BORCULO – Onder de naam ‘The Castle’ wilde Hans Beerten de grootste concerthal van de hele Achterhoek in Borculo neerzetten, maar dat ambitieuze plan wordt voorlopig in de ijskast gezet. Onder andere de stikstofregels gooien roet in het eten, maar de droom blijft bestaan.
“We zitten vlak bij het Natura 2000-gebied Stelkampsveld, dat speelt ons parten”, schetst Beerten, die ook tegen een ander probleem aanloopt. “We hebben tegenwoordig ook onrust op de materialenmarkt door de geopolitieke spanningen, dus het is heel moeilijk om een calculatie te maken.” Toch komt ‘The Castle’ er ooit als het aan de kartrekker ligt: “We zien het even een poosje aan, en als er een nieuwe regering komt hoop ik dat het bouwen makkelijker wordt, en niet alleen voor ons.”
‘The Castle’ zou de grootste concerthal van de Achterhoek, en misschien wel Oost-Nederland, moeten worden. Met plek voor drie- tot vierduizend bezoekers moet de concerthal een plek innemen tussen AFAS Live in Amsterdam (red. zesduizend plekken) en poppodium 013 in Tilburg (red. drieduizend plekken). In de Achterhoek biedt de grote zaal van Schouwburg Amphion in Doetinchem op dit moment de meeste ruimte, met meer dan 850 stoeltjes in de grote zaal.
Nieuw orkest
Enkele weken geleden liet Hans Beerten weten met een nieuw orkest te komen. Na het stoppen van de Music Show Scotland komt er nu een grotere variant in de vorm van de Highland Valley Concert Band. Begin 2025 hopen de muzikanten voor het eerst een concert te geven.
4 gedachten over “Bouw grootste concerthal van de Achterhoek in Borculo in de ijskast”
Laten we eerst maar de sporthal realiseren en dan verder kijken.daar heeft iedereen wat aan.
Ik woon nu 20 jaar in Borculo en hier passen alleen smartlappen, blaasmuziek en ‘schlager’muziek. Eén keer per jaar een bierfeest. Dit cultuurloze dorp verdient zo’n podium helemaal niet. Een concert in Borculo? Ha ha ha.
Goed plan! Eibergen een AZC dan mag Borculo wel een concerthal betaald uit gelden die er niet zijn….
En als het niets wordt mag de gemeente zeker met geld over de brug komen? Loat goan…..
Reacties zijn gesloten.