BERKELLAND – In het kader van de Maand van de Geschiedenis verzorgt Peter Nieuwenhuis op zaterdagochtend 11 oktober 2025 een boeiende lezing in de serre van Café De Hoeksteen aan de Steenstraat in Borculo. De lezing begint om 10.30 uur en staat geheel in het teken van de verwoestende stormramp die Borculo trof op 10 augustus 1925. Aanmelden kan in onze vestigingen of via de website www.oostachterhoek.nl/activiteiten. Peter Nieuwenhuis, voorzitter van de Historische vereniging Borculo en stichting Borculo, beleef de Berkelstad en auteur van het boek ‘Van Burclo tot Borculo’, neemt het publiek mee naar die noodlottige dag in de zomer van 1925 en brengt hij de gevolgen van de stormramp en de wederopbouw van Borculo in beeld.
Deze lezing biedt een unieke kans om meer te leren over een van de meest ingrijpende gebeurtenissen uit de lokale geschiedenis, die het aangezicht van Borculo blijvend veranderde.
De stormramp van Borculo
Op de avond van 10 augustus 1925, rond zeven uur, zagen de bewoners van Borculo donkere, onheilspellende wolken naderen. Binnen korte tijd trok er met een snelheid van zo’n honderd kilometer per uur een zware storm over de stad. Wat slechts zeven à acht minuten duurde, richtte verwoestende schade aan. Een groot deel van Borculo werd in die paar minuten compleet verwoest. De gebeurtenis haalde uitgebreid de kranten, en trok zelfs veel bekijks: talloze mensen kwamen naar de stad om de verwoesting met eigen ogen te aanschouwen.
1 gedachte over “Ontdek de stormramp van Borculo met Peter Nieuwenhuis”
Het is een aanrader, wij mochten al luisteren met de zonnebloem. Ik heb erg veel geleerd en hij verteld het boeiend