dit ook wel: “voortschrijdend inzicht”.
    Wel héél jammer, dat er zo’n duur prijskaartje aan dit “inzicht” hangt (circa halve (euro) ton!

  4. Hadden ze veel eerder moeten doen en nu niet
    Maakt niet uit op welke partij je stemt dan zijn ze zeker allemaal achterlijk sorry net of de vvd cda D66 en de bbb wat waren toch ook niet de beste in Berkelland

  5. Helaas komen ze er nu pas achter.
    Zit nog een wethouder
    Han Boer is niks beter .
    Weg met dat criminele gedoe.

  6. Alle rode vlaggen werden genegeerd.
    Dat integriteits onderzoek was ook een wassen neus.
    Zo modderd Berkelland door ten koste van……..

Reacties zijn gesloten.

Meer nieuws

Scroll naar boven