
RUURLO – Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek. “Ik had er vooral heel erg op gehoopt omdat het in de buurt is, dus dan hoop je wel mee te doen”, aldus Langenbarg over haar selectie. “Het is natuurlijk altijd even afwachten, maar het betekent veel.” De Ruurlose rijdt zondag om 13.00 uur in de U23-categorie en ze maakt een goede kans ook al blijft ze zelf bescheiden: “Een hoge plek daar ga je altijd voor, maar het is altijd even afwachten hoe de wedstrijd loopt. En als je dan geen hoge plek hebt, maar wel een goed gevoel, dan is dat ook prima.“
Nieuwenhuis mikt op overwinning
Joris Nieuwenhuis droomt van de Europese titel en heeft samen met zijn coaches dan ook een speciaal schema samengesteld in aanloop naar het veldritseizoen. “Ik heb bewust weinig wedstrijden gereden deze zomer om toch heel eager naar dit crossseizoen toe te leven”, zegt de Zelhemmer. “Ik heb er vooral echt heel veel zin in. Voor mij is het ook ooit twintig jaar geleden, bij het WK in Zeddam begonnen.” “Het was mijn eerste aanraking met het veldrijden. Nu, precies twintig jaar later, doe ik mee bij het EK en hopelijk voor de overwinning. Dus dat is wel heel bijzonder.” Nieuwenhuis start zondag om 15.00 uur aan zijn wedstrijd bij de Elite-mannen.
Achterhoekse ambassadeurs
De afgelopen weken profileerde Nieuwenhuis en Langenbarg zich als ware ambassadeurs voor het EK en het veldrijden. Zo gaven ze beide clinics op basisscholen in de regio om de liefde voor de sport over te brengen. “Het is zo’n mooie, pure sport en ik denk dat de Achterhoekse persoonlijkheid dat wel echt aanspreekt”, aldus de Zelhemmer. “Dus ik hoop dat de liefde voor het veldrijden toch nog wat meer gaat bloeien.





























