EIBERGEN – Het gesprek van de dag in Eibergen: Wat voor zwaar object ligt er in de Berkel? Veel inwoners waren nieuwsgierig na het lezen van het bericht op deze site en ook de brandweer van Eibergen wilde graag weten wat er op de bodem lag. Daarom gingen de vrijwilligers van post Eibergen donderdagavond opnieuw op onderzoek uit. Bij de spoorbrug werd rond 19.30 uur wederom een poging gewaagd om het zware object uit de Berkel te trekken. Dit keer werd naast het oppervlaktereddingsteam ook een duiker ingezet. Maar wat zat er aan het oranje touw?
Tijdens het takelen werd al snel duidelijk dat het niet om een object ging. Een anker – dat aan het touw zat – was vast komen te zitten aan een geteerde kabel. Maar hoe kwam het anker (met touw) in de Berkel terecht? Enkele aanwezige jongeren konden daar snel antwoord op geven. “Wij hebben dinsdag met het anker een scooter uit de Berkel getrokken. Daarna bleef het anker haken achter een voorwerp. We hebben het gewoon in het water laten liggen.”
Het anker werd losgemaakt van de kabel en door postcommandant Martijn Boeijink overgedragen aan de jongeren. Naast het anker werden er ook nog een aantal gedumpte autobanden uit het water gehaald. Waar de geteerde kabel voor gebruikt wordt is onbekend. Brandweer Eibergen gaat bij de gemeente informeren waar de dikke kabel voor dient.
Rijbewijskeuringen CBR in Borculo BORCULO - Een medische keuring voor het verlengen van uw rijbewijs is nodig wanneer u 75 jaar of ouder bent of wanneer u een zgn. groot rijbewijs (C/...... Lees verder »
Picknickconcert Excelsior Gelselaar GELSELAAR - Zondag 18 juni geeft muziekvereniging Excelsior een picknickconcert in de tuin van landgoed de Olde Renger, Oude Rengersweg 2 te Gelselaa...... Lees verder »
Amicitia Rietmolen toert verdan RIETMOLEN - De ongedwongen sfeer en prachtige ambiance maakte de Tour de boer concerten in voorgaande jaren zeer succesvol. Bij het zoeken naar een n...... Lees verder »
DEO MO15-1 kampioen BORCULO - Afgelopen zaterdagochtend stond de laatste wedstrijd van de DEO MO15 op het programma. Bij winst op SJO AZSV-AD'69 waren de dames kampioen. ...... Lees verder »
Fratsen, lekker biertje? NEEDE - Steeds mear leu of zogenaamde deskundigen buugt zich oaver van alles wat met onze gezondheid te maken hef. Ik zol zeggen hol het bie thoes in...... Lees verder »
Fratsen ontheffing BERKELLAND - Onze gemeente is met zichzelf an `t massen en mieren,noe blik dat ze al joaren illegaal alcoholische drankjes schenkt in hun kantine. Ve...... Lees verder »
Fratsen neet te volgen NEEDE - Heb ie dat ok wal es dat ie der niks mear van snapt? Noe volgt een paar onnavolgboare berichten oet `t dagelijks nieuws. Rutte stelt 100 milj...... Lees verder »
Fratsen dagje oet NEEDE - Ik was deur VIOS oet e neudigt um eens een keartje met te goan as sponsor van disse mooie vereniging noar FC Twente. Fantastisch natuurlijk w...... Lees verder »
NUB TV
Feest in straten van Rietmolen tijdens verlichte carnavalsoptocht
RIETMOLEN – Zeventien wagens vol kleurrijke verlichting trokken zaterdagavond door de straten van Rietmolen tijdens de verlichte carnavalsoptocht, die sinds 1997 georganiseerd wordt door carnavalsvereniging De Reetkwakers. Na de gedwongen coronapauze merkt de organisatie dat de animo er nog altijd is, maar dat de carnavalssfeer wat langzamer op gang kwam.
“De vibe moet er weer een beetje inkomen”, zegt Corine te Morsche namens de organisatie van de verlichte optocht. “We hopen dat het enthousiasme na dit jaar teurgkomt en dat ze toch weer wagens gaan bouwen.” In Rietmolen is de enige verlichte carnavalsoptocht van de Achterhoek. Dit is voor de deelnemers dan ook een belangrijke reden om mee te lopen. “De wagen komt heel mooi naar voren met al die lichtjes”, zegt een van de feestvierders, gehuld in een Yoshi-kostuum uit de gamewereld van Mario. “Het geeft veel meer sfeer”, zegt haar vriendin Wario. “En de karakters zelf komen er ook meer uit.”
Om jonge wagenbouwers weer aan de gang te krijgen wordt er ook nadrukkelijk samengewerkt met de Sint Jozef basisschool in het Berkellandse dorp. Alle groepen deden dit jaar mee. “Dus we hopen ook dat er vanuit daar nieuwe aanwas komt”, zegt Te Morsche. Mede-organisator Jarno Borgerlink vult aan: “Je moet de jongeren meer pushen om actief aan de gang te gaan. Maar als je deze optocht weer ziet staan, dat is gewoon gaaf.”
Geest eren GEESTEREN - Als op oudejaarsavond om tien uur de klok in Geesteren slaat en je het schreeuwen van de steenuil hoort, is de kans groot dat de nieuwjaa...... Lees verder »