Raadslid Hans Pelle haalt zich woede van grondeigenaren op de hals

Door Redactie op 28-11-2019


BERKELLAND – Hans Pelle, vorig jaar met voorkeurstemmen gekozen als raadslid namens de PVDA, heeft zich niet populair gemaakt bij grondeigenaren en boeren uit onze gemeente. Eibergenaar Pelle plaatste gisteren een video op zijn facebook pagina waarop te zien was dat de gemeente met paaltjes stukken grond had afgebakend. Stukken grond die tot nu tot in gebruik waren van de grondeigenaren, maar waarvan de gemeente heeft gezegd dat dit gebruik oneigenlijk is. Pelle maakte daarbij de opmerking “”Gelukkig zijn er weer enkele meter teruggehaald, die oneingenlijk zijn gebruikt.”Pelle kreeg daarna forse kritiek op zijn opmerking. Bert Slootboom deelde het bericht van Pelle met de opmerking “”Nog meer van die linkse rakkers en oaver een poar joar is ons Nederland kapot” De discussie barst flink los op social media. Waarbij er veel kritiek komt op het onderhoud van sloten en bermen door de Gemeente Berkelland. Burgemeester Joost van Oostrum reageert des gevraagd ook op het filmpje: “Het uitzetten van de erfgrens kondigen we netjes van te voren aan. Verder ben ik niet verantwoordelijk voor filmpjes van een ander” zegt de burgervader. Pelle krijgt ook bijval, Arnoud te Vaanholt zegt “Wat geen eigendom van je is, kun je je niet zo maar toe eigenen onder het mom van ‘beheer’. Zo werkt het hier niet. En of het nu om een boer gaat of iemand met een ander beroep doet helemaal niet ter zake.” De eigenaar van het weiland wat op het filmpje van Pelle te zien is reageert ook:

“Beste Hans Pelle, wat zal je je ongelofelijk trots en stoer voelen bij het plaatsen van dit filmpje met bijbehorende tekst. Of ben je misschien toch niet zo stoer, je had je namelijk ook eerst kunnen verdiepen in de situatie alvorens mij weg te zetten als een crimineel, want zo komt dit bij mij over. De woorden oneigenlijk gebruik, kan ik mij totaal niet in vinden, ik ben hier over nog nooit door de gemeente op aangesproken. Ook nu is er door de gemeente hierover niets gecommuniceerd over “oneigenlijk gebruik” Sterker nog naar mijn idee heb ik deze grond al vele jaren lang naar eer en geweten onderhouden alsof het eigen was. Nooit geen enkele rekening van deze kosten heb ik bij de gemeente ingediend. Wat zal onze gemeenschap blij zijn met personen als jij, maar niet te denken over wat ons dit allemaal zal kosten. Verder wil ik hier zo op Facebook niet te diep op ingaan omdat m’n bloed al genoeg kookt door zo weggezet te worden. Ik nodig u hierom uit om een keer langs te komen, dan kunnen we het er over hebben, mocht je toch zo stoer zijn. Mvg, de voormalige beheerder van deze berm. Marty Reurink” 

Zo lijkt onze gemeente dus behoorlijk verdeeld over de kwestie. Een deel vindt dat de boeren de grond uitstekend kunnen onderhouden en dit beter doen dan de gemeente. Het andere deel vindt dat de grond van de gemeente is en dat de boeren deze niet zomaar in gebruik kunnen nemen. Wat vind jij? Laat je reactie achter.

 

Foto is een screenshot van de video van Hans Pelle

Reacties

Ja zoals altijd in dit soort gevallen kadaster er bij halen en de boel opnieuw vastleggen en dat respecteren dan heb je achteraf ook nooit geen gedonder over wat is mijn en wat is dijn zo simpel is het jongens

Bert | 28-11-19 | 14:02

Laat de boeren het onderhouden, lekker goedkoop voor de gemeente

Jannie | 28-11-19 | 14:18

Onderhoud door de boeren lijkt mij goedkoper dan wanneer Pelle het moet doen danwel uitbesteden en berkelland heeft het financieel al niet breed. Maar wel onder voorbehoud dat het wel eigendom blijft van de gemeente.

Frederik Antony Houtsma | 28-11-19 | 14:56

De boer of burger kan het beter en goedkoper onderhouden, het zou de gemeenten sieren om bij deze mensen eens langs te gaan voor een gesprek…

Geerkof | 28-11-19 | 15:24

Mooi gedaan, landje pik met mooie praatjes van “wij onderhouden het toch”. Ik pik het stukje grond naar mijn woning ook niet in omdat mijn auto daar mooi kan staan. Maar wel elk jaar met round-up het gras kapot spuiten…. dat kunnen die boeren goed.

Wilco | 28-11-19 | 15:35

Als je het met Pelle eens bent en je laat dit hier weten, word je reactie verwijdert.

Wilco | 28-11-19 | 16:06

Hallo Wilco, hoe kom jij aan die wijsheid? Verspreid jij nu fakenews? Wij zeggen 100% ja! Wij verwijderen namelijk helemaal geen reacties! Het enige wat wij doen is bekijken of een reactie door de beugel kan, alvorens deze wordt toegelaten! Elke reacties telt, zeker ook als je het met Hans eens bent!

Redactie | 28-11-19 | 18:10

Hans, in beginsel heb je natuurlijk volstrekt gelijk. Een wat genuanceerdere woordkeuze was wellicht handig geweest.

R.Vogel | 28-11-19 | 20:47

Bij mij was het niet meer zichtbaar. Vandaar. Maar inderdaad het staat er weer. Mijn oprechte excuses.

Wilco | 28-11-19 | 21:11

Helemaal goed Wilco! Excuses aanvaard. Het duurt altijd even voor de reactie zichtbaar is, dit omdat wij ze dus controleren! Maar wij weigeren puur op ontoelaatbare taal en spam. Zeker niet op inhoud! Veel plezier met al het nieuws op onze site!

Redactie | 28-11-19 | 21:53

Als alle vierkante meters die nu in gebruik zijn of onderhouden worden door derden weer onderhouden moeten worden door de gemeente dan zal dat een behoorlijke kostenpost met zich mee brengen. Mijns in ziens had de gemeente beter een regeling kunnen treffen met de personen of bedrijven die grond zonder overleg in gebruik hebben. Zo had de gemeente aan kunnen geven wat er wel en niet mee zou mogen gebeuren. Dat zou waarschijnlijk kosten besparender zijn dan de uitgaven nu voor het plaatsen van afscheidingen en toekomstig onderhoud. En dit voor een gemeente die financieel in zwaar weer zit.

Ron | 29-11-19 | 08:29

Volgens mij mag de gemeente de palen niet op de erfgrens zetten maar moeten ze er 0.75 meter daarvandaan staan

Chris | 29-11-19 | 20:00

Zodra de gemeenten, provincies of het rijk gronden gaan beheren is dit direct zichtbaar. Metershoge distels en brandnetels. Zijn er ook nog grote grazers uitgezet moeten deze verhongeren in plaats van beheerd worden. Kortom laat het bij de boeren anders is het na enkele jaren net Tsjernobyl.

Richard | 30-11-19 | 18:21

Copyright © 2020 NUB
Realisatie: Niels Voortman - Computer-Parts.NL - Eibergen

Zonnebloem Borculo-Haarlo organiseert haar jaarlijkse klassieke concert
HAARLO - De ‘Kluntjespot’ in Haarlo is dit jaar de plaats van handeling voor het jaarlijkse klassieke concert dat de Zonnebloem, afd. Borculo-Haarlo ......
Lees verder »

Dick van Altena en Band Savannah in Theater Berkelland
EIBERGEN - Terug naar de hoogtijdagen van country en rock’nroll, samen met Dick van Altena en de band Savannah. Dat gaat op zaterdag 7 maart gebeuren ......
Lees verder »

Bløf Rockdienst in Rietmolen gaat op 1 maart niet door
RIETMOLEN - Helaas gaat de Bløf Rockdienst op 1 maart a.s. in Rietmolen niet door vanwege stemproblemen van de zanger van de Bløf Tributeband TeBoven.......
Lees verder »

Swinging Sixties-avond bij De Olde Mölle Neede op 14 maart
NEEDE - De traditionele Swinging Sixties-avond in zaal De Olde Mölle te Neede is dit jaar op zaterdag 14 maart. Zaal open: 20.00 uur, aanvang: 20.30 u......
Lees verder »

Leerlingen Diekmaat en Da Vinci in Neede weten dat lezen leuk is
NEEDE - "Leesplezier is heel belangrijk om te leren lezen", vertelt Marjolein Abbink, leescoördinator op SBO Diekmaat. "Als je lezen leuk vindt, zul ......
Lees verder »

Decenniumquiz bij Café de Stier in Eibergen
EIBERGEN - Woensdag 26 februari organiseert Café De Stier een Decenniumquiz. De Decenniumquiz bevat acht ronden met muziekfragmenten, foto's, audiotra......
Lees verder »

Garage Engelbarts neemt verhuur activiteiten De Bekke Beltrum over
BELTRUM - Garage Engelbarts uit Lichtenvoorde neemt per 1 maart aanstaande alle verhuur activiteiten over van De Bekke verhuur uit Beltrum. Voor het ......
Lees verder »

Met deze tips kun je snel je rijbewijs halen
BERKELLAND - Het kan mogelijk zo zijn dat je al een auto hebt gekocht terwijl je je rijbewijs nog helemaal niet hebt gehaald. Je nieuwe auto direct ve......
Lees verder »

Slagwerkavond in Gelselaar
GELSELAAR - Zaterdag 7 maart organiseert muziekvereniging Excelsior in Gelselaar een slagwerkavond in zaal Florijn, Dorpsstraat 12. De entree is vrij......
Lees verder »

Borculoos Kegelkampioenschap staat voor de deur
BORCULO - Het Borculose Kegelkampioenschap zal dit jaar voor de 49ste keer gehouden worden. Dit jaar zal er gespeeld worden van 9 maart tot en met&nb......
Lees verder »

Marcel Platje Hoofd Jeugdopleiding bij v.v. DEO
BORCULO - Om de visie nog beter uit te kunnen dragen zal v.v. DEO vanaf seizoen 2020/2021 starten met een Hoofd Jeugdopleidingen. DEO is met Marcel Pl......
Lees verder »

Kunst uit de Kamer bij de Weemhof in Borculo
BORCULO - De komende maand maart is het feest in de Weemhof. Bert van Ek, medewerker bij de Weemhof, kijkt naar een prachtige ets van de Jodenmarkt in......
Lees verder »

NUB TV

Kind valt plotseling voor de auto N312

RUURLO – Rijd je rustig op de N312 bij Ruurlo valt deze jonge fietser 30 meter voor mij plotseling om! Dat was schrikken voor beide!

Ondernemend Berkelland

Nieuw in Eibergen: Praktijk Cindy de Jong Medium
EIBERGEN - Na 7,5 jaar als klein onderneemster in Winterswijk gevestigd te zijn geweest is Cindy met haar praktijk naar Eibergen verhuisd. Cindy bied......
Lees verder »

Informatieavond over nieuwe fietsplan in Neede
NEEDE - Op 1 januari 2020 is landelijk het fietsplan ingegaan. Er zijn nog veel vragen over deze nieuwe regeling bij zowel werknemers als werkgevers. ......
Lees verder »

Jubileum voor WIK Adviesgroep uit Beltrum
BELTRUM - WIK Adviesgroep uit Beltrum bestaat op 1 februari 2020 25 jaar. De afgelopen jaren bouwden eigenaren Jan en Paulien Boverhof uit Beltrum het......
Lees verder »

Vredehof zoekt uitvaartmedewerkers
BERKELLAND - Binnen het team Postmortale Zorg heeft Vredehof Uitvaartverzorging ruimte voor Uitvaartmedewerkers (PT op basis van een min/max contract......
Lees verder »

Bakkerij Oude Wesselink 12,5 jaar in Ruurlo
RUURLO - Hugo Jansen en Nancy Bruntink, eigenaren van Bakkerij Oude Wesselink in Lichtenvoorde en Ruurlo, zijn trots op de maar liefst vijf jubilariss......
Lees verder »