EIBERGEN – De tweede editie van de Berkelland Run was zondag een groot succes. Negentien groepen gingen de onderlinge strijd aan met een recreatieve 60 km-estafetteloop. Team Fox kwam als eerste over de finish met een eindtijd van 4.05.59. De run ging door heel Berkelland.
Om 9.00 uur werd er gestart bij de atletiekaccommodatie van ASV-Eibergen. Elke twee minuten vertrok er een team. Op diverse plekken konden de fietsers en hardlopers een korte pauze houden. Dat gebeurde bij de Lebbenbrugge in Borculo. En bij Wolterinck in Beltrum.
EHBO Eibergen was tijdens de Berkelland Run aanwezig om eerste hulp te verlenen. Hairworld uit Eibergen stelde een auto ter beschikking, waarmee de hulpverleners bij een incident snel ter plaatse konden komen.
Vorig jaar is de Berkelland Run voor het eerst gehouden, dit in verband met het 60-jarig bestaan van de vereniging.
Wat doet wethouder Leo Scharenborg op zondagmorgen? Tijdens de Berkelland Run viel het oog van onze fotograaf – Roy Nijman – op een bekende Berkellander. In Borculo was hij rustig foto’s aan het maken van de deelnemers. Opeens zoefde wethouder Leo Scharenborg op zijn mountainbike voorbij (zie foto’s hieronder). Erg sportief zo’n wethouder. Wij (de redactie) hebben maar één tip. Roy Nijman ga eens solliciteren bij Joop van Tellingen!
er zijn geen afbeeldingen gevonden
er zijn geen afbeeldingen gevonden
Reacties
Waar staat S.E.K.S. voor? Verders een mooi verslag.
Florijn | 21-09-09 | 09:11
Een heel goed verslag en foto’s. Leuk te zien van zoveel deelnemers. Dat is ‘gezond’ voor de lopers & fietsers.
Maar …. “Trees are the lungs of our planet”.
Kees Prakke (Canada)
p.s. Welk ander land geeft hier een reactie op?
Politieke Avond op 24 mei 2022 BERKELLAND - De gemeenteraad vergadert volgens het BOB-model. BOB staat voor beeldvorming, oordeelsvorming en besluitvorming. Elke 2 weken is er een ...... Lees verder »
Gemeentehuis gesloten op 26 en 27 mei BERKELLAND - Het gemeentehuis is op donderdag 26 mei (Hemelvaartsdag) gesloten. De dag er na, vrijdag 27 mei, zijn wij ook gesloten. Op deze dagen is...... Lees verder »
De imker vertelt in de Kruidenhof EIBERGEN - Imker Guus ten Brinke laat zondag 29 mei in Kruidenhof te Mallum in Eibergen zien hoe bijen honing maken. Het is in eerste instantie een a...... Lees verder »
Tamme kanarie gevonden in Neede NEEDE - Deze kanarie (zie foto's) is gevonden bij de KSW Troelstrastraat van Livio. Hij is tam en zit nu in een klein kooitje, zo laat de v...... Lees verder »
Fratsen gedoo NEEDE - Wat een gedoo is `t toch,iedereene mut mear betalen deur de hooge energieprieze,moar snappen kun e wij `t neet. Ollie maatschappen dreit woek...... Lees verder »
Fratsen Tegenstriedigheden NEEDE - Langzamerhand kump `t zowiet dat gin mense de wereld mear snapt. De hele wereld is `t deroaver ens dat wij wat zuuniger mot wean op de eardbo...... Lees verder »
Fratsen Borstbeeld NEEDE - Willem Sluiter joarenlang e woont in Eibargen moar `t blik dat dissen dominee en dichter in Neede is geboren. Dat kunt wij as Needenaren natu...... Lees verder »
Fratsen de fotograaf NEEDE - In vrogger tied, eigenlijk nog ens neet zo lange e leden, was `t `n hele toestand as der een fotograaf kwam. Ieder mos dan de zundagse kleare...... Lees verder »
NUB TV
Molenaar Bennie Mensink denkt nog lang niet aan stoppen
NEEDE – In het hele land openden molenaars afgelopen weekend hun deuren tijdens het Nationale Molenweekend. Zo ook in Neede, waar Bennie Mensink met zijn collega’s de molen aan de Diepenheimseweg in het zonnetje zet. Tijdens dit weekend vragen ze aandacht voor de aanwas van nieuwe molenaars, want die is op dit moment minimaal. Mensink: “Het is een prachtig ambacht, dat niet verloren mag gaan.” Zo’n twintig bezoekers hebben zich op zaterdagochtend verzameld in- en rondom de molen. Er worden pannenkoeken gebakken, je kan rieten manden vlechten en een rondleiding krijgen door de molen. “In dit gedeelte maken we de mix voor ons brood, pannenkoeken en cakes. Onze zelf gebouwde mechanismen worden aangedreven door de wieken van de molen. We hebben het mooi voor elkaar hier”, zegt een tevreden Mensink.
Stoppen
Jong en oud geniet van de molen, die sinds kort op de UNESCO-werelderfgoedlijst staat. “We hopen op jonge mensen die zich aanmelden voor de opleiding van molenaar, want het is veel te leuk om dit verloren te laten gaan”, vindt Mensink. Ondertussen hoopt Mensink nog jaren actief te blijven als molenaar. “Ik denk er nog lang niet aan om te stoppen, ik hoop tot m’n oude dag door te gaan.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »