Groot protestspandoek gespot in Borculo

Door Redactie op 06-02-2013

BORCULO – In het weiland langs de Nettelhorsterweg (ter hoogte van meubelmakerij Pelgrum) in Borculo staat sinds enkele dagen een protestspandoek. Meerdere bronnen melden: ”Holland Pharma (nu aan de Bosberg) wil op deze plek gaan nieuwbouwen. Wethouder Leo Scharenborg heeft hier een stokje voor gestoken. Holland Pharma oriënteert zich nu op Lochem.” Het kan toch niet waar zijn dat zo’n groot bedrijf (ruim 300 man personeel) verdwijnt uit Berkelland? Denkt de wethouder niet aan werkgelegenheid? Waarschijnlijk is er iemand heel erg boos op de wethouder (zie foto’s). Graag een reactie van de ‘actievoerder’. Wat is uw mening? Laat hieronder een reactie achter!

Foto’s GinoPress:

Reacties

Ben niet zo verbaasd, we leven tegenwoordig namelijk in een sterke “ik-wereld”.

NietverbaasdeBerkellander | 06-02-13 | 20:35

Leo Scharenborg heeft een flinke vinger in de pap bij de gemeente Berkelland. Dit zou niet mogen. Ik heb dit zelf ook ervaren. Gemeenteraad ontsla deze vent!

anti Scharenborg | 06-02-13 | 20:37

Maffia in Berkelland?

Dick | 06-02-13 | 20:39

Leo is gek op de Laarberg. Daar zitten zijn belangen/vriendjes

Schaarinborg | 06-02-13 | 20:43

Dhr Scharenborg (CDA kliek) was ook al niet zo’n voorstander van een sportpark dichter bij Eibergen.

Pas op dat onze gemeente te attractief wordt voor mensen om te wonen, werken en leven.

Als ze zelf maar goed zitten in dat gemeentepaleis van ze….. dat hebben ze (CDA en PvdA) er even doorgedrukt. Opdat wij burgers van Berkelland niet vergeten aan wie wij dat gebouw (en het leegstaande gemeentehuis in Eibergen) te danken hebben.

Ed | 06-02-13 | 21:01

‘Volgens meerdere bronnen’ is weer zo’n vaag geluid, waar prompt iedereen fel op gaat reageren. Of het nu waar is of niet, doet er op dit moment even niet toe.

Als media mag je NOOIT aan komen zetten met ‘volgens …’ et cetera. Je hebt duidelijk met het principe van ‘hoor en wederhoor’ te maken!.

Dus bij zo’n bericht voortaan ook de wethouder aan het woord laten! En als hij niks wil zeggen, dan kun je altijd nog eindigen met: “De wethouder wilde geen commentaar op de zaak geven.”

Jeroen | 06-02-13 | 21:02

Als het waar is wat verondersteld wordt is het weer het zoveelste bewijs dat bestuurders niet flexibel en creatief zijn, men had kunnen zeggen gezien de economische malaise mag er gebouwd worden maar dan wel door een berkellands bouwbedrijf, schildersbedrijf en wat er al zo verder aan te pas moet komen. Daarnaast had de politiek kunnen zeggen dat er enkele (veel mag ook) uitkeringsgerechtigden een baan moeten krijgen binnen het bedrijf. Dat is nog eens win-win. Maar ja helaas

Wim | 06-02-13 | 21:31

@Jeroen Doen ze dat bij Pownews en de Telegraaf ook? Neeeeeeeeeee

Schaarinborg | 06-02-13 | 21:34

Meneer Scharenborg kan hier ook gewoon reageren.

Bennie | 06-02-13 | 21:39

Laat Scharenborg toch lekker zijn gang gaan. Berkelland wil toch niet groeien. vd Most houd hij ook al tegen m.b.t tot de recreatie plassen. En wat heeft hij nog niet meer tegengehouden de afgelopen jaren? Lijkt de vorige wethouder Groot Zevert wel, eerst Beltrum van Oost Gelre weghouden en dan zelf in Groenlo gaan wonen. En nu moet alles naar de Laarberg (Oost Gelre), binnenkort zal Scharenborg ook wel in Groenlo wonen. Holland Pharma, ga maar fijn naar Lochem, bereikbaarheid (A1) is veel beter en daar is ruimte genoeg. Denk aan het TKF terrein etc.

Anoniem | 06-02-13 | 22:40

het is zot ten gekke dat bedrijf weg gaat uit borculo beste is wethouder naar huis in beltrun naar zijn varkens

willem | 06-02-13 | 22:45

Het CDA is al heel lang in dubieuse patij. Eerst in Eibergen en nu in Berkelland. Het is een partij welke bol staat van vriendjespolitiek naar mijn mening. Altijd jezelf op de borst slaan dat je het zo goed doet. Het is jammer dat er niet meer tegengas komt tegen een stelletje amateurs. Het is een schande dat Berkelland zo met de werkgelegenheid omgaat omdat ze elders ( fout van vroeger) nog industrieterrein ( Laarberg dus) over hebben en waar ook weer veel te veel geld in is gestopt. Prutsers!

jaap | 07-02-13 | 07:42

Berkelland groeit wel, zelfs de lucht in. FrieslandCampina bouwt nieuwe poedertorens een eindje verder op. Ik zou het overigens wel jammer vinden als Holland Pharma (nu wel goed gespeld) verdwijnt uit Borculo. Werkgelegenheid moeten we zuinig op zijn!

Fred Stomps | 07-02-13 | 09:41

@ Schaarinborg.

Uiteraard doen ze dat bij de door jou genoemde media ook, hoewel ik Pownews niet ken. Dat zullen ze ook wel moeten, want je hebt zo een proces aan je broek of een tuchtmaatregel van de NVJ (Nederlandse Vereniging voor Journalistiek).

‘Hoor en wederhoor’ is het BASISBEGINSEL van de journalistiek. En dat is ook goed, om te voorkomen dat allerlei vage en anonieme bronnen maar wat raakschreeuwen en de media daar vervolgens grote stukken over gaan schrijven zonder zelf alle achtergronden te kennen.

In dit artikel wordt gepraat over ‘meerdere bronnen’. Dat kunnen voor hetzelfde geld ook directie en personeelsleden van Holland Pharma zijn. En roddels gaan bovendien snel rond in een dorp. Nou, dan krijg je een lekker objectief artikel!

Om een goed oordeel te kunnen vellen, ben ik alsnog benieuwd naar de uitleg van de heer Scharenborg.

Jeroen | 07-02-13 | 11:48

Verbazingwekkend wat het college van B&W van Berkelland steeds maar weer voor escapades uithaalt door het bedrijfsleven een voet dwars te zetten.
Is het desinteresse om het Gemeentelijk beleid ten gunste van – aan te passen, of steekt er iets anders achter? Je vraagt je af welke invloeden er een rol spelen.
Ik ben dan ook erg benieuwd welk argument men dit keer weer aanvoert.

Ik denk wel eens dat het misschien wel een idee zou zijn als onze Burgemeester en Wethouders eens op werkbezoek zouden gaan in Rijssen. Kunnen ze eens kijken hoe ze het daar doen.
Voor zover bekend werd in deze Gemeente het bedrijfsleven niet zoals in onze Gemeente Berkelland dwarsgezeten door ambtelijke regeltjes. En als deze er waren, dan werden ze aangepast. Dit beleid heeft Rijssen tot nu geen windeieren gelegd.
Een bloeiend bedrijfsleven leidt immers tot meer banen, helemaal in deze tijd van recessie.

Gerrit | 07-02-13 | 12:22

Lachen dat nu iedereen pas commetaar op de heer l.scharenborg.
Laat berkelland nieuws eens uitzoeken waar deze man overal in besturen heeft gezeten en er een potje van gemaakt heeft.

Dus berkelland nieuws ik daag jullie uit onderzoek na bestuur functie`s van de heer scharenborg.
Zijn bestuurs verleden en zijn eigen belangen erin en zo hou je de roddels tegen of de waarheid over deze man.

dovenmans oren | 07-02-13 | 12:55

Tja typisch CDA, het is het afgelopen tijd wel gebleken dat het CDA een afbraakpartij is. Getuige het afgelopen decennium, waarin zij in alle kabinetten hebben deel genomen!

Maar dat het zo diep geworteld is met het CDA is toch wel diep triest! Waarom word ondernemen zo tegengewerkt????

Holland pharma en eventueel dhr vd Most zouden in deze streek voor veel werkgelegenheid kunnen zorgen!! Leg eens uit CDA????

Willy | 07-02-13 | 13:18

Ik durf het bijna niet te zeggen, maar denk dat deze locatie al gereserveerd is door een ondernemer uit Beltrum. Zo gaat het toch in Berkelland, vriendjespolitiek.

Wel jammer van de werk gelegenheid in Berkelland, maar geef Holland Pharma groot gelijk. Goede keus voor de locatie daar in Lochem, ook logistiek gezien. Ga er maar voor!!! Mochten ze nu weer een ommekeer maken, gewoon te laat hadden ze gelijk beter moeten nadenken daar bij de gemeente.

Dhr van der Most, gaan ze ook niet mee in zee… of het meer. Ze zijn te bang dat ze dan niet in Borculo bij de schansen of waren dat nou bruggen komen kijken en varen met die…. ja waarmee eigenlijk…
Over bootjes gesproken… is de brug vastgeroest eigenlijk?

berkelramp | 07-02-13 | 14:33

Dit zijn allemaal geruchten. Je weet niet wat zich hier afspeelt. Je kunt pas oordelen als je zelf de vergaderingen van deze corupte gemeente bijwoont. Woon zelf een aantal jaar alweer in deze mooie streeek, maar van deze gemeente wordt ik misselijk.
Over HollandPharma gesproken, je weet niet wat geruchten zijn en wat waarheid is.
Als je de waarheid wilt weten, dan zul je toch bij de desbetreffende personen moet aankloppen.

BlueSky | 07-02-13 | 14:49

Als je commentaar hebt op beslissingen van de overheid en je durft je naam niet eens te vermelden wordt het tijd dat je je mond dicht houdt en niet reageert op het internet!!!!

Blue Sky-berkelramp-Willy-dovenmans oren-etc. Lekker makkelijk he, en vooral moedig!!!

Fred Stomps | 07-02-13 | 19:35

@Fred

De overheid luistert toch niet naar de burgers. En hier is het de laatste jaren toch al een Berkel ramp, dat zou u toch wel moeten weten wat er allemaal weg bezuinigd wordt. En geld wat gewoon zinloos over de balk wordt gesmeten. Om het zo maar uit te drukken.

Maar bovenstaande artikel klopt niet, gaat helemaal niet over Holland Pharma, zoals je nu elders op het internet kunt lezen. Dhr. Pelgrum, wil een stuk land verkopen, hij heeft dat bord er neer gezet.

Ik reageer hoe ik dat wil, ik hoef niet beroemd te worden met mijn naam, daarom ook geen facebook of wat dan ook voor mij. Maar een naam zegt niets, iedereen kan elke naam er neer zetten wie hij wil, maar klopt het dan ook? Zie in sommige namen gewoon de humor en reageer gewoon anders niet daarop.

Het heeft helemaal niets met moedigheid te maken, Als ik mijn volledige naam niet wil vermelden doe ik dat niet. Mijn keuze.

Berkelramp | 08-02-13 | 11:43

Ik hoef me niet te verstoppen achter een naam, doe het al jaren zo. De mensen die mij kennen weten wie ik ben. En dat telt. Ik ben het sowieso niet altijd eens met de beslissingen van de overheid, maar als wij iets willen veranderen zullen we dit met zijn allen moeten doen. En klagen helpt niet!!!! Beste meneer Stomps dit is nog steeds een vrij land waarin de meningen van een ieder in acht moet worden genomen. Dus ook U!!!! Als wij willen reageren onder een pseudoniem, dan doen wij dat!!!!

BlueSky | 08-02-13 | 14:22

Onvoorstelbaar dat dit artikel nog op de website staat. Een geweldige misser van Nieuws uit Berkelland, nu blijkt dat het spandoek gewoon van de eigenaar van de grond is, de heer Pelgrum. Hij wil hiermee kopers trekken voor een stukje industriegrond (zie de tubantia)! Zo zie je maar hoe gevaarlijk roddels een eigen leven kunnen gaan leiden.

Frits de Bruin | 08-02-13 | 15:15

Ongeacht het doel van het spandoek en ongeacht de waarheid van de roddels over Holland Pharma is dit een ideaal podium geworden om het eens te hebben over het functioneren van Wethouder Scharenborg.
Ik heb ook met hem te maken gehad. Mij is opgevallen dat hij dankzij politieke steun falende ambtenaren de hand boven het hoofd kan houden en in ruil daarvoor nog meer falend beleid kan uitvoeren.
Het toppunt hiervan is de ‘verwarmingsconstructie’ tussen gemeentehuis en melkfabriek. De melkfabriek heeft dit perfect uitgespeeld en kan nu dicht bij een woonwijk nieuw gaan bouwen…

In plaats van dat hij enkele speerpunten (werkgelegenheid, ondernemerschap, toenemend toerisme) uitkiest en daar succesvol SMART beleid op richt, staat in Berkelland alles stil…

Henk Kraay | 11-02-13 | 12:43

Copyright © 2023 NUB
Realisatie: Niels Voortman - Computer-Parts.NL - Eibergen

Wie wordt er kampioen stoepranden in Berkelland?
BERKELLAND - Op donderdag 15 juni van 14.30 uur tot 17.30 uur (inloop vanaf 14 uur) organiseert Sjors Sportief/Creatief Berkelland i.s.m. Humankind F......
Lees verder »

Hoe effectief zijn relatiegeschenken voor promotie?
BERKELLAND - Relatiegeschenken zijn een effectieve manier om de relatie tussen bedrijven en hun klanten, leveranciers en werknemers te versterken. He......
Lees verder »

DEO MO15-1 kampioen
BORCULO - Afgelopen zaterdagochtend stond de laatste wedstrijd van de DEO MO15 op het programma. Bij winst op SJO AZSV-AD'69 waren de dames kampioen. ......
Lees verder »

Provincie trekt waarschuwing voor blauwalgen bij recreatieplas Hambroekplas in Borculo in
BORCULO - De provincie Gelderland heeft de waarschuwing voor blauwalgen bij Hambroekplas in Borculo ingetrokken. Uit recente controles van Waterschap......
Lees verder »

Gemeente en politie kunnen je hulp gebruiken bij drugsdumping
BERKELLAND - In de afgelopen maanden is er in vrijwel alle gemeenten om ons heen drugsafval gevonden. Het gaat om vaten die gedumpt zijn, maar ook ove......
Lees verder »

Hout beschermen met Remmers HK lazuur
BERKELLAND - Bent u op zoek naar mooie verf of lak om hout mee te bewerken, bijvoorbeeld omdat u zelf professionele schilder bent? Of bent u een amat......
Lees verder »

College biedt gemeenteraad perspectiefnota 2024 aan
BERKELLAND - De financiën van de gemeente Berkelland staan onder druk. Vooralsnog is de perspectiefnota 2024 niet sluitend en ook in de ramingen voor......
Lees verder »

Vanavond Politieke Avond in Gemeentehuis
BERKELLAND - Op dinsdag 30 mei is de volgende Politieke Avond in het gemeentehuis in Borculo. Tijdens een Politieke Avond worden er eerst politieke s......
Lees verder »

Uitnodiging voor ondernemers: 8 juni bijeenkomst over de Omgevingswet
BERKLLAND - Gaat u nieuw bouwen, verbouwen of zaken aanpassen? Dan verandert er het nodige per 1 januari 2024. De nieuwe Omgevingswet wordt dan ingev......
Lees verder »

Burgernetmelding: Meisje (13) vermist in Neede
NEEDE - De politie heeft dinsdagmorgen om 10.19 uur een burgernetmelding uitgedaan. Er wordt een 13 jarig meisje vermist in Neede. Zij is verstandeli......
Lees verder »

Zomeravondconcert in Ruurlose bossen
RUURLO – De KunstKring organiseert in samenwerking met Pannenkoekboerderij De Heikamp een vrolijk, luchtig zomeravondconcert. Op zaterdagavond 29 juli......
Lees verder »

Rijbewijskeuringen CBR in Eibergen
EIBERGEN - Een medische keuring voor het verlengen van uw rijbewijs is nodig wanneer u 75 jaar of ouder bent of wanneer u een zgn. groot rijbewijs (C/......
Lees verder »

Fratsen door Marcel Stroet

Fratsen, lekker biertje­?
NEEDE - Steeds mear leu of zogenaamde deskundigen buugt zich oaver van alles wat met onze gezondheid te maken hef. Ik zol zeggen hol het bie thoes in......
Lees verder »

Fratsen ontheffing
BERKELLAND - Onze gemeente is met zichzelf an `t massen en mieren,noe blik dat ze al joaren illegaal alcoholische drankjes schenkt in hun kantine. Ve......
Lees verder »

Fratsen neet te volgen
NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj......
Lees verder »

Fratsen dagje oet
NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w......
Lees verder »

NUB TV

Feest in straten van Rietmolen tijdens verlichte carnavalsoptocht

RIETMOLEN – Zeventien wagens vol kleurrijke verlichting trokken zaterdagavond door de straten van Rietmolen tijdens de verlichte carnavalsoptocht, die sinds 1997 georganiseerd wordt door carnavalsvereniging De Reetkwakers. Na de gedwongen coronapauze merkt de organisatie dat de animo er nog altijd is, maar dat de carnavalssfeer wat langzamer op gang kwam.

“De vibe moet er weer een beetje inkomen”, zegt Corine te Morsche namens de organisatie van de verlichte optocht. “We hopen dat het enthousiasme na dit jaar teurgkomt en dat ze toch weer wagens gaan bouwen.” In Rietmolen is de enige verlichte carnavalsoptocht van de Achterhoek. Dit is voor de deelnemers dan ook een belangrijke reden om mee te lopen. “De wagen komt heel mooi naar voren met al die lichtjes”, zegt een van de feestvierders, gehuld in een Yoshi-kostuum uit de gamewereld van Mario. “Het geeft veel meer sfeer”, zegt haar vriendin Wario. “En de karakters zelf komen er ook meer uit.”

Om jonge wagenbouwers weer aan de gang te krijgen wordt er ook nadrukkelijk samengewerkt met de Sint Jozef basisschool in het Berkellandse dorp. Alle groepen deden dit jaar mee. “Dus we hopen ook dat er vanuit daar nieuwe aanwas komt”, zegt Te Morsche. Mede-organisator Jarno Borgerlink vult aan: “Je moet de jongeren meer pushen om actief aan de gang te gaan. Maar als je deze optocht weer ziet staan, dat is gewoon gaaf.”

Door: REGIO8

Uit de krant

Met trots dragen wij de groene Achterhoek muts en sjaal!
BERKELLAND - Deze prachtige Achterhoekse vlag muts met groene pluim is een mooi gebreide winter muts in de Achterhoek kleuren.. De heerlijk zachte mu......
Lees verder »

Geest eren
GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa......
Lees verder »

Balkenbrij is typisch Gelders: ‘Het smaakt lekkerder dan het klinkt’
ACHTERHOEK - Je houdt ervan, of je vindt het absoluut niet lekker: balkenbrij. Het vleesgerecht kent zijn oorsprong in Gelderland en is misschien wel ......
Lees verder »

Recept: Salade kalfstong met tartaar van ossenhaas
Ossenhaas tartaar: Benodigdheden: Gesnipperde ui (geblanceerd) Gehakte kappertjes Augurk Fijn gesneden bieslook Sweet chilli Zout en peper  &nbs......
Lees verder »

Willy’s tuincolumn: Koester het dialect a’j plat könt praoten, mo’j ut neet laoten
Hoe heet dit? En dat? Soms weet ik niet eens de Nederlandse naam, maar ken ik alleen het dialect. Maar geregeld vraag ik mij ook af of er naam is in ......
Lees verder »