Drie dagen feest tijdens Oranjefeest Geesteren


GEESTEREN – In het weiland op de hoek van de Keistraat en Morsweg staat Geesteren van donderdag 2 tot en met zaterdag 4 juli volledig in het teken van het tweejaarlijkse Oranjefeest. Met een programma vol tradities, muziek, nieuwe activiteiten en gezelligheid belooft het opnieuw een feest voor jong en oud te worden. De entree is alle dagen gratis.
De feestelijkheden beginnen op vrijdagmorgen met een Open Podium voor basisschoolkinderen, waar jong talent zich aan het publiek kan presenteren. In de middag staat muziek in het dialect centraal tijdens een gezellige bijeenkomst met medewerking van De Sleppers en Amicitia.

Vrijdag
Vrijdagavond start om 19.00 uur het traditionele vogelschieten. Ook gaan de buurten, keten en vriendengroepen dan van start met de eerste buurtopdracht. Daarbij draait het om samenwerking, creativiteit en gezelligheid. Volgens de organisatie zijn de opdrachten geschikt voor iedereen, ongeacht leeftijd of ervaring. De avond wordt muzikaal afgesloten door coverband Bad Shoes, die met energieke medleys en bekende nummers voor een feestelijke sfeer zal zorgen.

Zaterdag
Op zaterdagochtend trekken vanaf 08.00 uur de reveilleblazers door Geesteren om het dorp wakker te maken. In de middag vormt de zeepkistenrace vanaf 14.00 uur één van de grote publiekstrekkers van het feestweekend. Teams uit buurten en vriendengroepen gaan met zelfgemaakte zeepkisten de strijd aan om de winst. Niet alleen snelheid telt mee, ook originaliteit speelt een belangrijke rol. Er zijn prijzen te verdienen voor zowel de winnaar van de ringsteekwedstrijd als voor de mooiste zeepkist. Daarnaast kunnen deelnemers punten verzamelen met verschillende opdrachten, waaronder het maken van een originele teamfoto, een Facebookopdracht via de sociale kanalen van het Oranjefeest en het bakken van de lekkerste apfelstrüdel. Ook staat er een extra opdracht in de feesttent op het programma. Na afloop van de zeepkistenrace zorgt de semi akoestische band Alive voor live muziek. Zaterdagavond gaat het feest verder met DJ Jochem, terwijl accordeonist Metzzo tussendoor voor extra feeststemming zorgt. Daarna volgt opnieuw een afterparty met DJ Jochem.

Zondag
De zondag begint om 10.30 uur met een tentdienst onder leiding van predikant Wilma Hartogsveld. Na afloop is er gelegenheid om gezamenlijk koffie, thee en ranja te drinken. Vanaf 12.30 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een lunch met live muziek van de Borchländer Musikanten. Voor deze lunch wordt een kleine bijdrage gevraagd. Kaarten zijn verkrijgbaar via buurthoofden of online via de website van het Oranjefeest. In de middag krijgt het feest een Tiroler sfeer met een optreden van Die Nünentaler Schürzenjäger. Daarmee komt een einde aan drie dagen Oranjefeest in Geesteren. Mocht het Nederlands elftal tijdens het weekend een WK-wedstrijd spelen, dan wordt deze op groot scherm in de feesttent uitgezonden.

Meer informatie en aanmelden voor activiteiten is te vinden via www.ovgeesteren.nl.

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven