Zorgvuldige actie door Natuurmonumenten en politie leidt tot arrestatie vogelstroper


BERKELLAND – In een gebied van Natuurmonumenten in de Achterhoek is op dinsdag 25 november 2025 een man op heterdaad aangehouden voor vogelstroperij. De arrestatie volgde na een zorgvuldig en langdurig onderzoek, uitgevoerd door BOA-boswachters van Natuurmonumenten en politie Achterhoek West.

Goudvinken
Er waren al langere tijd signalen van illegale vangactiviteiten. De verdachte is op de dag van arrestatie gevolgd tot het woonadres en daar is het voertuig en schuren bij de woning doorzocht. Er zijn mistnetten (speciale vangnetten) aangetroffen en lokaas voor de vogels, zoals bessen van vuurdoorn. Ook zijn zes in het wild gevangen ongeringde goudvinken aangetroffen. De goudvinken en mistnetten zijn door de politie in beslag genomen. Na controle door een dierenarts zijn de goudvinken weer vrijgelaten in het wild.

Belang van samenwerking
Bij dit soort gevallen is het van belang om tactisch goed samen te werken. De plaatselijke boswachters hebben kennis van gebied en herkennen de strafbare handelingen vaak in een vroeg stadium. Politie en BOA boswachters versterken elkaar zo en vullen elkaar aan qua bevoegdheden. Het is echt heel knap dat deze operatie gelukt is, want dit soort strafbare handelingen zijn lastig vast te leggen. Vandaar dat de bredere samenwerking vanuit Groen Netwerk Groen Café SSIG (Samen Sterk In Gelderland) met terreinbeherende organisaties en partners als Provincie Gelderland, Omgevingsdienst Achterhoek (ODA) en de Koninklijke Marechaussee ook zo cruciaal is.

BOA boswachter – wat doet die?
BOA staat voor Buitengewoon Opsporingsambtenaar. De groene BOA’s, oftewel de veldpolitie van vroeger, is verantwoordelijk voor domein 2: milieu, welzijn en infrastructuur. Ze zijn soms bij nacht en ontij op pad om de natuur te beschermen door te controleren en zo nodig te handhaven op de toegangsregels in de natuurgebieden. Daarnaast zijn ze natuurlijk ook gastheer en – vrouw.

Deel dit artikel:

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Meer nieuws

Scroll naar boven