BERKELLAND – De gemeente Berkelland doet mee aan een onderzoek naar de kwaliteit en betrouwbaarheid van de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA). Medewerkers van de gemeente bezoeken in de maanden juli en augustus zo’n honderd willekeurige adressen in Berkelland om te controleren of bewoners van deze adressen overeenkomen met de inschrijvingen in het GBA.
Het initiatief voor dit onderzoek komt van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de gemeenten heeft gevraagd om medewerking hieraan te verlenen. De uitkomsten van deze controles worden verwerkt in een rapportage aan de Tweede Kamer. De rapportage geeft een beeld van de kwaliteit van de naam-adresgegevens van de gemeente.
De Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) is één van de belangrijkste registraties in de gemeente. De gemeente gebruikt bij de uitoefening van haar taken persoonsgegevens van burgers en is verplicht daarvoor de GBA te raadplegen. Voor u als burger is het van belang om correct geregistreerd te staan zodat een goed contact met de overheid kan bestaan. De kwaliteit van de GBA hangt vaak af van de combinatie van de gegevens over de persoon of personen in combinatie
met het adres waarop deze is ingeschreven. De juistheid wordt beoordeeld door het uitvoeren van een huiscontrole.
Het onderzoek wordt uitgevoerd door een medewerker van de gemeente Berkelland. Zij kan zich legitimeren en
heeft een brief van het ministerie van Binnenlandse Zaken bij zich. Het onderzoek wordt zoveel mogelijk tussen
17.00 en 20.00 uur uitgevoerd. De kans om bewoners thuis aan te treffen is dan het grootst.
Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met het Team Publieksvoorlichting van de gemeente Berkelland, telefoon 0545 – 250 250.
Reacties
ZE kunnen beter 100 ONwilligekeurige adressen bezoeken, bijv. van ambtenaren(300)politici, plus/minus 100, dan bekomen ze een goede kwikskèn van onze LEIDERS. (zwerver gerrit hendrik tijink zonder vaste woon-of verblijfplaats volgens hemzelf en het GBA.) p.s.BIZA’r hÞ
Extra avond Brooksfeest in Ruurlo RUURLO – Het Brooksfeest, georganiseerd door de Ruurlose Buurtvereniging Het Broek en Omstreken telt dit jaar een extra dag. Het jaarlijks terugkerend...... Lees verder »
Extra voorstellingen Stokkums Toneel REGIO - Vanwege de aanhoudende vraag naar kaarten, heeft het Stokkums Toneel besloten om een extra voorstelling te geven op: Vrijdag 3 & zate...... Lees verder »
Filmavond in Beltrum BELTRUM - Op dinsdag 21 maart om 19.30 uur vertoont de Commissie Ontmoeting & Inspiratie de film Lion, in de Onze-Lieve-Vrouw-Tenhemelopnemingkerk...... Lees verder »
Fratsen door Marcel Stroet
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
Fratsen wat een gedoo NEEDE - De prieze van gas en stroom riest de panne oet. Wat leu kunt `t neet mear betalen allemoale,wat een nare toestand. Noe krieg ie allerlei tips...... Lees verder »
Fratsen kamelen NEEDE - Dreuge,dreuge,dreuge op `t moment dat ik dit schrief heb wij net oetgerekend onder de jammarkt een buitje ehad. Was nog ens neet zovulle en zo...... Lees verder »
NUB TV
Boeren feliciteren FrieslandCampina in Borculo met verjaardag
BORCULO – De zuivelfabriek van FrieslandCampina in Borculo bestaat 125 jaar, wat reden was voor Achterhoekse melkveehouders om woensdagochtend langs te komen met een bloemetje én een feestelijke banner. De boeren, die als lid onderdeel zijn van het internationale bedrijf, hopen zo de banden aan te halen. “Een mooi moment vanuit de boeren die bij ons zijn aangesloten”, vindt locatiedirecteur Eric Hassink.
“We zijn hier ooit begonnen met een boterfabriek, later kaas, en uiteindelijk is het uitgegroeid tot wat je nu ziet staan.” Behalve een felicitatie, was het voor de boeren een manier om de banden aan te halen. Volgens Gerbert Boenink, voorzitter van de districtsraad van het bedrijf in de Achterhoek, is dat nodig: “De verbinding tussen de leden en de mensen die hier werken is minder geworden. Vroeger werkten de zonen en dochters allemaal in die fabriek. Wij willen die verbinding terugbrengen.” De locatiedirecteur herkent het verhaal. “Ik denk dat de band in het verleden misschien wel hechter geweest is, toen was het echt lokaal gericht”, zegt Hassink. “Het bedrijf is internationaler geworden, misschien zijn we ook wel wat uit elkaar gegroeid, maar de contacten zijn nog steeds goed.” Boenink: “In een coöperatie is net als in een familie veel discussie, er zijn continu mensen die iets vinden. In globaliteit zijn mensen tevreden, maar er zijn ook zeker kritische leden, dat is goed.”
‘Gezonde toekomst’
Hoewel er vanwege de stikstofcrisis bij sommige veehouders zorgen zijn over de toekomst, ziet de fabriek de toekomst met vertrouwen tegemoet. “Zuivel in zijn algemeenheid heeft denk ik nog steeds een ongelofelijk mooie toekomst”, aldus Hassink, die aangeeft dat de locatie in Borculo onder meer kindervoeding en medische producten produceert. “Die breedheid zorgt ervoor dat we echt een gezonde toekomst tegemoet gaan.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »