Stichting Zwembad Ruurlo blij met locatiekeuze sporthal

Door Redactie op 12-05-2022


RUURLO – Stichting Zwembad Ruurlo is zeer verheugd bekend te kunnen maken dat het college van B en W van de gemeente Berkelland aan de gemeenteraad zal voorstellen, de nieuw te bouwen sporthal bij Zwembad de Meene te plaatsen. Wethouder Gerda ter Denge heeft dit nieuws afgelopen dinsdag bekendgemaakt.

Het gelopen proces, dat geleid heeft tot deze besluitvorming, is tumultueus geweest. Tweemaal is door externe bureaus uitvoerig onderzoek gedaan naar de beste locatie voor de nieuwe sporthal en na beide trajecten is het college van Burgemeester en Wethouders  uitgekomen bij het zwembad. Uit het laatste onderzoek kwam naar voren dat locatie de Meene bijna 7 ton voordeliger uitvalt, waarmee het zwembad de voorkeur kreeg.

Opluchting onder bestuur en personeel
Binnen de stichting heeft dit besluit tot enorme opluchting geleid. Bas Bernauer van Stichting Zwembad Ruurlo: “We zijn verheugd dat Zwembad de Meene voor de tweede keer op rij als beste locatie gekozen is. Ook het personeel en onze vrijwilligers zijn ontzettend blij, na zolang in spanning te hebben gezeten. Het is fijn dat er nu baanzekerheid is”.

Stichting stelt grond gratis beschikbaar aan gemeenschap
50 jaar geleden heeft baron van Heeckeren van Kell de grond rondom zwembad ‘De Meene’ geschonken aan de Ruurlose bevolking. Stichting Zwembad Ruurlo bezit sindsdien deze grond en het in 1973 gerealiseerde zwembad. We zijn trots te kunnen melden dat we nu de grond gratis ter beschikking stellen aan het publieke doel: een nieuw te bouwen sporthal. Zo kan op een goede en mooie locatie een nieuwe sporthal gerealiseerd worden voor alle sporters!

Door het gratis aanbieden van de grond draagt de stichting bij aan een kostenbesparing van de nieuw te bouwen sporthal. Dit heeft een gunstig effect op de businesscase voor de gemeente. Tegelijkertijd werken we hard aan het zo laag mogelijk houden van de kosten door het harde werk die onze 50 vrijwilligers leveren. Dankzij hen kan Stichting Zwembad Ruurlo de (exploitatie)kosten zo laag mogelijk houden. Naast onze vrijwilligers hebben wij vaste personeelsleden die zowel inzetbaar zijn op ons zwembad als bij de sporthal. Dit biedt ook synergievoordelen.

Mooie kansen op sportpark de Meene
Naast het buitenbad liggen er tennisbanen op de grond van de Meene. In de zomer wordt actief waterpolo, beachvolleybal en handbal bedreven. Het is praktisch dat alles nu op één locatie geconcentreerd wordt, waardoor veel synergievoordelen ontstaan. Zowel voor de sporters die op het bad komen als op het vlak van duurzaamheid en energiebesparing. Met deze clustering van sportfaciliteiten wordt het fundament voor een sportieve toekomst voor Ruurlo alleen maar steviger. Bas Bernauer ziet veel kansen in het zoeken van verbinding: “Het is belangrijk om de samenwerking met elkaar op te zoeken. Samen activiteiten te bedenken en sporten aan elkaar verbinden. Dat versterkt de binding in een dorp”.

Steun van inwoners
Na de bekendmaking afgelopen dinsdagmiddag stond de telefoon van bestuursleden van Stichting Zwembad Ruurlo roodgloeiend van enthousiaste inwoners. Van telefoontjes tot ongelimiteerde appjes en zo’n 300 reacties op Facebook. Het bad in Ruurlo, voor en door Ruurloërs is springlevend. Bas Bernauer is onder de indruk: “De positieve energie die al deze mensen brengen is ongelofelijk. We hebben zoveel kansen met de voorzieningen op de Meene. We willen de locatie nog meer laten floreren!”.

Om tot slot af te sluiten met de woorden: “We zijn ons bewust van onze verantwoordelijkheid en zullen ons maximaal inzetten om De Meene om te toveren tot een nog mooiere Reurlse ontspanningsplek. Dit doen we graag met alle Reurlsen, waaronder zeker de buurt en alle sporters. Volgend jaar bestaat de stichting 50 jaar. We zien we de toekomst vol vertrouwen tegemoet. Een unieke plek in een fantastisch dorp. Hand in hand met de blik vooruit!”

Reacties

wat een goede locatie! veel mogelijk heden om sport bij elkaar te hebben. top!

Perr | 12-05-22 | 16:19

Copyright © 2022 NUB
Realisatie: Niels Voortman - Computer-Parts.NL - Eibergen

Ekaterina Levental vertelt, zingt, danst en speelt haar levensverhaal in de synagoge van Borculo
BORCULO - Indrukwekkend is het verhaal dat mezzosopraan, harpiste en performer Ekaterina Levental op zondag 12 juni vertelt in haar solovoorstelling ......
Lees verder »

Kindermiddag met gebarentaal in Bibliotheek
EIBERGEN - Na succesvolle edities voor volwassenen in Eibergen en Lichtenvoorde verzorgt Femke Keupink op woensdag 15 juni, om 14.00 uur, in de Bibli......
Lees verder »

Uitvinden met Lego WeDo in Ruurlo en Eibergen
EIBERGEN – Op 8 juni kunnen alle uitvinders aan de slag in het BIEBlab. Je gaat aan de slag met Lego WeDo. Het BIEBlab begint om 15.00 uur. Het aanme......
Lees verder »

Workshops digitale gezondheid in bibliotheek
BERKELLAND - De maand juni staat in de Bibliotheek Oost-Achterhoek in het teken van gezondheid. In alle drie gemeentes (Oost Gelre, Berkelland en Win......
Lees verder »

DEO JO19 kampioen
BORCULO - Wat een apotheose voor de jongens van trainer Marcel Platje! Tien dagen geleden was de opdracht simpel. Drie finales winnen en hopen op een......
Lees verder »

Zanger en pianist Roon Staal komt naar Ruurlo tijdens zijn Zomer Tour
RUURLO - Na de succesvolle Lente Tour trekt de 42-jarige zanger, componist, pianist en acteur Roon Staal weer door het land met zijn Zomer Tour. Die ......
Lees verder »

We zien elkaar in Berkelland op 15 juni
BERKELLAND - Op woensdagavond 15 juni organiseren het Naoberfonds, het Platform Vrijwilligers en de Bedrijvenkring Berkelland een avond om elkaar te ......
Lees verder »

Berkelland concours Hemelvaartsdag in Neede
NEEDE - Het Berkelland concours is het jaarlijkse spring- en dressuurevenement tijdens Hemelvaart van de Needse vereniging de Pasruiters. Op donderda......
Lees verder »

Uitslagen bedrijfs-schiettoernooi Diabolo Borculo
BORCULO - Het bedrijven toernooi van 2022 georganiseerd door schietvereniging Diabolo zit er alweer op. Het toernooi heeft weer veel enthousiaste tea......
Lees verder »

Militaire oefening van 30 mei tot en met 2 juni in Berkelland
BERKELLAND - Het ministerie van Defensie houdt van 30 mei tot en met 2 juni 2022 een oefening. De oefening speelt zich ook af in Berkelland. Er doen ......
Lees verder »

Gezamenlijke Pinksterviering van de ‘Berkellandkerken’ in Borculo
BERKELLAND - Op pinkstermorgen, 5 juni a.s., organiseren de PKN-gemeenten PG De Wijngaard, PG Eibergen-Rekken en PG Neede het Pinksterfeest in een ge......
Lees verder »

Vernieuwde Achterhoek Raad gestart na verkiezingen
BERKELLAND - Maandagavond 23 mei vulde de hal van de DRU Cultuurfabriek zich met ongedwongen kennismakingen rondom informatiestands van de zes themat......
Lees verder »

Fratsen door Marcel Stroet

Fratsen gedoo
NEEDE - Wat een gedoo is `t toch,iedereene mut mear betalen deur de hooge energieprieze,moar snappen kun e wij `t neet. Ollie maatschappen dreit woek......
Lees verder »

Fratsen Tegenstriedigheden
NEEDE - Langzamerhand kump `t zowiet dat gin mense de wereld mear snapt. De hele wereld is `t deroaver ens dat wij wat zuuniger mot wean op de eardbo......
Lees verder »

Fratsen Borstbeeld
NEEDE - Willem Sluiter joarenlang e woont in Eibargen moar `t blik dat dissen dominee en dichter in Neede is geboren. Dat kunt wij as Needenaren natu......
Lees verder »

Fratsen de fotograaf
NEEDE - In vrogger tied, eigenlijk nog ens neet zo lange e leden, was `t `n hele toestand as der een fotograaf kwam. Ieder mos dan de zundagse kleare......
Lees verder »

NUB TV

Molenaar Bennie Mensink denkt nog lang niet aan stoppen


NEEDE – In het hele land openden molenaars afgelopen weekend hun deuren tijdens het Nationale Molenweekend. Zo ook in Neede, waar Bennie Mensink met zijn collega’s de molen aan de Diepenheimseweg in het zonnetje zet. Tijdens dit weekend vragen ze aandacht voor de aanwas van nieuwe molenaars, want die is op dit moment minimaal. Mensink: “Het is een prachtig ambacht, dat niet verloren mag gaan.” Zo’n twintig bezoekers hebben zich op zaterdagochtend verzameld in- en rondom de molen. Er worden pannenkoeken gebakken, je kan rieten manden vlechten en een rondleiding krijgen door de molen. “In dit gedeelte maken we de mix voor ons brood, pannenkoeken en cakes. Onze zelf gebouwde mechanismen worden aangedreven door de wieken van de molen. We hebben het mooi voor elkaar hier”, zegt een tevreden Mensink.

Stoppen
Jong en oud geniet van de molen, die sinds kort op de UNESCO-werelderfgoedlijst staat. “We hopen op jonge mensen die zich aanmelden voor de opleiding van molenaar, want het is veel te leuk om dit verloren te laten gaan”, vindt Mensink. Ondertussen hoopt Mensink nog jaren actief te blijven als molenaar. “Ik denk er nog lang niet aan om te stoppen, ik hoop tot m’n oude dag door te gaan.”

Door Regio8

Uit de krant

Met trots dragen wij de groene Achterhoek muts en sjaal!
BERKELLAND - Deze prachtige Achterhoekse vlag muts met groene pluim is een mooi gebreide winter muts in de Achterhoek kleuren.. De heerlijk zachte mu......
Lees verder »

Geest eren
GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa......
Lees verder »

Balkenbrij is typisch Gelders: ‘Het smaakt lekkerder dan het klinkt’
ACHTERHOEK - Je houdt ervan, of je vindt het absoluut niet lekker: balkenbrij. Het vleesgerecht kent zijn oorsprong in Gelderland en is misschien wel ......
Lees verder »

Recept: Salade kalfstong met tartaar van ossenhaas
Ossenhaas tartaar: Benodigdheden: Gesnipperde ui (geblanceerd) Gehakte kappertjes Augurk Fijn gesneden bieslook Sweet chilli Zout en peper  &nbs......
Lees verder »

Willy’s tuincolumn: Koester het dialect a’j plat könt praoten, mo’j ut neet laoten
Hoe heet dit? En dat? Soms weet ik niet eens de Nederlandse naam, maar ken ik alleen het dialect. Maar geregeld vraag ik mij ook af of er naam is in ......
Lees verder »