BORCULO – Op het NK touwtrekken in Bentelo heeft touwtrekvereniging Heure uit Borculo in twee klassen een medaille gehaald.
In de heren 680 kg klasse haalden ze brons na een zware strijd tegen Vios Bison dat vierde werd. Eibergen werd kampioen. Zilver was er voor Heure in de 540 kg klasse 6-tallen. Na een spannende finale moest men het goud laten aan Touwtje uit Laren.
In de 600 kg klasse wisten de Borculose touwtrekkers zich net niet te plaatsen voor de halve finale. Een vijfde plaats was hier het resultaat. Nederlands Kampioen werd Veenseboys , afkomstig uit Veenendaal.
Verslag touwtrekvereniging Eibergen De touwtrekkers van Eibergen kunnen tevreden terug kijken op de Nederlandse Kampioenschappen. Afgelopen zaterdag was er wederom succes voor de mannen van de Eibergse TTV. Eibergen was met een licht 680 team afgereisd naar de Hagmoll trekkers. Deze organiseerden de tweede dag van het NK. Met slechts 650 kg ging het team de strijd in.
Toch werden de wedstrijden in de poule op knappe wijze gewonnen. Met technisch goed touwtrekken en veel spanning op het touw wist het team zich bij de laatste vier te plaatsen. In de poule waren alleen punten verspeeld aan de Veense Boys. Dit team kon zich ook plaatsen voor de finale. Een mooie revanche partij voor Eibergen. Het werd een zinderende strijd waarin de teams volledig aan elkaar gewaagd bleken. Eibergen beschikte over de langste adem en kon de gouden medaille in de 680 met klasse veroveren. In de 600 klasse leek het een herhaling van van zetten. Dit resulteerde opnieuw in een finale tussen Eibergen en de Veense Boys. Waar het in de 680 op conditie beslist werd, was het ditmaal Veense boys dat beter bleef trekken. Nu dus zilver voor de Eibergse mannen. Voor de Eibergse dames was er een ook succes. In samenwerking met Schutshof haalden ook de dames een zilveren medaille.
Alvorens de touwtrekkers naar de World games gaan in Juli zijn er zaterdag wederom belangrijke wedstrijden. TTV Eibergen is gastheer voor de selectiewedstrijden. Hieraan mogen selectieteams en clubteams strijden om een afvaardiging als Nationaal team. Eibergen zelf strijd mee in de 640 klasse. In verschillende klassen word er getrokken vanaf 10.30 uur op het sportterrein van de TTV Eibergen.
Extra voorstellingen Stokkums Toneel REGIO - Vanwege de aanhoudende vraag naar kaarten, heeft het Stokkums Toneel besloten om een extra voorstelling te geven op: Vrijdag 3 & zate...... Lees verder »
Filmavond in Beltrum BELTRUM - Op dinsdag 21 maart om 19.30 uur vertoont de Commissie Ontmoeting & Inspiratie de film Lion, in de Onze-Lieve-Vrouw-Tenhemelopnemingkerk...... Lees verder »
6 tips voor een nieuw interieur in huis BERKELLAND - Nieuw interieur in huis kan het design nieuw leven inblazen en het laten voelen alsof de woning net helemaal opnieuw is gebouwd. Deze ze...... Lees verder »
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
Fratsen wat een gedoo NEEDE - De prieze van gas en stroom riest de panne oet. Wat leu kunt `t neet mear betalen allemoale,wat een nare toestand. Noe krieg ie allerlei tips...... Lees verder »
Fratsen kamelen NEEDE - Dreuge,dreuge,dreuge op `t moment dat ik dit schrief heb wij net oetgerekend onder de jammarkt een buitje ehad. Was nog ens neet zovulle en zo...... Lees verder »
NUB TV
Boeren feliciteren FrieslandCampina in Borculo met verjaardag
BORCULO – De zuivelfabriek van FrieslandCampina in Borculo bestaat 125 jaar, wat reden was voor Achterhoekse melkveehouders om woensdagochtend langs te komen met een bloemetje én een feestelijke banner. De boeren, die als lid onderdeel zijn van het internationale bedrijf, hopen zo de banden aan te halen. “Een mooi moment vanuit de boeren die bij ons zijn aangesloten”, vindt locatiedirecteur Eric Hassink.
“We zijn hier ooit begonnen met een boterfabriek, later kaas, en uiteindelijk is het uitgegroeid tot wat je nu ziet staan.” Behalve een felicitatie, was het voor de boeren een manier om de banden aan te halen. Volgens Gerbert Boenink, voorzitter van de districtsraad van het bedrijf in de Achterhoek, is dat nodig: “De verbinding tussen de leden en de mensen die hier werken is minder geworden. Vroeger werkten de zonen en dochters allemaal in die fabriek. Wij willen die verbinding terugbrengen.” De locatiedirecteur herkent het verhaal. “Ik denk dat de band in het verleden misschien wel hechter geweest is, toen was het echt lokaal gericht”, zegt Hassink. “Het bedrijf is internationaler geworden, misschien zijn we ook wel wat uit elkaar gegroeid, maar de contacten zijn nog steeds goed.” Boenink: “In een coöperatie is net als in een familie veel discussie, er zijn continu mensen die iets vinden. In globaliteit zijn mensen tevreden, maar er zijn ook zeker kritische leden, dat is goed.”
‘Gezonde toekomst’
Hoewel er vanwege de stikstofcrisis bij sommige veehouders zorgen zijn over de toekomst, ziet de fabriek de toekomst met vertrouwen tegemoet. “Zuivel in zijn algemeenheid heeft denk ik nog steeds een ongelofelijk mooie toekomst”, aldus Hassink, die aangeeft dat de locatie in Borculo onder meer kindervoeding en medische producten produceert. “Die breedheid zorgt ervoor dat we echt een gezonde toekomst tegemoet gaan.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »