Herfstmenu en verjaardagen zorgen voor gezellige eetcaféavond in Rekken


REKKEN – Het vrijwilligerskookteam van het eetcafé in Rekken liet zich tijdens de eerste dinsdag van november volop inspireren door de herfst. De gasten kregen een passend driegangenmenu voorgeschoteld, maar voordat iedereen aan tafel kon, was er eerst tijd voor een aantal feestelijke momenten.
Twee trouwe bezoekers van het eetcafé hadden onlangs een bijzondere verjaardag gevierd. De één bereikte de leeftijd van 80 jaar, terwijl de ander 90 jaar werd. Reden genoeg om de twee tijdens het eetcafé nog eens uitgebreid toe te zingen.

Extra hulp in de keuken
Daar bleef het niet bij, want ook één van de vrijwilligers uit de keuken was jarig. Bij binnenkomst wachtte de kok een versierde keuken met vrolijke slingers. Bovendien was een kleinzoon speciaal gekomen om samen met opa het eten voor de gasten te bereiden. Dat kwam goed uit, want de kleinzoon volgt een opleiding in de horeca en kon daardoor meteen als extra kracht bijspringen bij de kookploeg. Daarna kon het herfstmenu daadwerkelijk beginnen. Als voorgerecht serveerde het kookteam pompoensoep. Daarbij werd niet gekozen voor de klassieke uitvoering. Aan de soep waren mosterd en reepjes puntpaprika toegevoegd. De paprika was geschonken door één van de bezoekers van het eetcafé.

Rode kool, hachee en pastinaak
Ook het hoofdgerecht paste helemaal bij de tijd van het jaar. Op tafel verscheen rode kool met hachee. Ook hier gaf het kookteam een eigen draai aan het recept. Door de gestampte aardappelen werd een gelijke hoeveelheid pastinaak verwerkt. De afsluiting van het diner verliep iets anders dan vooraf gepland. De rijstepap bleek door de verhoudingen in het recept aanzienlijk steviger te zijn geworden dan de bedoeling was. Opscheppen werd daardoor bijna aansnijden. Aan de smaak deed dat volgens het kookteam weinig af. Met stoofperen en een saus met port en steranijs kreeg het nagerecht alsnog een passende herfstige afsluiting. Na het dessert werd de avond afgesloten met koffie en thee. Ditmaal hoorde daar ook een chocolaatje bij. Daarmee kwam een eetcaféavond ten einde waarin niet alleen het herfstmenu, maar ook de verschillende verjaardagen voor een bijzonder tintje zorgden.

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven